18. 2. 2021

Už delší dobu jsem přemýšlel, jak je možné, že některé velké politické strany (CDU, Zelení) prosazují v Německu tvrdá karanténní opatření, zatímco jejich české pobočky (Lidovci, Piráti) naopak prosazují strategii "vypusťte virus volně do populace a nebraňte mu."

Profesor Budil ve včerejším rozhovoru (mimochodem, naprosto skvělém) přináší logické vysvětlení:

"Česká republika si bohužel získává pověst neodpovědného a disfunkčního státu, který není schopen svými silami nákazu na vlastním území zvládnout, a představuje proto riziko pro sousední země. To je bohužel přesně ono periferní postavení, v němž se nás západní Evropa z ekonomických a mocenských důvodů snaží udržet, a z něhož jsme se ve svém nejvlastnějším národním zájmu měli vymanit."

Rozhovor s Ivo Budilem

17. 2. 2021

Z odpovědi do ankety o povinném podílu českých potravin:

Pokud má vláda na zřeteli záležitosti jako bezpečnost, životní úroveň a kvalitu života svých občanů nebo jestli se snaží zabránit aspoň té nejhorší devastaci krajiny, pak je to opatření pozitivní a důležité. Můžeme narazit na námitku, že opatření omezuje lidskou svobodu. Jenže když člověk přijde do supermarketu a má tam na výběr ze tří druhů italských jablek, není o nic svobodnější, než kdyby si vybíral ze tří českých druhů. A aplikovat pojem svobody na korporace je absurdní – svobodný nebo nesvobodný může být jen člověk (nebo snad v některých případech zvíře). Druhá námitka může znít, že se jedná o netržní opatření. Ale tržnost přece není žádná hodnota, která by se dala postavit proti výše uvedeným.

Časopis Argument: Je třeba podpořit české potraviny?

17. 2. 2021

Mluvit o tom, že jsme ve válce civilizací a že pro původní evropská etnika zbývá jen otrocké postavení (resp. pro ty, kdo nepřestoupí včas na islám) - to je trestné.

Naopak není trestné mluvit o tajných spikleneckých centrech, vesmírných ještěrech, záhadných plánech Rotschieldů a Billa Gatese, čipech ve vakcínách atd.

Ono je vlastně docela logické, že přibývá lidí a portálů orientovaných na fantazijní vize - namísto skutečných hrozeb, před kterými stojí náš národ, etnikum i civilizace. Každý si může stokrát říkat "nejsem ovce," ale to nic nemění na tom, že se jeho myšlení posouvá tím směrem, kde ho chce vládní moc mít.

17. 2. 2021

Včera jsem slíbil odkaz na diplomovou práci soudkyně Lucie Kantorové. která odsoudila Waltera Krafta. Není opsaná, není v ní žádná formální chyba... ale není v ní ani žádná myšlenka. Neotevírá žádný problém práva. Týká se čistě úřednických aspektů soudního řízení. Jak napsal oponent, je to práce povrchní, ale může projít.

Otevírá se nám skoro až archetypální obraz hodné holčičky, která nikdy nezapomene úkol, tužky v penále má vzorně srovnány, ale to je taky všechno. A taková osoba má soudit něco tak subtilního a citlivého jako svoboda projevu!

Vlastně jedna originální myšlenka se během procesu objevila. Někteří lidé jsou souzeni za poznámky na Facebooku, a Walter Kraft psal celé dlouhé eseje. Je to tedy mnohem horší. To tedy nevím, jak chtějí potrestat Vlastimila Vondrušku, jehož Kronika zániku Evropy má skoro 800 stran!

Diplomová práce Lucie Kantorové

16. 2. 2021

Na soudu s Walterem Kraftem je zajímavé mimo jiné to, že žalovaný článek je na jednu stranu extrémně nebezpečný, a na druhou stranu neudělala státní správa ani to nejmenší, aby to stáhla z internetu. Byl jsem kvůli té věci celkem třikrát na výslechu, a ani jednou se neobjevil požadavek, abych ten článek odstranil.

Pokud ten článek opravdu nebezpečný je, neměl by být někdo z policie či prokuratury stíhán za zanedbání povinnosti?

Walter Kraft: Je budoucnost Evropy islámská?

16. 2. 2021

Walter Kraft byl odsouzen za "vytváření katastrofické vize budoucnosti," ze které prý vyplývá nenávist vůči migrantům. Soudkyně Mgr. Lucie Kantorová obhajobě nepovolila přivolat svědky. Na nějaké dokazování se nehrálo. Jak se sama soudkyně vyjádřila, vina je "nepochybná."

Byl jsem přítomen pouze části jednání. Nejvíc na mě zapůsobila lhostejnost, s jakou k případu přistupovaly žalobkyně i soudkyně (cca 30leté ženy). Ani závan nějakého postoje, ani závan zájmu, jen vyřizování nudného papírování. Úplně to z nich čišelo. Přepsat písmenka z obžaloby do rozsudku a jít domů.

16. 2. 2021

"STUDENTI ROZHODLI" - to si nepředstavujte jako revoluční vůdce ze 60. let nebo dřívějších. "Rozhodl" dav nepříliš vzdělaných vystrašených studentíků, z nichž každý se děsí, že pokud bude málo radikální, obrátí se dav proti němu, začne ho šikanovat jakožto rasistu, transfoba, trumpovce a já nevím koho. A třeba ho pak nevezmou do korporace či neziskovky. Většina z nic možná ani neví, kdo to byl Winston Churchill.

Churchill byl rasista, Rowlingová je transfobní. Jejich jména zmizí ze školy, rozhodli studenti

16. 2. 2021

"Lékaři a zdravotní sestry tak přijdou nejspíše o tisíce korun měsíčně." Člověku se vůbec nechce věřit, že je to možné. Jestli si vláda za něco zaslouží padnout, tak je to tohle.

Mimochodem, kde je parlamentní opozice? Kde jsou křiklouni? Tady je vás zapotřebí! Tady máte dostávat vládu pod tlak!

Zdravotníkům snížili covidový příplatek. Pacientů je příliš mnoho

15. 2. 2021

V Turecku se do vedení univerzit a vědeckých institucí obecně dostává intelektuální odpad. Lidé, kteří jsou na tom intelektově hodně špatně (nebo svůj mozek nepoužívají), zato jsou ve věcech islámu radikálnější než ostatní.

Jenže on ten stejný trend probíhá i na Západě. Zatím jsou univerzity a vědecké ústavy namíchané (vědci i tupí politruci), ale generační posun je zřetelný.

Ono se zdá, že je to v mnoha oblastech. Jak se západní společnosti mění, a nahoru se dostává to nejhloupější a nejubožejší, co jsou schopny vyprodukovat, tím se začínají podobat islámským.

Erdogan’s Turkey: The intellectual underclass is put at the top of the hierarchy

15. 2. 2021

Tak co, kde jsou ti borci, co s jistotu tvrdili, že den po volbách v USA covid zmizí? Najde se aspoň jeden, který bude mít odvahu přiznat, že se mýlil?

14. 2. 2021

Donald Trump byl zproštěn obvinění, že podněcoval ke vzpouře. Jenže k čemu je lidový vůdce, který nepodněcuje ke vzpouře?

Trump vzkázal, že je to začátek velkého vlasteneckého hnutí. Omyl! Je to konec Trumpova politického působení. Kdyby byl odsouzen, nemohl by se vrátit do prezidentského úřadu, ale mohl nastartovat obrovské hnutí.

 

14. 2. 2021

Článek Jaroslava Ungermana je zajímavý tím, že připomíná, že lidí, kterým covid přinesl pád do bídy (nebo jsou tím ohroženi), je menšina. Má na ně většina brát ohled? Má se kvůli nim dokonce omezit?

Moje odpověď zní: Samozřejmě, že ano! Jsou to příslušníci mého národa, mého kmene, moje krev. Jenom společně jsme tak silní, abychom dokázali obstát. Je pro mne naprosto samozřejmé, že bude platit daně na splácení dluhů vzniklých pomocí těmto lidem.

Je to něco naprosto jiného, než když se agresivní menšina stane nástrojem nějaké nadnárodní struktury s cílem rozbít život místních lidí. Normální solidarita s příslušníky vlastního národa je normální.

Jenže právě tenhle základní předpoklad je už několik měsíců rozbíjen. Proč bychom měli brát ohled na staré? Proč bychom měli brát na ohled na mladé, pro které není bydlení. Proč bychom měli brát ohled na astmatiky? Proč bychom měli brát ohled na ty, kdo jsou obětí násilí migrantů (pokaždé jich bude jen menšina)? Proč....

Jaroslav Ungerman: Jak si vedly firmy a domácnosti

13. 2. 2021

Jestli neznáte velmi zajímavého historika Adama Votrubu, tak se s ním seznamte. Píše i pro extrémně multikulturní weby, ale to, co píše, to rozhodně stojí za čtení:

Masová migrace je na jednu stranu vychvalována jako dějinné dobro. Na druhou stranu je popíráno a zatajováno, že se původní obyvatelstvo stává menšinou ve svém domově. Tento rozpor vytváří solidní základ pro vznik spikleneckých teorií. Logika mocenského zájmu přitom nemusí nutně vycházet z přání zničit evropské národy. Silnou roli tu hraje i pohrdání nižšími sociálními vrstvami a technokratická snaha řešit úbytek obyvatelstva.

To však neznamená, že nemáme co do činění s reálným zlem. I pokud by zde nebyl nepřátelský záměr, ale jen snaha o technokratické řešení určitého problému, i tak se tu odhaluje nebývalá arogance moci. Pokud evropští úředníci uvažují tímto způsobem, znamená to, že uvažují o občanech tak, jako by to byly jen tuny masa. Lidé nejsou bráni jako politický subjekt, osoby s vlastními zájmy, ale jako objekt v rukou evropské byrokracie.

Adam Votruba: Problém zvaný migrace

13. 2. 2021

Obávám se, že Daniel Kajser má pravdu, že Babišova éra je u konce, a že brzy uvidíme, co znamená globalistická vláda naplno. Z jedné strany extrémní anticivilizační levice likvidující normální život, z druhé strany fronta dalších restituentů, včetně sudetoněmeckého Landsmanschaftu. A v pozadí banky a korporace, které na dalším zničení země dokážou vydělat ještě víc než dosud.

Covid to celé urychlil, ale celou dobu bylo jasné, že Babiš je jenom provizorní řešení, než z SPD vyroste velká strana schopná převzít moc. Nebo, než se objeví jiné vlastenecké uskupení. Ten čas a prostředky byly trestuhodně promrhány. A zase - není to jen otázka posledních měsíců, kdy část "vlastenecké scény" přesměrovala svou energii proti přírodním zákonům.

Denně mě kontaktují zoufalí lidé, abych Tomio Okamurovi poradil to či ono. Není ale v mé moci ovlivnit politiku SPD, a asi je to tak dobře. Od toho má být hlasování uvnitř strany. Ale není snadné sledovat, jak se ta pohroma blíží.

Daniel Kajser: Éru Babiš ukončí generační vzpoura. Už letos

13. 2. 2021

Dnes opět poznámka o správném způsobu přemýšlení. Je o tak, že cokoliv dnes působí jako fáma, to se zítra může stát skutečností? Ano i ne. Může se to stát (a je to dokonce velmi pravděpodobné), pokud to je pokračování současného viditelného trendu.

Vězměte si třeba české školství. Už 20 let se neustále omezuje obsah učiva. Děti toho umí méně a méně. A vedle toho přibývá politického vymývání mozků. Je tedy logickým pokračováním trendu, že ministerstvo školství během několik posledních týdnů oznámilo omezení výuky matematiky a přírodních věd a posílení genderu. A je také logické, že to bude pokračovat. Je tudíž snadno představitelné, že ze škol jednou zmizí i násobení a dělení (k čemu, když jsou chytré telefony), a že naopak budou kluci povinně odříkávat "10 důvodů, proč nechci vyrůst v toxicky maskulinního muže." Oproti tomu je téměř nemožné, že by se ve školách začalo znovu učit o českém protiněmeckém odboji.

Není tedy tak úplně pravda, že "co je dnes konspirace, to bude zítra realita." Správné tvrzení je spíše "co je dnes konspirace, to bude zítra realita - pokud to odpovídá viditelným trendům."

Ministerstvo školství bojuje proti genderové nerovnosti. Dotknout se to může i učebnic

12. 2. 2021

Britská herečka opustila islám a její život se fakticky stal čekáním na smrt. Jde jen o to, kdo, kdy a jak naplní rozsudek smrti, který si podle islámu (podle všech jeho verzí) zaslouží.

12. 2. 2021

Praskl skandál, jakých ještě bude přibývat. Newyorský ultralevicový guvernér Cuomo, známý mimo jiné horlivou podporou BLM, se přiznal, že nechal falšovat statistiky, aby zakryl skutečný počet smrtí na covid. Nejprve nechal umírat lidi a pak pronášel plamenné projevy, že to Trump podcenil. Kdepak, nejdřív to podcenili Demokraté.

Počítejme s tím, že podobné skandály budou propukat na celém světě, včetně České republiky. Jenže česká vláda má nově výhodu, že může snadno svalovat odpovědnost na opozici.

Breitbart.com: Andrew Cuomo’s Aide Admits NY Hid COVID-19 Nursing Home Deaths to Avoid Federal Investigation

12. 2. 2021

K nadcházejícímu procesu s Walterem Kraftem:

Pokud bude Walter Kraft odsouzen, otevírá to cestu k odsouzení každého, kdo by chtěl analyticky přemýšlet o masové migraci a o soužití Evropy s islámem. Příště může přijít na řadu kdokoliv z výše jmenovaných. A s nimi Benjamin Kuras, Jan Keller, Alexandr Tomský… a možná i Václav Klaus starší.

Proto stojí za to proces pečlivě sledovat. Mohl by totiž být milníkem na cestě ke světu, kde si nebudeme kupovat zajímavé knihy, ale potají předávat samizdaty. Raději osobně než e-mailem.

Otázka týdne: O co jde v procesu s Walterem Kraftem

11. 2. 2021

Blahopřejeme občanům ve Spáleném Poříčí. Vrací se jim tam polepšený džihádista. Jeho polepšení se sice trochu podobá těm polepšeným, co v posledních letech zabíjeli ve Vídni a v Londýně, ale tím si nenechte kazit náladu. Hlavně nedělejte nic, co by si mohl vyložit jako urážku své víry.

Džihádistovi z Plzeňska soud odpustil zbytek trestu

11. 2. 2021

Správná otázka kolem Rycheckého vyznamenání zní: Jak se o tom vůbec mohlo uvažovat? Čím si to ten člověk zasloužil? To stačí být celoživotním papalášem?

Kdyby jeho ústavní soud vynášel nějaké obzvlášť moudré výroky, které by v zemi vytvořily důvěru ve spravedlnost či lepší morální atmosféru, pak by si vyznamenání zasloužil. Kdyby jako člen vlády pro legislativu způsobil, že by se lidem žilo mnohem lépe, než před jeho působením, pak by si vyznamenání zasloužil. Ale takhle? Je za ním vůbec práce, který by ospravedlnila peníze, které za něj daňoví poplatníci utrácí?

A to speciálně v roce, kdy personál některých nemocnic podává výkon, nad jakým se tají dech (a přirovnání k vojákům u Stalingradu by nebylo přehnané). Jsou na pokraji sil, a někteří umírají. Sem mají směřovat státní metály!

Nebo k majitelům firem, kteří v téhle extrémně těžké době dokázali udržet pracovní místa. To je na vyznamenání.

Ale papapáš, který se prointrikoval až do čela nejvyššího soudu a prosazuje tam vlastní zájmy? To je výsměch.

10. 2. 2021

CIA chce proti Trumpovým voličům postupovat stejně rozhodně jako proti Al Kajdě. Mohou tedy Trumpovci počítat, že budou vyzbrojeni, dostanou spoustu peněz a další podporu?

10. 2. 2021

"Češi vytvořili pilnou maloměstskou třídu, která si byla vědoma svých hranic. I dnes k nám vzhlížejí se vztekem, ale zároveň s bezmezným obdivem. My Češi nejsme určení k vládnutí."

To jsou slova Adolfa Hitlera (citováno z čítanky Svět včerejška, dneška a ..., kterou sestavil Petr Žantovský). Ale když člověk čte poslední výlevy pana Teličky nebo politiků za Piráty či TOP09, má pocit, jako by je Adolf Hitler vychovával.

10. 2. 2021

Martin Konvička naprosto skvěle. To, co vidíme, není žádné "otevírání očí", ale pád do temné středověké iracionality. Čímž myslím tupou a pověrčivou stránku středověku, nikoliv filosofy a výzkumníky v klášterních školách.

Je-li naší prioritou zabránit islamizaci a výměně obyvatelstva, je to tragický vývoj. Vzdáváme se toho jediného, v čem má naše civilizace nad islámem převahu. A vzdáváme se také možnosti hájit vlastní zájmy (rozuměj zájmy národní a zájmy nižších tříd), protože ty zájmy jsou překryty fantazijně-pohádkovými vyprávěnkami.

Martin Konvička: Rozklad a iracionalita

S postupujícím Rozkladem je zajímavé sledovat nárůst naprosto iracionálních postojů v táboře "chřipečkářů" - některé třeba i s reálným prazákladem (různé medicínské testy se skutečně mohou mýlit, generál Flynn i pedofil Epstein jsou/byly reálné postavy, vláda skutečně občas lže a věčně krade, zavírání hospod nepomůže při otevřených fabrikách a hranicích, ve Wuchanu skuteně dělali virologický výzkum, Bill Gates skutečně přednesl pár úvah o pravděpodobnosti pandemie...), jiné jsou zcela mimo a odkazují na časy před-vědecké, na magické myšlení Kopčema s Veverčákem, středověkých zaříkávačů a upalovačů čarodějnic. Pokračování zde.

10. 2. 2021

Správné řešení současné debaty je prodloužit mimořádný stav (a ideálně zpřísnit opatření) za předpokladu, že:

a ) vláda bude garantovat očkování všech, kdo mají zájem, do konce dubna.

b) vláda vyplatí dostatečné kompenzace podnikům a podnikatelům postiženým situací.

Jestliže Babiš žádá o prodloužení stavu, a zároveň říká, že razítko evropské komise na vakcíně je pro něj důležitější než české životy, tak se jedná o naprostý výsměch.

10. 2. 2021

"Lovci trolů" ze Semantic Vision pomáhali několik měsíců ministerstvu zdravotnictví s komunikací. Měli pomoci, aby lidé pochopili, o co jde a chovali se ukázněně. Strategie byla jednoduchá - tvrdit, že za všechno může Putin. A světě, div se! Ono to nefungovalo! To, co ministerstvo předvádí, je nehorší komunikační průšvih od roku 1989. Mimo jiné to vedlo k výraznému zhoršení situace, k horšímu zahlcení nemoc a k více mrtvým.

Ale na závěr jedna dobrá zpráva. Semantic Vision budou pracovat pro Bidena.

Semantic Visions ukončí spolupráci s vládou, proti dezinformacím bude bojovat v USA

10. 2. 2021

Pánové, myslíte, že vás elektronický souhlas zachrání? Omyl! Stačí, aby slečna prohlásila, že si to v polovině aktu rozmyslela (druhá polovina je tudíž znásilnění), a jsme, kde jsme byli. To už víc pomůže, pokud se začnete vnitřně cítit příslušníkem diskriminované rasy či etnika.

V Dánsku spustili aplikaci k udělování souhlasu se souloží

10. 2. 2021

Netajím se názorem, že na řadu problémů současnosti nabízí konzervativní levice mnohem přesvědčivější odpovědi než pravice upadlá do strnulých dogmat (a žijící myšlenkově na začátku 80. let).

To ale rozhodně neznamená, že by měla pravdu ve všem. Třeba přehnaná důvěra ve státní byrokracii. Že soukromé a korporátní subjekty mají tendenci upřednostňovat svůj zisk před obecným zájmem, to je jasné. Jenže z toho vůbec nevyplývá, že by státní úřady a podniky musely jednat poctivě a ve prospěch národa. Sice nevytvářejí zisky, ale mají své rozpočty a pravomoci. Rozdávají zakázky, a snaží se získat stále víc. Úřady jsou často se svými korporátním dodavateli tak srostlé, že je těžké rozeznat hranici.

Nevěřte tomu, že "státní" musí být automaticky znamenat "lepší". Vše je zapotřebí kontrolovat stejně bedlivě.

(mimochodem, je o tom celý podobor ekonomie - teorie racionální volby. Jeden z mála, se kterým má smysl ztrácet čas).

9. 2. 2021

Mnozí pokládají za samozřejmé, že epidemie musí po čase odeznít sama. Nemusí! Může taky zničit civilizaci. Stejně jako jiní předpokládají, že masová migrace skončí tak nějak sama od sebe. Že islamizace dosáhne svého vrcholu a nebude postupovat. Že se klimatičtí šílenci zklidní. Že to genderové magory přestane bavit.

Ano, může se stát, že některé ty věci odezní samy. Ale nemusí tomu tak být. Máme z dějin příliš mnoho příkladů, kdy se takové věci nepodařilo dostat pod kontrolu, národ zanikl, a na uvolněné území se nastěhoval někdo úplně jiný.

Martin Konvička: Co dovede epidemie

V poslední době hodně myslím na "ztracenou amazonskou civilizaci" - jeden z nevětších vědeckých objevů dekády, který ale přechází nepovšimnut, protože se toho prostě děje příliš. Pokračování zde.

9. 2. 2021

V debatě s Ivanem Davidem konstatujeme, že už před více než 50 lety tvrdili někteří tehdy módní intelektuálové, že dojde ke zhroucení civilizace - v důsledku vyčerpání zdrojů nebo znečištění.

Ekologická katastrofa je pořád v nedohlednu, ale ke zhroucení civilizace došlo. Z úplně jiných důvodů, které těm starým intelektuálům vůbec nepřišly na rozum. Vlastně oni sami jsou mezi těmi důvody.

9. 2. 2020

Z Vidlákova komentáře:

A kdyby nebyl koronavirus, přišlo by za čas něco jiného. Problémem je, že ty mraky lidí na ministerstvech, úřadech i korporacích se už dlouho zaměstnávali sami navzájem nesmyslnými úkoly, tak dlouho si vymezovali kompetence a zaváděli promyšlené brzdy a protiváhy, až to skutečně vybalancovali. Tak dlouho se bojovalo s korupcí, až se podařilo každý úkol tak zkomplikovat, že...... všechno je komplikované, na všechno jsou pravidla, která se dělala v době a s vědomím, aby se náhodou neukradly nějaké veřejné peníze. Neukradnou se... ale také se nedají použít.

Je tu někdo, kdo si myslí, že kdyby s koronavirem nebojoval Babiš, ale třeba Bartoš, tak by to šlo líp? Věří tady někdo tomu, že Fiala s Pekarovou by to dělali chytřeji, lépe, šikovněji, že by také nepřešlapovali na místě, ale nějak by ten systém rozstřelili, vytyčili směr, zvolili variantu a pak šli v čele a přijali za to odpovědnost? Pochybuju o tom. Dokonce klidně připustím, že by ani nejednali hůř. Jednali by úplně stejně, protože nic jiného se v tomto státě s jeho tlaky nedá dělat. A kdyby se to neukázalo na epidemii, ukázalo by se to na jakékoliv jinačí krizi. Chyba je v samotném systému. Třicet let jsme budovali něco, co v kontaktu s relativně malým problémem zcela kolabuje na všech stránkách. Kolabuje to po politické, zdravotnické i ekonomické stránce. A to jsme cinkali klíči, protože jsme chtěli robustní zdravotnictví, robustní ekonomiku a politiku, která by něco uměla.

A tak přešlapujeme na místě, potápíme se do sraček a nejsme daleko od chvíle, kdy už bude většině lidí jedno, jakým směrem se vydáme, jen když nebudeme stát na tom stále stejném eklhaft místě.

Vidlákovy kydy: Přešlapování mezi chaosem a vůdcem

9. 2. 2021

Když se tady občas pošklebuju různým fantazijním (konspiračním) vyprávěním, nemůžu vynechat naprostou špičku toho oboru. Bakalovo nakladatelství Economia. Co je proti nim nějaký QAnon!

Tentokrát zjistili, že za vývojem vakcíny je tajný Putinův plán na ovládnutí světa. Putin se ale prozradil tak, že dal své vakcíně název Sputnik. Bakalův analytický tým si toho okamžitě všiml.

Když k tomu dodáte, že Rusové vyrábějí vlastní čipy... jestli vám to není jasné, tak už jste očipovaní.

8. 2. 2021

Zatímco většina občanů má starostí nad hlavu, zoufalá vláda se pokouší přežít aspoň nejbližší týdny, a komentátoři žijí epidemií, různí malí i větší ničemové nezahálí. Ve sněmovně je momentálně předloha zákona, která umožní zlikvidovat lokální železnice (i když jsou zájemci o jejich provozování) a nahradit je cyklostezkami.

Mimochodem, až vám někdo bude vykládat, jak musíme být vděční za evropské peníze, připomeňte mu likvidaci lokálních tratí.

Záhada lokálek: Neomezená likvidace regionální železnice? ANO...

8. 2. 2021

Tak Švédové nemohou doma luxovat, protože jejich energetická soustava neutáhne už ani úsporné vysavače. Ale jestli někdo čeká, že je to přiměje změnit energetickou koncepci, mýlí se. Naopak - likvidace tradičních zdrojů energie bude probíhat stále rychleji. Nejsou schopni se zastavit. Stejně jako nejsou schopni řešit otázky bezpečnosti, zastavit migrační pohromu, ztrátu kontroly nad celými čtvrtěmi a řádění genderových zločinců.

Dokonce ani poté, co začnou vypínat proud i v luxusních čtvrtích, se směřování nezmění. Příslušníci elit budou hrdě deklarovat, že kvůli Grétě se rádi omezí. Někteří si pořídí do sklepa dieselagregát, ale někteří ani to ne.

To je to, co mám na mysli, když píšu o tom, že režim směřuje ke zhroucení. Klesá jeho schopnost vyřešit jakýkoliv problém. Rozpadá se jeho schopnost zařídit běžné fungování státu (kromě toho, co ještě jede setrvačností). Bude klesat i jeho schopnost potlačovat politickou opozici.

Bude ale ta opozice připravena? Nebude příliš rozhádaná? Nebude zaneprázdněna lovem vesmírných ještěrů, a odhalováním tajných pedofilních jeskyní? A bude mít vůbec představu, co by se mělo konkrétně změnit?

7. 2. 2021

Kochovi, jedni z největších (nebo vůbec největší) sponsoři Republikánské strany, tlačí na volnou migraci. V tom je obsažena celá americká politika.

7. 2. 2021

Procházím čítanku klíčových textů k druhé světová válce a německé okupaci, kterou sestavil Petr Žantovský. Naprosto skvěle, mimochodem. Je tu mimo jiné relativně podrobný návod Konrada Henleina, jak během jedné generace úplně zlikvidovat český národ (aby zcela zmizelo etnikum, jazyk i kultura). Navrhuje mimo jiné "oživit starý český antisemitismus." Přitom u Němců pokládal antisemitismus za pozitivní, nicméně pro Čechy měly být antisemitské postoje zničující (podle Henleina).

Plácnutí do vody? Nebo si všimnul něčeho důležitého?

7. 2. 2021

Prolomení hradeb vyšlo už před třemi lety, stala se z něj nejprodávanější sociologická kniha v českých dějinách, ale cenzurní případy neustávají.

Naposledy v Městské knihovně Tábor. Jeden můj čtenář knihu koupil a knihovně daroval. Zástupci knihovny mile poděkovali... a po roce čtenář zjistil, že kniha není zařazena do fondu. Jak mu vysvětlila ředitelka knihovny Eva Staněk, nejmenované pracovnice knihovny prý usoudily, že by takovou knihu nikdo nechtěl číst, a ona jejich rozhodnutí respektuje.

Přitom se za celé ty roky nikomu nepodařilo najít v té knize cokoliv závadného. Předmluvu napsal profesor Keller, nejváženější postava české sociologie. Dílo má pozitivní recenze od univerzitních profesorů, diplomatů a předních intelektuálů - nehledě na masový úspěch u čtenářů.

Všimněte si toho, že předmětem útoků se stávají ty nejlepší věci. Zjevně je za tím strategie (ať už zamýšlená či nezamýšlená) vytvořit obraz světa, ve kterém existuje pouze tupá multikulturní propaganda a naprosto příšerné fantazijně-konspirační vyprávění (které často vyvracím na svém facebooku). Jinak by totiž sluníčkáři museli přiznat, že jsou intelektuálně méněcenní a že nemají žádnou osobnost, kterou by mohli postavit proti profesoru Kellerovi, Ivanu Davidovi, Martinu Konvičkovi, Iloně Švihlíkové a dalším. A že nemají ani knihu, kterou by mohli postavit proti Prolomení hradeb nebo Cestě z nevolnictví.

7. 2. 2021

Každý se někdy dopustí omylu. Ale pak už se to liší.

a) Jedni si položí otázkou, proč jsem se dopustil omylu, jaká myšlenková chyba za tím byla a v čem bych měl myslet jinak.

b) Druzí věnují energii zdůvodnění, proč jsem měl vlastně pravdu.

Ti první rostou, učí se a zlepšují se. Za deset let budou mnohem chytřejší než dnes. Ti druzí budou až do smrti opakovat stejné chyby. Ale budou mít pocit nadřazenosti nad těmi, kdo domněle nevědí.

6. 2. 2021

Ještě k americkým volbám. Donald Trump zabodoval u menšin jako ještě žádný republikánský prezident před ním. Jenže ztratil u dvou skupin, díky kterým vyhrál v roce 2016.

a) bílou dělnickou třídu

b) důchodce.

To první souvisí s tím, že bílá dělnická třída čekala mnohem víc levicový ekonomický program (v roce 2016 ho Trump sliboval). Tu druhé s covidem - Trumpovi voliči se rozštípli na covidoalarmisty a covidoskeptiky. Trump získal ty druhé, ale ztratil ty první.

Covid je dočasná záležitost, ale to druhé potvrzují i analytici z Trumpova týmu. Dokud se patriotické hnutí nezbaví pravicového pohledu na ekonomiku, nemá šanci na úspěch.

Election Analysis: Trump ‘Suffered His Greatest Erosion with White Voters’

7. 2. 2021

Včerejší otázka týdne byla o sledovacích technologiích:

Situace se logicky zhoršuje i v tom smyslu, že co bylo dříve jen v možnostech tajných služeb a několika největších světových korporací, to si dnes mohou dovolit i menší úřady. A stále menší firmy. Na konferenci connect:ID ve Washingtonu, kde jsem byl před pár lety, předložili výrobci sledovacích zařízení úžasnou vizi, podle níž má každý supermarket, půjčovna a poliklinika shromažďovat biometrické údaje svých zákazníků. Prý to umožní čelit podvodům a prý to umožní poskytnout zákazníkům lepší služby. Jenže ono to také umožní, aby se k těm citlivým údajům dostal každý šikovnější zloděj.

Že mne sleduje americká tajná služba, s tím se snad ještě někdo smíří. Ale že si ty tajné informace mohou koupit moji kolegové na pracovišti, to už je jiná káva.

Otázka týdne: Jak se mohou občané bránit všudypřítomnému sledování?

6. 2. 2021

Konečně!!! Včera bylo pozdě, každý den zpoždění znamená minimálně 100 mrtvých a další bankroty.

Na tomhle vidíme ten rozdíl mezi Babišovou vládou, která je neschopná a zkorumpovaná. Její opatření jsou neobratná a místy iracionální, ale nakonec přece jenom něco podnikne. A mezi vládou premiéra Bartoše nebo premiéra Fialy, která by nechala zemi devastovat tak dlouho, až na nás zbude něco od amerických firem.

Zároveń vyjadřuji zklamání nad SPD. Místo, aby už několik týdnů tlačila premiéra tímhle směrem (dovezte Sputnik), nechala se strhnout konspiračními skupinami zcela izolovanými od většinové veřejnosti. K Trikoloře se už nevyjadřuji, to je ztráta času.

Babiš a Prymula už dělají ruské vakcíně cestu do Česka

6. 2. 2021

Německo: Aktivista za práva muslimů a proti "pravicovému extrémismu" chystal bombový útok. Jak jinak. Ale extrémisté jsou ti druzí.

5. 2. 2021

"Alexej Navaľnyj patrí medzi ultranacionalistov a v zásadných otázkach nemá odlišné názory od Putina. Uvítal anexiu Krymu. Podporoval vojnu v Gruzínsku, vyzýval na vyhostenie Gruzíncov z Ruska a používal na nich hanlivé, podľa niektorých pozorovateľov až rasistické výroky (nazval ich hlodavcami). Burcuje za anexiu Podnesterska. Navrhuje ukončiť federálne dotácie Čečencom a iným menšinám. Má silné protimigrantské názory a zúčastnil sa na každom jednom tzv. Ruskom pochode, ktorý spája všetky ultranacionalistické prúdy vrátane fašistov. Podporuje deportáciu nelegálnych prisťahovalcov a zavedenie vízového režimu pre krajiny strednej Ázie. Zároveň schvaľuje Stalinovu politiku deportácií etnických skupín v rámci bývalého Sovietskeho zväzu. Jeho názory ruských liberálov poburujú".

Proč Západ podporuje právě takového člověka? Protože kdokoliv podezřelý ze sympatií ke globalismu by v Rusku neměl nejmenší šance získat podporu veřejnosti. To je země! To je národ!

Časopis Argument: Kto je Alexej Navaľnyj?

5. 2. 2021

"Za ničivou sílu hurikánů může globální oteplování" (Český rozhlas). "Požáry a hurikány nabývají na síle" (Hospodářské noviny). "Změna výrazně posílí hurikány"(Česká televize). "Hurikány budou častější a déle trvající" (CzechSight). "Klimatičtí skeptici cenzurují zprávy o tom, že přibývá extrémního počasí, jakou jsou hurikány" (Enviweb).

Experti a politici mají jasno, ale statistiku obelstít nemůžete. Pokud nefalšujete data. Ve skutečnosti těch hurikánů nepřibývá, ale razantně ubývá, a navíc klesá jejich ničivost.

A Remarkable Decline in Landfalling Hurricanes

5. 2. 2021

Z únorového eseje na Nové republice:

Dvojí metr není podobná porucha v systému, jako když boháč přistižený při rychlé jízdě vtiskne policistovi hrst bankovek. Dvojí metr je viditelný a zásadní rys společenského a politického zřízení. Režim jasně deklaruje, že pro pány platí jiná pravidla než pro nevolníky.

Petr Hampl: Ústavní soud, Nancy Pelosi a dvojí metr

4. 2. 2021

Vytrvalost se vyplatila. Cenzoři Facebooku mi po odvolání schválili reklamu!!!

4. 2. 2021

Vdově po džihádistickém vrahovi zaplatila britská vláda právníky za 27 tisíc liber. Pozůstalým po jeho obětech pomoc odepřela.

4. 2. 2021

Ruská vakcína vypadá skvěle. Česká vakcína taky mohla vypadat skvěle, kdyby v 90. letech nepřevládlo stanovisko, že když se výzkumné ústavy finančně nevyplácejí, tak je prostě zavřeme. Takže vládní rozpočet ušetřil nějaké peníze, dnes jsou z toho ztráty stovek miliard, tisíce zničených životů a čekáme na očkovací drobečky, které upadnou od jiných stolů. Ekonomickou racionalitou ke všeobecnému zbídačení.

Technet: Výsledky klinické studie vakcíny Sputnik

3. 2. 2021

Jan Keller:

Lidové vrstvy jsou pod dvojím ohněm. Zatímco pravicoví liberálové ruší jejich sociální práva, ti levicové k tomu přidávají obvinění z xenofobie. Levice chce globalizaci využít k tomu, aby byl lid nahrazen mozaikou všemožných menšin. Pravice chce globalizaci využít k tomu, aby zisky maximalizovala mimo svůj národ, který je v globální konkurenci příliš drahý.

3. 2. 2021

Europoslanci Pirátů, TOP09 a KDU-ČSL hlasovali pro zavedení sankcí proti ČR za nepřijímání migrantů, včetně džihádistických teroristů.

3. 2. 2021

Na rozhodnutí ústavního soudu může být jediná rozumná odpověď. Prostě ho ignorovat. A od této chvíle ignorovat všechno, co ústavní soud řekne.

Jednoduše proto, že ústavní soud přestal předstírat neutralitu, a přestal předstírat úctu k právu, ústavě a základní morálce. Proč bychom se měli rozhodnutí takového soudu podřizovat? Kolik policistů má ústavní soud? Kolik má vojenských jednotek?

Moc ústavního soudu se vlastně opírá o jediný pilíř - o premiérovu zbabělost. Myslíte ale, že premiér Bartoš ten soud respektovat bude? (pokud dostane z ciziny jinou instrukci).

Nejde o to, který způsob přepočítávání je lepší a který ústavnější. Jde o to, že ústavní soud zasáhl do fakticky probíhajících voleb a upravil pravidla na míru jednomu subjektu - tomu, se kterým osobně sympatizuje předseda nejvyššího soudu.

Posunul tak zemi do stavu, kdy před každými volbami budou upravována pravidla - pokaždé tak, jak to bude potřebovat ta správná vybraná strana. Takhle okázale nepohrdali principem svobodných voleb ani komunisté ve svých nejbrutálnějších letech.

3. 2. 2021

Porozumět pozdním fázím předlistopadového režimu je pro nás tak důležité jako máloco jiného. Nemyslím oficiální komunistická prohlášení, o ta nejde. Potřebujeme detailně a hluboce porozumět tomu, jak to skutečně chodilo. A zejména mechanismům, které hrály roli. Výsledky, kterých ten režim dosáhl, jsou totiž v některých ohledech omračující. Zdá se přitom, že těch výsledků bylo dosaženo spíš navzdory tehdejším vládcům než díky nim.

Jenže to dopadlo jako pokaždé, když se do něčeho pustí státní byrokracie napojená na globalistické kruhy. Místo skutečného zkoumání si platíme organizované lhaní.

Jiří Jaroš to píše naprosto přesně:

Tyto instituty (Ústav pro studium totalitních režimů a Zákon o protiprávnosti komunistického režimu) nebyly zřízeny – a nikdy ani neusilovaly – pro objektivní zkoumání historie novodobé republiky.

Byly zřízeny za jediným objektivním účelem – pro přísnou, nekompromisní cenzuru jakýchkoli badatelských a mediálních projevů, zabývajících se obdobím především lidově demokratického a později socialistického režimu.

Jiří Jaroš Nickelli: Ani zákon, ani tzv. ÚSTR nemohou, ani vyložit, ani cenzurovat, ani politrucky přepsat historii republiky!

2. 2. 2021

Ministerstvo školství seškrtalo látku ve fyzice, chemii a přírodovědě. Jedná se o už několikáté omezení učiva od roku 1989. Ta stejná vláda pak utrácí miliardy za podporu přechodu ekonomiky na hi-tech obory.

Ministerstvo upravilo učební plán ZŠ, důraz klade na informatiku. V učivu se bude škrtat

2. 2. 2021

Podal jsem trestní oznámení na člena Rady České televize Zdeňka Šarapatku. Na svém twitterovém profilu mě označil na pořadatele neonacistických srazů, přestože si může snadno dohledat, že jsem nikdy v životě žádný neonacistický sraz nepořádal (a dokonce ani nenavštívil).

Pokud se nenajde policista s odvahou ho stíhat, budu pokračovat občansko-právně. Moje trpělivost s tímhle typem grázlů skončila.

2. 2. 2021

Tak, jako nezabráníš jablkům, aby padala na zem, nezabráníš penězům, aby se hromadily,“ napsala mi jedna čtenářka a vyjádřila tím názor mnohých dalších.

Pokud by to byla pravda, bylo by to nesmírně vážné. Z neomezené koncentrace kapitálu vyplývá spousta problémů – od chudnutí většiny populace přes ztrátu občanských svoboda až po rozpad společnosti, kolaps civilizace a dokonce likvidaci současných etnik.

Jak bylo poznamenáno v jiné debatě, společnost s neomezenou koncentrací kapitálu je orientální despocie. Západ vždy dělalo Západem to, že tomu dokázal zabránit. Jen díky tomu se stal prostorem svobody a prostorem tvořivosti a inovací.

V podstatě v každé historické společnosti existovaly nějaké zábrany proti koncentraci kapitálu. Naše současné uspořádání je výjimečné tím, že takové zábrany nemá.

Otázka týdne: Je možné zabránit neomezené koncentraci kapitálu?

1. 2. 2021

Po čase konstruktivní řešení (tentokrát od Vidláka):

Nezaznamenal jsem ani od Volného, ani od Klause, ani od Okamury ani od nikoho jiného ani tak triviální úvahu, že školy se mají otevřít, aby žáčci nebyli blbí, ale zároveň je třeba poslat všechny učitele nad šedesát let, curkovkáře, vysokotlakáře a prodělavší rakovinu domů, aby se mohli chránit. Nezaznamenal jsem žádnou podobnou iniciativu ve smyslu, že by takové ochranné pravidlo mělo platit třeba pro všechny postarší kuchaře v restauracích, všechny cukrovkářské pingly nebo všechny baby před důchodem, které prodávají lístky v pokladnách u vleků. Že se třeba nemají zavírat profese, ale mají se na (placené) volno poslat všichni, kdo jsou koronavirem ohrožení.

Takže tímto vyzývám všechny politické chřipečkáře, aby okamžitě a neodkladně zabrali Hanzelovi Desítce mikrofon a pustili od řečnického pultíku do České televize revoluční návrh s pracovním názvem Covid Ohrožení, který by zcela otočil zavedená opatření a zajistil Okamurovi politické body napříč celým voličským spektrem. Aby se ochrana zdraví nedělala zavíráním restaurací, ale placeným volnem pro všechny ohrožené.

Vidlákovy kydy: Jak to udělat?

1. 2. 2021

"Různým plodinám a zvířatům se daří lépe na jednom místě a na druhém tolik ne. Z tohoto pohledu dává smysl, že se různé potraviny dováží a vyváží. Z tohoto úhlu pohledu je volný obchod správný," napsal mi nedávno jeden čtenář.

Z pohledu ekonomických učebnic je to možná správně, jenže - protože mám za sebou nějaké debaty se zemědělci - tak vidím i druhý aspekt. Když pěstujete všude všechno, tak střídáte plodiny, a půda si udržuje kvalitu. Když pěstujete jenom to, čemu se ve vašem kraji nejlépe daří, tak půdu zničíte.

Proto začala skutečná devastace české půdy a české krajiny až v 90. letech, kdy se zemědělci nemohli řídit podle potřeb půdy, ale museli se přizpůsobovat poptávce.

1. 2. 2021

Na Georgtownu se učí, že otroctví není jednoznačně špatné. Pokud je zakotvené s islámském právu.

1. 2. 2021

"Západ se může stát kořistí jiných civilizací," říká profesor Budil. A to je to, co jde. Ne o to, že mocenská elita utlačuje obyčejné lidi, a má s nimi špatné úmysly. Vždycky to bylo tak, že ti nahoře utlačovali ty dole. A vždycky to tak bude. Ať už je ta elita viditelná nebo tajná.

Tady jde o to, že celý náš svět může zmizet (včetně těch elit) a být nahrazen dalším Afghánistánem nebo Pákistánem. Nevratně. To je to, co vidíme postupovat ve Velké Británii, Francii, Německu a jinde.

Kéž bychom čelilil "jenom" snaze nás otročit. Je to mnohem mnohem horší.

1. 2. 2021

Martin Konvička: "Totální lockdown je třeba odlišit od semi-lockdownu ve kterém žijeme již mnoho měsíců. On účinný je, můžeme od něj očekávat jen stabilizaci počtu úmrtí. Díky němu již několik měsíců neumírá o moc více obyvatel, než během 2. světové války..."

31. 1. 2021

Chcete vidět, jak vypadá aristokratická demence? Máme tu bývalého ministra a člena představenstva velké finanční instituce (a ředitele všeho možného), který si neumí představit, že když se Velké Británii zvýší poptávka po vepřovém, začnou tamní zemědělci pěstovat víc prasat (totéž platí o máslo, sýru a běžné zelenině).

Jenže ono to určitý smysl dává. Pokud budou Angličani jíst svou šunku, a žádná nadnárodní firma nevydělá na jejím dovozu z ciziny, tak se to prostě nepočítá.

Stejnou logiku Prouza prosazuje i v diskuzi o českých potravinách.

31. 1. 2021

Frontex potrestá Maďary tím, že odtamtud stáhne 38 úředníků a dva pohraničníky. Drsné, co?

Frontex stopne působení v Maďarsku

Evropská agentura Frontex nebude nadále vypomáhat při ochraně maďarských hranic. Tvrdí, že pokud by pokračovala, stala by se součástí praktik, které jsou v rozporu s právem EU.

Stalo se tak poté, co Soudní dvůr EU v prosinci rozhodl, že země porušila unijní azylová pravidla, která garantují právo cizinců žádat o azyl, když je namísto toho nutí k návratu do Srbska. V Maďarsku působilo asi 40 pracovníků Frontexu včetně pohraničníků.

Žalobu na Maďarsko podala k Soudnímu dvoru EU Evropská komise. Argumentovala, že země nelegálně drží migranty v uzavřených tranzitních zónách na srbsko-maďarské hranici, které lze opustit jen směrem do Srbska. Maďarská vláda tehdy reagovala, že proces je bezpředmětný, protože tranzitní zóny byly mezitím zrušeny.

O azyl nyní mohou cizinci žádat fakticky jen na zastupitelských úřadech Maďarska v jiných zemích, nebo pokud je Maďarsko první bezpečnou zemí, do níž vstoupili (tedy letecky), což je podle neziskových organizací rovněž nelegální, ty ale navíc tvrdí, že praxe vytlačování migrantů přes hranice zpět do Srbska pokračuje.

Odpovědná eurokomisařka Ylva Johanssonová krok Frontexu na Twitteru uvítala. Maďarská ministryně spravedlnosti Judit Vargová ve facebookovém postu popřela, že by Maďarsko nelegálně vytlačovalo migranty do Srbska. Nicméně napsala, že „je ironií, že zatímco evropské země bojují a uzavírají své hranice, aby chránily své občany před pandemií, očekává se, že Maďarsko nechá nečinně davy migrantů pobíhat po Evropě“. Německá média podle ní neumožnila vládě uveřejnit stanovisko, Maďarsko všechna rozhodnutí SDEU dodržuje a Srbsko není jen bezpečná země, ale kandidát členství v EU.

30. 1. 2021

Legenda Jiří Holeček: Odstěhovat ty, kteří nebudou očkováni. Nebo oddělit od ostatních

30. 1. 2021

Nová politická strana: PŘÍSAHÁM, že kdo nedá zakázku Westinghousu, toho odvedeme v klepetech. Ať žije boj proti korupci.

29. 1. 2021

Vladimír Zlínský (zastupitel za SPD) velmi správně zdůrazňuje, že Česká republika potřebuje vlastní schopnost vyvíjet vakcíny. I do budoucna. Nemá smysl znovu plakat nad tím, co všechno bylo hloupě zrušeno, ale připomínám, že daňoví poplatníci vydávají na podporu vědeckého bádání 50 miliard (!) ročně.

Sputnik: Bude se v Česku očkovat čínskou a ruskou vakcínou? Lepšolidem už ruply nervy.

28. 1. 2021

Všímáte si toho, že fantazijní (konspirační) pohled na svět je téměř vždy velmi vstřícný k islámu?

 • Když džihádisté provedou nějaký atentát, fanoušek fantazijního světa vám vysvětlí, že ve skutečnosti provedli ilumináti nebo ho aspoň zorganizovali Źidé.
 • Pokud už musí uznat, že muslimové něco provedli, tak jsou stejně označeni za méněcenné blbečky, a vlastně oběti. Za všechno můžou jacísi údajní spiklenci uvnitř naší civilizace.
 • 1400 let džihádu pro ně neexistuje.
 • V krajních verzích je islám označován za vyspělejší náboženství než křesťanství. Téměř všichni fantazijní konspiratici vám ale řeknou, že islám o sobě špatný není.

Komu to tedy vlastně slouží? Kdo má zájem na zakrytí toho, že jsme ve válce civilizací? Tady máme prostor pro rozvíjení úžasných fantazijních příběhů.

28. 1. 2021

Jak probíhá spolupráce multikulturních neziskovek s džihádem. Neziskovka vytipuje terč, upozorní na něj teroristy, a ti se postarají o ostatní.

27. 1.2021

Pro děti vyrůstající v chudinských čtvrtích platí, že pokud se jim dostává pozornosti a láskyplné rodičovské péče (což tam rozhodně není obvyklé), mají pak v dospělosti o něco vyšší IQ. Rozdíl je v průměru šest bodů, což neudělá z hlupáka génia. Ale je těch pár bodů, co často rozhoduje o tom, jestli je dítě schopno dokončit základní školu.

Velmi pravděpodobně to bude platit i pro lokality typu Chánova. Kdyby se různé Romey vykašlaly na tzv. diskriminaci a vedly Romy k pořádné péči o děti (a k odpovědnému chování během těhotenství), udělaly by pro tu komunitu víc.

Science News: Low-income preschoolers exposed to nurturing care have with higher IQ scores later on

27. 1. 2021

Angažované básně Amandy Gormanové jsou přirovnávány ke komunistickým budovatelským zpěvům z 50. let. Omyl!

Obojí spojuje přiblblá angažovanost, jenže je obrovský rozdíl mezi neumělým žvatláním 20leté aktivistky a zpěvnými básněmi, jejichž autory byli skuteční básníci s velkým B jako Vítězslav Nezval nebo S.K. Neumann. Skuteční profesionálové, kteří uměli pracovat s rytmem a zvukem, jejichž metafora byla metaforou. S jazykem dokázali pracovat tak, aby vykouzlili atmosféru.

V Americe nenastupuje nový bolševismus, ale jakási neumělá parodie na bolševismus střižená parodií na aristokratickou dekadenci. Režim, ve kterém nikdo nemusí nic umět. Hlavní je být "autentický" přesně podle předpisů.

MF Dnes: Mladá básnířka na inauguraci uhranula

27. 1. 2021

Tak prý máme děkovat EU, že nám tak skvěle nakoupila vakcíny. Zvláště vděční budou pozůstalí po zbytečně zemřelých. Členství v EU zabíjí.

27. 1. 2021

Víte, proč slovo holokaust pochází z řečtiny (doslova "zápalná oběť")? Protože bylo původně používáno pro vyhlazování křesťanského obyvatelstva (hlavně řeckého a arménského) muslimy. Hitlerovi lidé jen přesně napodobovali.

To nijak nesnižuje hrůznost a odpornost nacistických zločinů. Nacistická rasová ideologie není o nic lepší než islám. V tom není žádný prostor pro kompromis.

Jo, a pokud někdo bude ty zločiny relativizovat, okamžitě blokuju. O přátelství takových lidí nestojím.

Venda Řehák: Mezinárodní den památky obětí holokaustu (27.ledna)

NEZAPOMÍNEJME.

27. ledna 1945 byl Rudou armádou osvobozen německý koncentrační a vyhlazovací tábor Auschwitz-Birkenau (Osvětim-Březinka). Proto byl tento den OSN vybrán jako Mezinárodní den památky obětí holokaustu.

27. 1. 2021

Z Vidlákova komentáře:

Samozřejmě se najde spousta dobroserů, keří budou poukazovat na to jak chudáci obchodní řetězcové mají zbytečnou administrativu, to jim prodražuje prodej a díky tomu chudáček zákazník platí v obchodě víc. Jistě se ozvou i někteří volnotržní vlastenci, že je to vlastně komunismus a celé je to špatně. Ale mladý Klaus hlasoval pro tento zákon, tak snad zvítězilo vlastenectví nad ekonomickými kecy...

Časem, v kombinaci s dalšími zákony a vyhláškami, v kombinaci s dalšími možnostmi, možná jednoho dne zjistíme, že toto hlasování byl začátek něčeho nového. Zkonstatujeme, že k vítězství vedla ještě dlouhá cesta, že tento zákon byl skutečně jen začátek, ale významný.

Pevně ale doufám, že z něj bude předvolební téma. Že se Pirátů a ostatní někdo zeptá, proč hlasovali proti. Že se podíváme, jak se kroutí, jak nevědí, jak se vymlouvají a blábolí. A pokud má Babiš rozum - použije tento zákon jako podmínku sebe sama. Chcete mít tento vlastenecký zákon zvýhodňující domácí produkci? Tak mě udržte ve sněmovně, protože pokud s ostatními prohrajeme, bude tento zákon promtně zrušen.

A my vidláci budeme mít další těžké rozhodování, jak se postavit k oligarchovi. Pokud se podobných zákonů ještě pár stihne, bude Babiš se křípajícími zuby znovu zvolen do premiérského křesla... ne proto, že by byl skvělý, hodný, nejlepší, nejdokonalejší... ale jednoduše proto, že jakákoliv jiná alternativa bude národní katastrofa.

Zákon o povinném podílu českých potravin

26. 1. 2021

Před pár dny jsme tady řešili, jestli více peněz učiní člověka šťastnějším.

Není to taky mystické, jak by se zdálo. Je na to řadu výzkumů a studií.

Pokud zbohatnete, přestěhujete se do většího domu, pořídíte si lepší auto atd., váš pocit životního štěstí prudce stoupne, ale po pár měsících se vrátí zpátky.

Pokud zbohatnete a využijete toho k tomu, že začnete trávit čas jiným způsobem (více příjemných a zajímavých věcí, více času s přáteli atd.), pak se skutečně stanete šťastnějším člověkem.

26. 1. 2021

Vůdcové francouzských muslimů se otevřeně odmítli podřizovat francouzským zákonům.

26. 1. 2021

Příklad Izraele ukazuje, co je známo po celé dějiny. Je z principu nemožné zvládnout jakoukoliv epidemii, pokud ponecháte otevřené hranice.

 • Můžete virus vykaranténovat, ale přivezou vám ho z ciziny.
 • Můžete populaci proočkovat, ale pořád riskujete, že vám přivezou mutaci viru, na kterou nebude očkování zabírat.
 • Dokonce i v případě mýtického promořování by to vedlo toho, že obětujete desetitisíce nebo statisíce lidí, populace si zvykne, virus nějakým zázrakem nezmutuje - a vzápětí máte novou mutaci z ciziny, a celé znova.

Máte už těch opatření plné zuby? Tlačte na rychlé očkování, a především tlačte na uzavření hranic.

26. 1. 2021

Těsně před svým odchodem Donald Trump odtajnil pár dokumentů. Mimo jiné teď s jistotou víme, že kampaň Hillary Clintonové v roce 2016 byla významně financována ze zahraničních zdrojů. FBI má povinnost (!) se takovou situací zabývat, nicméně vedení agentury svým lidem zakázalo to řešit.

Zpětně je zajímavější, jak je možné, že ve vedení FBI nebyla provedena důsledná čistka. (když se zároveň ukázalo, že nasazovali agenty do štábu Donalda Trumpa, který žádnou zahraniční podporu nedostával).

Myslím, že to dobře ukazuje, proč to nakonec dopadlo, jak to dopadlo.

Trump Declassified Memos Prove FBI Gave Clinton Campaign Pass on Foreign Donors

25. 1. 2021

Tenhle citát Ivo Budila je naprosto zásadní pro pochopení toho, co se děje. Naprosto zásadní!!!!

Mimo jiné z toho vyplývá, proč totalitní systémy dvacátého století si dokázaly namazat islám na chleba, zatímco ten současný mu podléhá. Obávám se, že bojovníci proti nastupující neomarxistické totalitě opět bojují minulou válku:

"Totalitní systém komunistického, fašistického nebo nacistického typu byl radikálním, revolučním a brutálním pokusem vytvořit zcela nový typ utopické společnosti na třídním či rasovém základě. Byl výrazem ohromného vzepětí vůle a energie, kterou západní společnost v první polovině dvacátého století disponovala a bez níž by byla totalitní aspirace nemyslitelná.

Současná západní společnost postrádá podobnou vitalitu. Ztrácí svobodu a mění se postupně v nedemokratický systém, který demokracii pouze svými procedurami předstírá. Je to výraz stagnace a civilizační únavy západního světa, nikoliv totalitního pokušení."

Rozhovor s Ivo Budilem

25. 1. 2021

Tak čekám, kdy ministr Blatný vysvětlí neschopnost sehnat vakcíny tím, že vlastně chrání národ před očipováním.

25. 1. 2021

Chuťovka. Průvodce pro rodiče - jak správně vysvětlit dítěti, že je zločincem už jenom tím, že se narodilo s bílou barvou kůže, a že tato vina nemůže být nijak smyta. A co nejhorší - někteří rodiče tak opravdu postupují!

Za tisíce let lidských dějin nevíme o žádném případu, kdy by rodiče takhle vedli děti. V mnoha případech dětem vysvětlovali, že na tom nikdy nebudou jako příslušníci honorace. Že nikdy nedostanou stejnou šanci a že se s tím musí smířit. Ale nikdy jim neříkali, že jsou odpornými zločinci jenom tím, že se narodily.

Shodou okolností přichází tahle "novinka" v době, kdy školství v celém západním světě prochází dramatickými změnami. Už není zapotřebí se toho hodně naučit. Jediným cílem je získat sebevědomí. Vypěstovat arogantní fracky, kteří neumí nic, ale myslí si, že jim patří svět. Ale těm stejným mladým lidem musíte vysvětlit, že jsou zločinci už jenom tím, že se narodili. Máte jim vštípit největší možné ambice a zároveň připravit na to, že budou terčem útoků, ponižování a nejrůznějších ústrků, protože jsou běloši. A že to mají ochotně přijímat.

Není to na hlavu? Obávám se, že i ta otázka je nesmyslná - v prostředí, pro které jsou připravováni, není nic logické nebo nelogické, pravdivé nebo nepravdivé. Jen tupost a konformita. Připravenost měnit životní přesvědčení každých pár minut podle toho, jak se někomu podaří přesměrovat dav.

White privilege - a guide for parents

24. 1. 2021

Jak je to s domobranami v sousedních státech? Jak to s nimi bylo v minulosti? Jak je to v České republice s pokusy zformovat jednotky bránící naše území (když na to Armáda ČR zcela rezignovala)? Na tyto a další otázky odpovídá kniha Aleše Přichystala, na níž se podíleli mimo jiné Marek Obrtel, Ivo Gec, Jirka Kobza, Jaroslav Štefec, David Bohbot, Ivan Kratochvíl, David Buchtela a moje maličkost.

24. 1. 2021

Kvůli tomuhle je zapotřebí na vládu tlačit! A ne jí vyčítat, že jsou málo přeplněné nemocnice.

Aleš Rádl: EU proti očkování

Seznam: Vakcína Sinovacu je 100% účinná při prevenci vážných případů, hospitalizace může snížit až o 80 %.

EU JE OVŠEM NEKOUPÍ PROTOŽE JE ČÍNSKÁ A ČESKO JÍ KOUPIT NESMÍ PROTOŽE NÁM TO EU NEDOVOLÍ

24. 1. 2021

Biden ještě není ve funkci ani týden, a americké velvyslanectví už organizuje nepokoje v Moskvě. Naprosto shodné s tím, co v Americe označují za "domácí terorismus" a "útok na demokracii".

Jeden obrovský rozdíl mezi oběma režimy ale je. V Americe se do demonstrantů střílí, v Rusku nikoliv.

23. 1. 2021

Mnozí jsou po posledních událostech zklamaní, ale je to zklamání zdravé. Nikdo nepomůže své zemi tím, že se bude utíkat do fantazijních vizí. Potřebujeme si přiznat, že historie neskončila. Všechny zákonitosti, které platily po staletí, platí i dnes. Západ je nadále ve válce civilizací. Nadále je to válka vyhlazovací a opět jsme tou slabší stranou. Jediný rozdíl proti Americe je v tom, že vítěz nebude žádné rezervace tolerovat. Potřebujeme taky vidět, že tu působí anonymní mechanismy, které vedou k civilizačnímu kolapsu, a že pokud je nevypneme, tak náš svět zanikne. Že to není problém jednotlivých lidí ani jednotlivých ideologií - odstranění těch nejhorších by snad mohlo přinést dočasnou úlevu, ale nic nevyřeší. Je lhostejné, jestli to vzniklo samo nebo něčím zlým úmyslem, v každém případě se to už dávno vymklo z rukou.

iDnes: Trumpovi radikální příznivci propadají depresi

23. 1. 2021

Pehe nikdy nepatřil k nejbystřejším (leda, že šlo o lov finančních podpor), ale teď už dočista zešílel. Miliony obětí tahanic o mikrofony. Ach jo.  Kolik let musíte kvůli tomu studovat politologii?

23. 1. 2021

Tomáš Březina odchází do důchodu a obrovský podnik Best je na prodej. Bude stát přes pět miliard, takže si ho buď koupí cizinci nebo nějaký oligarcha (který ho časem stejně prodá do ciziny).

V racionálním ekonomickém režimu by si takovou firmu koupili zaměstnanci, s pomocí půjčky od státní banky. Ale to bychom byli někde jinde.

Otevírá to nicméně jinou rouhavou otázku. Představte si, čistě teoreticky, že by byl daňový systém nastaven tak, aby nikdo nemohl vytvořit majetek větší než půl miliardy korun. Pan Březina by nevybudoval takhle obrovský Best, ale od určitého věku by věnoval podstatně více času svým koníčkům. Byl by méně šťastný? Statistiky říkají, že by byl nejspíš šťasnější. Tržní postavení obrovského Bestu by si rozdělilo několik menších firem. Jejich zaměstnancům by se patrně žilo o něco lépe a hodně z nich by mělo zajímavější práci (což souvisí). Zákazníci by měli o něco pestřejší nabídku. Lépe by se žilo i příbuzným pana Březiny.

Možná vás napadá námitka, že panu Březinovi nic nebránilo, aby se po dosažení první půlmiliardy zastavil. Omyl! Kdyby dal přednost kvalitě života před ekonomickým růstem, riskoval by, že někdo vyroste místo něj a vytlačí ho z trhu.

Jak dlouho ještě bude trvat, než si připustíme, že systém, který odměňuje neomezené hromadění majetku, je špatný pro všechny. Má jenom poražené, žádné vítěze.

22. 1. 2021

Amerika viditelně přešla k systému jedné politické strany. Nikoliv únorovým pučem, ale přirozenou koncentrací kapitálu. Výsledek je stejný. Republikáni se posunuli do podobné pozice jako Lidovci v předlistopadovém Československu. Stali se pomocnou organizací pro vládnoucí stranu. Někým, kdo je solidní součástí systému, ale je o maličko méně strašný než vládnoucí strana. Taková organizace nemá žádný jiný význam než vytváření dalších kariérových příležitostí.

Má vůbec smysl takovou stranu podporovat? Pokud někdo věří, že režim je ještě reformovatelný, pak může hledat ostrůvky zdravého rozumu uvnitř Demokratické strany. Třeba Tulsi Gabbard, první hinduistka v americkém kongresu a prakticky zaměřená žena s velmi rozumnými názory na feminismus, islám a lidský život celkově. Konec konců, i extrémista Sanders se nechal nedávno slyšet, že zlepšení postavení běžných pracujících musí mít přednost před menšinami.

Pokud si někdo myslí, že systém už reformovatelný není, pak nemá smysl podporovat ani Demokraty ani Republikány. Ostatně, do velmi podobné situace se dostáváme i u nás. Buď podporovat Piráty nebo jasně antisystémovou variantu – k čemu Piráti light pod značkami jako TOP, ODS, KDU apod.

Otázka týdne: Co ještě zbývá americkým konzervativcům

22. 1. 2021

Podle ministra zdravotnictví jsou počty obětí covidu tak vysoké, protože jsou do nich počítány i oběti autonehod. Víte, kolik v ČR umírá lidí na autonehody? V průměru jeden a něco denně. I kdyby byly veškeré autonehody započítány do covidu, je to tak malé číslo, že to vůbec nebude patrné!

A tenhle člověk vede reakci na epidemii. Neuvěřitelné. Úplně nejhorší na tom je, že nemůžeme nic dělat. Asi jako ve válce, když zjistíte, že je generál mentálně postižený, ale nemůžete přestat bojovat. Ach jo.

21. 1. 2021

Francouzka, která napsala pravdu o obsahu koránu, dostává vyhrůžky smrtí a podobné zprávičky. 30 za minutu! Ale to paní Jourovou neznepokojuje. To "nenávist na síti" asi není.

21. 1. 2021

Antifa zaútočila na sídlo Demokratické strany v Portlandu. Biden pro ně není dost radikální.

Jo, rozpoutat běsy, to není tak těžké. Ale dostat fanatiky zpátky pod kontrolu, to je podstatně obtížnější.

Breitbart.com: Antifa Attacks Democrat HQ in Portland

21. 1. 2021

Dalo by se to napsat i lépe. Např.

Soudruh Biden své nekonečné moudrosti a vznešenosti nám všem dal novou naději a projasnil naše životy tou nejhlubší pravdou: Nadřazenost bílých musí skončit.

Je čím dál jasnější, že praxe ze Severní Koreje může být v Seznamu, České televizi a bakalomédiích nedocenitelná.

21. 1. 2021

Máloco ukazuje proměnu našeho světa tak dobře, jako změna významu slova "konkurenceschopnost". Byly doby, kdy se jednalo o to, jak je člověk prospěšný jiným lidem. Samozřejmě, nefungovalo to ideálně, ale základní směr takový byl.

To se úplně otočilo. Dnes výrazem "konkurenceschopnost" rozumíme výhradně schopnost přispět k navýšení korporátních zisků. Dokonce i menší firma je hodnocena podle toho, jak je užitečným "partnerem" příslušné korporace. Uvnitř nejvyšší třídy (nové aristokracie) se konkureschopností rozumí schopnost udržet si pozici a zničit všechny potenciální konkurenty. S užitečností nebo pomocí jiným lidem to už dávno nemá nic společného.

Ostatně, takhle se posuzuje konkurenceschopnost celých států. Čím víc peněz dokážou občané té které země poslat do korporátní centrály, tím jsou konkurenceschopnější.

Mimo jiné to znamená, že nedokážeme poznat, jak je kdo užitečný. Trh je k ničemu (ten měří pouze tu "konkurenceschopnost") a posuzování různými úřady nebo neziskovkami - darmo mluvit.

21. 1. 2021

Velká Británie je už tři týdny nezávislá. A jak se dalo čekat, nezměnilo se nic ani k lepšímu ani k horšímu. Svým způsobem je to ilustrace postoje, na který často narážíme i v české debatě:

Odejdeme z EU, ale uzavřeme takové smlouvy s tolika státy (či skupinami států), že všechno zůstane, jako bychom v EU byli.

Proč v takovém případě odcházet? Na to se možná ptají Angličani. Jejich země je nadále islamizována. Nadnárodní korporace nadále vládnou britské ekonomice a drsně tlačí politickou korektnost, protibělošský rasismus a klimatické šílenství. Ty mocenské skupiny, které panují v EU, ty panují i ve Velké Británii. Britští dělníci nadále čelí konkurenci levné pracovní síly z nerůznějších částí světa. O obnově britského průmyslu není ani řeči.

Odchod má vlastně jediný smysl. Otevírá to (teoretickou) možnost další revoluce, tentokrát lidové.

Je dobré to mít srovnané. Odchod z EU je pouze nástroj pro obnovení národní svrchovanosti a soběstačnosti. Není to cíl sám o sobě.

Jiří Kobza: Rozvodové drama

20. 1. 2021

Děsivé případy se mohou odehrát kdekoliv. Ale jenom v islámském civilizačním okruhu je to v souladu s morálkou předepsanou jejich posvátnými spisy.

20. 1. 2021

Jan Keller:

Kajícnost je výhodná pro byznys. Omluvit se za otrokářství, za feudalismus, za kolonialismus je konec konců levnější než lidem přidat na mzdě. Na případné kompenzace se budou skládat ti, kdo z nich neprofitovali.

20. 1. 2021

Dnešní Seznam.cz:

Biden chce zachovat a posílit ochranu pro takzvané „snílky”.

Ve skutečnosti se jedná o ilegální migranty zapojené do programu Development, Relief, and Education for Alien Minors Act (DREAM), ale kdo by to zjišťoval, že. Kdo to kdy slyšel, aby profesionální novinář něco věděl o tématu, o kterém píše. Nebo, aby o něm něco věděl editor. Novináři jsou už dávno hodnoceni podle úplně jiných kritérií.

20. 1. 2021

Navalný se mohl vrátit, protože ví, že v ruské vazbě se politickým vězňům nestávají podivné sebevraždy, jako třeba na Slovensku.

20. 1. 2021

Bravo! Skvělá zpráva! Díky všem, kdo se o to zasloužili.

Dobře si všimněte Pirátů. Někdy jsou pro regulace, jinde je pro ně trh posvátný. Kde je ta hranice? Zájem největších globálních korporací - to rozhoduje. Co chtějí velké zahraniční skupiny, to je podle Pirátů správné, ať je to protržní nebo protitržní.

Novinky.cz: Poslanci odklepli kvóty na české potraviny

20. 1. 2021

Po posledních událostech je jasné, že Trikolora bude v příštích volbách soupeřit se Svobodnými, a zůstává otevřené, jestli Václav Klaus a Zuzana Zahradníková vydrží až do voleb, nebo ze strany odejdou dřív.

Dokážu si představit, že to ukrutně bolí spoustu lidí, kteří do toho projektu šli s nadšením, čistými úmysly a ve své obci udělali spoustu práce. Řadu takových lidí znám osobně.

Prosím, nenechte se tím otrávit. Politické projekty přicházejí a odcházejí. Kampaně začínají a končí. Ale národ zůstává. Pokud jej nepřeválcuje migrace z jiné kultury. Pokuste se udržet práci ve svém místě (byť i třeba jako nestranickou). Pokuste se udržet vztahy se spolupracovníky. Vaše země to bude ještě potřebovat.

19. 1. 2021

Pro toho terén těžký není,

kdo má perfektní vybavení.

S běžkami Artis na nohou,

mě Brdy zastavit nemohou.

19. 1. 2021

Rusku se nepodřídí mezinárodní arbitráži a nezaplatí 57 miliard dolarů Jukosu. Vlastně na tom není nic mimořádného. Takhle se chovají nezávislé státy. Nejvyšší autoritou je jejich vlastní ústavní soud, a žádné zahraniční či globální těleso na tom nemůže nic změnit.

The actual permission of the Russian Constitutional Court not to pay $ 57 billion in the Yukos case is commented on in the West

18. 1. 2021

Není ještě úplně jasné, jakou roli v tom hráli provokatéři, a kdo všichni do Kapitolu vběhl. Nicméně to podstatné můžeme konstatovat už teď. Když existuje vážné podezření z rozsáhlých volebních podvodů a úřady to odmítají vyšetřit, mají občané právo vtrhnout do vládní budovy. To k demokratickým režimům prostě patří. Historie zná podobných případů bezpočet.

Co ale přijatelné není, je střelba na neozbrojené protestující. Vražda bezúhonné občanky a válečné veteránky Ashli Babbitové je přelomovým momentem. Spojené státy americké nejenže nejsou demokratickým režimem, ale už se to ani nenamáhají předstírat. Kdyby se stejným způsobem zachovala jakákoliv diktatura třetího světa, bylo by to záminkou k jejímu napadení. Nechává Maduro střílet do neozbrojených protestujících, kteří nikoho neohrožují? Dělá to Lukašenko?

Jak napsal Curtis Yarvin, výhodou posledních událostí je to, že divadlo skončilo. V Americe se už přestalo hrát na demokracii a občanské svobody.

Konec hry na demokracii

17. 1. 2021

Bojíte se čipování lidí? Tak tady máte něco mnohem horšího než čipování. Všechny biometrické údaje na jednom místě.

I kdyby došlo na čipování, mohl by si člověk tu věc vyndat z těla. Ale oka, palce ani hlasu se nezbavíte. Jak jste jednou v databázi, mají vás navždycky.

Navíc je naivní předpokládat, že údaje shromážděné českou vládou zůstanou jen české vládě. Jednak tu jsou "přátelské" tajné služby (které mohou údaje zase předávat dál), kromě toho se ještě na světě nenašel nikdo, kdo by se dokázal ubránit před hackerskými útoky. O svá citlivá data už přišli Google, Amazon, vláda USA, vláda Thajwanu... vlastně téměř každý.

Policie chce Centrální biometrický identifikační systém za stamiliony

17. 1. 2021

Zase po čase jsem napsal delší esej. Tentokrát pro Novou republiku. Doufám, že je budu psát pravidelně.

Snažím se ukázat, že v českém vlasteneckém hnutí postupně krystalizuje rozdělení na dva proudy. Na jedné straně masarykovská levice, na druhé straně aliance zastánců minimálního státu, ultratradičních katolíků a příznivců konspirací (pokud se ten výraz někoho dotknul, omlouvám se, rád bych používal termín přijatelný i pro ně).

"Ikonickou postavou masarykovců je profesor Jan Keller, ikonickou postavou ultrakonzervativců profesor Václav Klaus. Přestože nemá blízko ke konspiračním fantaziím ani k radikálním náboženským postojům, má schopnost kolem sebe takové lidi shromažďovat a získávat jejich loajalitu. Základním politickým domovem ultrakonzervativců je Institut Václava Klause, masarykovce najdete v SPD a KSČM (obě tyto strany však pokrývají mnohem širší spektrum názorů).

V ideálním případě se budou oba proudy konsolidovat natolik, aby mezi nimi mohla probíhat jednání a aby bylo možné znovu budovat důvěru tak pošramocenou v roce 2020. Ideálně tak, aby to umožnilo spolupráci během prezidentských voleb 2021." 

Petr Hampl: Dva proudy současného českého vlasteneckého hnutí

17. 1. 2021

"Zatímco v Číně prezident vypnul Facebook, ve Spojených státech Facebook vypnul prezidenta," říká v rozhovoru pro parlamentky Jardy Foldyna.

Přesně! Buď má státník odvahu jít do přímého střetu za cenu všech rizik a pokusit se úplně rozvrátit infrastrukturu nepřítele (třeba včetně dočasného vyvlastnění zahraničních bank, jako to udělal Orbán), nebo ať se na to vykašle.

Rozhovor s Jaroslavem Foldynou na Parlamentních listech

16. 1. 2021

Jan Keller:

I když se teoretici fungování čistého trhu snaží dodat své víře zdání exaktnosti používáním odborně znějících termínů... pouze tím obalují předvědecké jádro své víry, které trhu přisuzuje božské kvality... Zbaven svých regulačních pout, stává se trh sám o sobě zcela automaticky tvůrcem nekonečného bohatství. Zpochybňování jeho kvalit je rouháním. Každý pokus do něho zasahovat je svatokrádeží.

Stejně kriticky a sarkasticky ale Keller píše i o marxismu.

16. 1. 2021

Tak topení dřevem v kamnech prý škodí zdraví. Bylo by to k pousmání, kdyby to neznamenalo, že desítky úředníků a neziskovkářů už začali pracovat na tom, jak topení v kamnech zakázat. Nejdřív budou tvrdit, že žádný takový nápad neexistuje (budou dokonce stíhat lidi, co o tom mluví), a pak zjistíme, že je to zavedeno. Správný občan přece teplo odebírá od teplárny, která patří německému nebo francouzskému investorovi.

A za pár let budou eurofanatici tvrdit, že před vstupem do EU se v domech netopilo a lidé běžně mrzli. To není nadsázka!

Mezitím jiní úředníci a neziskováři diskutují o zákazu zelí (prý obsahuje nějaké nezdravé látky).

To nejsou výjimečné události. To je standardní fungování současného ekonomicko-politického systému.

Seznam.cz: Pálení dřeva v kamnech škodí vám i lidem ve vašem okolí, varují vědci

16. 1. 2021

Na podporu portálu Nová republika (Lenka Procházková, Ivan David, Václav Dvořák a další) vybráno téměř 400 tisíc korun! Brzy bude zcela nový portál v hezké grafice s vlastní internetovou televizí. Do celé částky zbývá už jen pár tisícovek!

16. 1. 2021

Z velmi zajímavého textu o tom, jak Orbán změnil Maďarsko (a který můžeme číst i jako vysvětlení, pro Trump nezměnil Ameriku, a proč se Okamurovi zatím nedaří změnit Česko) vypichuji následující větu:

A TAK ORBÁN VYTYČIL DVA CÍLE, KTERÉ ŠLY RUKU V RUCE: VYBUDOVÁNÍ SKUTEČNÉ SPOLEČENSKÉ ZÁKLADNY A VLASTNÍCH SOUKROMÝCH MÉDIÍ.

Ono totiž nejde o to, jestli má nějaká vlastenecká strana nějaké poslance. Jde o to, jestli ten vliv (a ty peníze) dokáže přeměnit ve vybudování vlastních médií a ve vybudování sítě buněk, s tisíci a tisíci skutečných aktivistů.

Dokud to nebude hotové, pak ke společenské změně nepomůže ani náhlá hluboká krize. "Lidé se mají příliš dobře. Až dojde na jejich talíře, pak se to změní," slýchám občas. Blbost. Když se prudce zhorší poměry, každý bude řešit, aby sám přežil. Na revoluci nebudou mít ani pomyšlení. Leda by tu byl v té chvíli někdo s vlastními médii, sítí aktivistů a ideologií.

Ale v tom textu je i řada jiných hodně zajímavých věcí. Díky Lucii Sulovské za velmi důkladné zpracování.

Třicet let nového Maďarska

15. 1. 2021

Světový trh s operacemi změny pohlaví má do roku 2026 dosáhnout objemu 1,5 miliardy dolarů ročně.

Global Market Insights: Sex Reassignment Surgery Market to hit USD 1.5 Bn by 2026: Global Market Insights, Inc.

15. 1. 2021

Z připravovaného rozhovoru pro parlamentky.

Čekáte další nepokoje v souvislosti s inagurací Joe Bidena?

Absolutně ne. Ta všechna nová opatření mají především zastrašující charakter. Jde o to ukázat, že mocenská elita je připravena použít proti vlastnímu lidu naprosto jakékoliv prostředky. Klidně budou do lidí střílet z kulometů, pokud na to dojde.

15. 1. 2021

Z odpovědi na otázku, zda bude Václav Klaus příštím českým prezidentem.

Je tak našlápnuto k volbám, kdy finanční a mediální náskok umožní Václavu Klausovi postup do finále. Tam však významná část zemanovských fanoušků zůstane doma, a výsledkem bude hladké vítězství Petra Pavla, Miroslavy Němcové nebo jiného globalistického kandidáta.

Velkou šanci na úspěch ve druhém kolem mají osobnost typu Jana Kellera nebo Ivana Davida. Kdyby Václav Klaus chtěl, mohl by jim poskytnout zásadní podporu a zachránit tak zbytky národní suverenity. Závěr jeho politické kariéry tak bude svým způsobem určitým testem – jde o vlast a ideály nebo o vlastní ego?

Otázka týdne: Dokáže Václav Klaus starší vyhrát prezidentské volby?

14. 1. 2021

Z odpovědí na otázky Sputniku:

Rok 2020 by byl pro většinu obyvatel západního civilizačního okruhu nejhorším v jejich životě, i kdyby epidemie nepřišla. Situace se zhoršuje, ubývá svobody, klesá životní úroveň, bohatne jen úzká vrstva nejbohatších a nejmocnějších. Postupně se mění demografická rovnováha ve prospěch migrantů, společnosti jsou islamizovány.

Koronavirová situace navíc podtrhla naprosto neschopnost západních vlád a společností postarat se o své zranitelné. Tak, jako jsou dlouhodobě ponechány bez pomoci miliony bezdomovců. Tak, jako byly zcela hozeny přes palubu miliony dělníků, které přišly o práci kvůli přesunu výroby do zahraničí. Tak, jako byli odepsáni obyvatelé chudých čtvrtí, do kterých přišli agresivní migranti. Tak byli zcela opuštěni na jedné straně staří a nemocní, na druhé straně podnikatelé a zaměstnanci. To celé ostře kontrastuje s asijskými zeměmi, které situaci zvládly a dokázaly se o své lidi postarat.

Petr Hampl: Koronavirová krize jen podtrhla rozpad západních společností

14. 1. 2021

Jaroslav Bašta:

Archeologové zjistili, že termín migrace se stal politicky nekorektním, takže ho v rámci svého oboru nahradili pojmem demická difuze. Označují jím šíření inovací a nových myšlenek prostřednictvím přesunu obyvatel do nových oblastí. Procházka Londýnem, Paříží nebo Marseille dává poznat, že jde o velmi přesný výraz.

Jaroslav Bašta: Vpřed do třetí dekády třetího tisíciletí

14. 1. 2021

Tak nám po Národním divadle a národním fotbalovém mužstvu ukradli i Národní galerii. Jednoznačně odpovědnou osobou je Lubomír Zaorálek (ČSSD). Už v létě jsem zpochybňoval, je-li vhodnou kandidátkou na ředitelku cizinka, která neumí česky a o český národ se nijak speciálně nezajímá (byť nezpochybňuji její kvality jakožto galeristky). Jenže ono to došlo ještě mnohem dál. Třeba kurátorkou sbírek moderního umění je Američanka - rovněž bez zájmu o české záležitosti. Název byl změněn na Národní galerie Praha, což je nejspíš příprava na definitivní "Galerie Praha". Zakladatelé ze Společnosti vlasteneckých přátel umění nejspíš rotují v hrobech. Do doby, než ty hroby budou zlikvidovány, aby udělaly místo nějakému supermarketu.

Zajímavé je, že už se objevuje nespokojenost i mezi českými kunshistoriky. Jako by konečně otevírali oči. Budou-li české galerie zcela začleněny do globálních struktur, a zajímavá místa dostanou cizinci, kde se uplatní místní lidé? Jako asistent asistenta asistenta nějaké pařížské galerie? Bude to k životu?

Doktorandka PF UK Vilma Prázná si ale velmi dobře všímá ještě něčeho dalšího. A sice, že v globální politicky-korektní koncepci galerie není místo pro skutečné umění. "Místo galerií budou možná azylové domy, které si budou říkat třeba Společenské centrum Praha, protože pojem galerie by mohl urazit. Umění zřejmě zase zbude underground," píše. Abych jí neublížil, tak zdůrazňuji, že názory slečny Prázné nejsou shodné s Hamplovými. Ale za přečtení její text rozhodně stojí.

Vilma Prázná: Národní galerie Praha: Místo umění ideologie maskovaná empatií

13. 1. 2021

Níže je uveden zatím nejzásadnější komentář, jaký jsem k situaci v USA četl. Ti lidé páchají kolektivní sebevraždu, a vlastně k tomu ani nepotřebují islám. I když ten asi bude vítězem.

Pro mne není těžké představit si, že z toho existuje cesta ven. Ale potřebují si přiznat, že prapříčinou jejich problémů je hamižnost a ideologie tzv. volného trhu (která v určitých dobách přinášela svobodu a blahobyt, dnes nepřináší ani jedno). Potřebují se zbavit obsese z tzv. kolektivismu. Potřebují se vrátit k myšlence místní autonomie.

Možná je ta současná katastrofa nakonec posune správným směrem.

Martin Konvička: Konec konzervativní Ameriky

Z různých komentářů vidím, že si pořád málokdo uvědomuje, jak je situace v USA vážná. Zkusím rychlou rekapitulaci.

1. Americký sen je už delší dobu jen snem. Ta země chudne před očima a je celkem jasné, že dnešní mladí se budou mít materiálně hůře, než jejich rodiče.

(Proč, to vynechávám.)

2. "Revoluční ideologií" mladé bílé progresivní Ameriky se stalo zničení světa jejich rodičů. Ale protože na to sami nemají, je "nástrojem" k tomu n*gga gansta z ghett. Dojít k tomu má jednoduše - bílé dívky budou rodit smíšené děti, bílí kluci... nebudou kluci, což vyřeší hormony a skalpel. Nebo budou chodit s jinými kluky.

(Tady ty důvody objasním. Bílý kluk ze střední třídy neunáší konfrontaci s fyzicky zdatnějšími kluky, po nichž navíc jejich kultura nechce vzdělání/úspěch/kariéru/peníze. Bílý kluk je stresovaný, černý ne, k tomu přidejte vliv rasové šikany ve školách, různých protekcí pro ty menšiny... Bílé děvče dělá, co jí káží hormony, tj. jde za vítězem.)

3. Je to samozřejmě "přifukováno" - médii, školami, dark-webem, kulturou a je to samozřejmě "podporováno" ze všech stran, od drogového trhu po sport...

4. "Konzervativní Amerika" neví, co s tím. Zkusili to legálně, přes volby, a zkusili to "instinktivně", přes držení spousty zbraní, exodus na venkov, křesťanský tradicionalismus, atd. Jenže některé ty prostředky dál zhoršují situaci - např. venkov se hůř organizuje, je závislý na spojení poskytované městy, dobrovolně vyklidil kulturu, metropolitní volební politiku, školní rady... A ztrácí vlastní děti.

5. Ten bordel, do značné míry spontánní, je samozřejmě živnou půdou pro politické šíbry nejhoršího kalibru, pro etnické mafie (všimněte si, kolik se "na špičku" prodralo např. Jamaičanů), určitě pro zahraniční ovlivňování (ale fakt ne z Ruska). No a šíbři spolu s etnickými mafiemi přebírají moc v zemi.

---

Zajímavé bude, co islám. On v USA sílil, některé oblasti byly taková západní Evropa -20 let. Ale nyní, zdá se, vyšel z módy. Potřebu bílého intelektuála před někoho si klekat zjevně živý tmavý gangsta naplní kvalitněji, než imaginární alláh. Jenže islám, to jsou peníze, takže se ještě můžeme dočkat různých obratů.

13. 1. 2021

Ve včerejším pořadu Incorrect Franty Kubáska připomínám, že umlčování nepohodlných je pouze první krok. Nově posilněný globalistický režim v USA ty lidi neumlčuje proto, aby pak byli ponecháni na pokoji. Jsou umlčováni, aby se nemohli bránit, až dojde na vyhazovy ze zaměstnání, vyhánění z domů, zabavování majetků, přepadání na ulicích a další. Možná to nemají v úmyslu všichni - ale radikální skupiny se už vymkly kontrole a zfanatizovanému neomarxistickému davu se nikdo neodváží postavit.

Připomínám také, že současná americká situace je historicky unikátní. Převratů a nastolení tyranií byla v dějinách spousta. Noví tyrani ale vždy postupovali tak, že na jedné straně brutálně likvidovali svoje nepřátele, na druhé straně se snažili trochu přilepšit masám. Dokonce i nacističtí okupanti spojili teror se zvýšením potravinových přídělů. Bidenův režim se chystá spojit likvidaci nepřátel se snížením životní úrovně mas - dělnických i bílých límečků.

13. 1. 2021

Martin Konvička: Peklo zamrzlo

Levicový A2larm se zastal lefterdy vyzmizíkované sítě PARLER.

V zásadě to znamená, že naše levice je mnohem méně radikální, než v USA vládnoucí ultralevice. Jsou to takoví ... řekněme demokratičtí socialisté, menševici. V USA se k moci dostávají bolševici.

Komentář Petra Hampla:

Zrovna včera jsem u Franty Kubáska mluvil o tom, že se budeme muset naučit rozlišovat např. mezi různými proudy americké Demokratické strany (poté, co získali takovou superpřevahu, že po mnoho let nebudou mít žádného soupeře). Všechny jsou nepřátelské, protože se snaží zlikvidovat národy, etnika a západní civilizaci. Ale v řadě jiných věcí jsou mezi nimi rozdíly a některé jsou z našeho pohledu méně děsivé než jiné, některé dokonce mají sem tam nějaký pozitivní aspekt.

A2larm.cz: Konec Parleru je koncem svobody slova

13. 1. 2021

Vlastimil  Vondruška: Zpět do sedmdesátek

V sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století bylo u nás lidem jasné, že se vláda svrhnout nedá, ať budou hlasovat, jak budou hlasovat, a tak se uchýlili do soukromí. Chalupářství a chatařství bylo únikem z všední reality, lidé se bavili sportem, neoficiální kulturou a humorem, scházeli se na mejdanech a dělali spoustu příjemných věcí (včetně milostné zábavy bez nutnosti sepsat o budoucím sexu smlouvu, aby muž nebyl nařčen ze znásilnění). Většinu lidí politika prostě nezajímala, nesledovali ji, ale naučili se s ní prostě žít, aby je nefrustrovala a neobtěžovala.

Myslím, že tohle čeká i nás.

Komentář Petra Hampla:

Právě tady narážíme na obrovský rozdíl dvou politicko-ekonomických režimů. Ten předchozí dal lidem možnost, aby si zalezli na své chaty, a dali pokoj. Ten současný žádný únik nedovoluje - leze za lidemi do jejich soukromí a snaží se zničit každou možnost žít podle svého. Byrokraté a aktivisté zaplaví sledováním a buzerací i chaty, ložnice, a jakýkoliv soukromý prostor.

Vlastimil Vondruška: Turbolentní roky

13. 1. 2021

Tohle není z mainstreamu, ale z ostře konzervativního nezávislého zpravodajství Liberty Unyiealding:

Trumpovi právníci v tichosti stáhli obvinění z volebních podvodů ve státě Georgia.

Potvrdilo se, na co upozorňovali komentátoři už dříve. Jedna věc je doložit, že docházelo k nesrovnalostem a byl porušován volební zákon (tak tomu nepochybně bylo). Něco jiného je ale prokázat, že by zfalšován takový počet hlasů, aby to změnilo volební výsledek. Demokraté to udělali chytře.

Liberty UnyiealdingTrump team withdraws baseless vote fraud lawsuits in Georgia

12. 1. 2021

Mormony možná znáte jako ty nejkonzervativnější z konzervativních Američanů. Ale časy se mění, a Mormoni se rychle posouvají na politicky korektní pozice. Místo ultratradičního životního stylu práva nejrůznějších menšin.

Robert Hampton ukazuje, že nejde jen o Mormony. Pokud se menšina cítí být výrazně odlišnou od většinové společnosti, potom je její logickou strategií orientovat se na vítěze. Být zadobře s tím, kdo má momentálně moc a zajistit si tak prostor pro přežití. Pokud dojde k převratu, přeorientují se. Bylo by naivní čekat, že ponesou rizika a budou přinášet oběti ve sporu, který není jejich.

11. 1. 2021

Souhlasím s federací židovských obcí. Zneužívání těch žlutých hvězd je opravdu nechutné. Jenom mě mrzí, že neprotestují stejně vehementně, když jsou k obětem holokaustu přirovnáváni džihádisté.

Prohlášení federace židovských obcí

Federace židovských obcí a Nadační fond obětem holocaustu odsuzují exemplární zneužití a relativizaci symbolu holocaustu spojenou s utrpením miliónů lidí. Je evidentní, že je třeba naši společnost neustále vzdělávat a doporučit všem, co se k tak nízkým projevům uchylují, navštívit místa spojená s nacistickou genocidou u nás i v zahraničí. Děkujeme všem, kteří veřejně tyto projevy odsoudili během dnešního šabatu.

11. 1. 2021

Máte mezi přáteli někoho, kdo je ovlivněn propagandou o tzv. "abrahámovských náboženstvích" a kdo tudíž čeká, že se budou muslimové chovat ke křesťanům a židům aspoň trochu slušně? Nebo dokonce ty konzervativní křesťany, kteří pokládají islám za menší zlo než moderní společnost? Tak jim půjčte tuhle knihu. Možná je probudí, možná šokuje.

Zároveň s nadšením ohlašuji, že díky vstřícnosti Centra pro studium politického islámu jsem mohl zlevnit všechny jejich knihy.

11. 1. 2021

Až teď můžeme plně ocenit výkon Viktora Orbána, který dokázal změnit poměry ve své zemi. Proti EU, proti NATO, proti globálním bankovním skupinám, proti korporacím, proti globálním neziskovkám.

11. 1. 2021

Armáda ČR snaživě vykřikuje, že je připravena účastnit se amerických misí "kdekoliv na světě."

11. 1. 2021

Donald Trump vymazán ze sociálních sítí. Sociální síť P. vymazána z internetu a další budou následovat. Mluví se dokonce o Fox News - nejsledovanější zpravodajské stanici v USA (tam ovšem nedojde k výmazu, Fox News vyhodí pár redaktorů a ukázní se). I mnoho českých dosavadních podporovatelů Donalda Trumpa v tzv. pravicových stranách horlivě vykřikuje, že už s ním nechce mít nic společného.

(Miloš Zeman je něco jiného. Ten dal jen průchod své tradiční mstivosti, která je tak užitečná vůči kavárně, ale v tomto případě nepomáhá).

To všechno je ale jenom špička ledovce. Tisíce a tisíce lidí jsou na různých více či méně neformálních seznamech nebo jsou jen známi jako Trumpovi podporovatelé. Jim půjde nový režim po krku.

Je to historicky normální. Po každé zpackané revoluci následuje vlna poprav. Můžeme s radostí konstatovat, že s postupem času ubývá násilnost, takže poražení revolucionáři budou jen vyhozeni z práce, vyhnáni ze svých domů a společensky znemožněni. U žádné americké silnice nebudou sloupy s brutálně umučenými těly, nebude dokonce ani sestavovány střelecké popravčí čety.

Popravdě, nedokážu mít vztek na novou aristokracii, že se mstí. Ani na jejich ubožácké lokaje. To prostě patří k životu, že nepřítel je cílevědomý a brutální. Vztek můžeme mít na sebe a vlastní vůdce - že totéž neproběhlo před čtyřmi lety v opačném směru. Že strana změny byla nerozhodná, váhavá a zmatená. Že se lidé nechali tak snadno uchlácholit tím, že "víc se nedá dělat." Že se dívali více na symboly a smyšlené příběhy než na skutečnost. Teď sklízíme výsledek. Váhaví revolucionáři si za to mohou sami. Nepřítel byl k poražení.

10. 1. 2021

Zatímco Evropská komise bojuje proti "nenávistné řeči" na sociálních sítích, v Pákistánu se ukládají tresty smrti za "rouhání" na sociálních sítítch. Jak je vidět, EU má ještě určité rezervy.

10. 1. 2021

Každý se snaží pomáhat, jak umí, ale někdy to není příliš šťastné. Třeba aktivita, kde se hledají místa pro lidi propuštěné z marketingu. Nebylo by lepší těm lidem pomoci, aby se přeučili na nějaké řemeslo? Najít jim třeba někoho, kdo je zaměstná (pokud si udělají příslušný kurz).

Holky z marketingu: Firmy hledají marketér(k)y

10. 1. 2021

Jak možná mnozí vědí, měl jsem to provilegium a čest účastnit se největšího protisystémového hnutí, jaké se tu zatím objevilo. Proběhlo v letech 2015-16, a bylo nejvýrazněji spojeno se jménem Martina Konvičky.

Byla to doba, kdy účast v protirežimním hnutí znamenale hrozbu trestního stíhání nebo "jen" ztrátu zaměstnání. Kdy denně vycházely články o tom, že účastníci hnutí jsou nebezpeční extrémisté. Když jsme zaplnili Hradčanské náměstí (do posledního místečka) a přilehlé ulice, přinesl mainstream stručnou zprávičku, že se sešlo pár set magorů. A hlavní zprávou dne bylo údajné napadení Kliniky.

Když dnes vidíme "protestní hnutí", kterému se dostává širokého pokrytí ve velkém zpravodajství, a jehož vedení ani účastníci nejsou sebeméně šikanováni, ani jim nikdo nespílá do extrémistů, není tak těžké dospět k názoru, že tento protest je mocnými pokládán za neškodný nebo dokonce užitečný.

10. 1. 2021

Asi nejvíce destruktivním schématem poslední doby je ignorování reality, nenávist vůči faktům.

Dozvím se třeba, že pan A byl účastníkem dopravní nehody. Vidím fotku rozbitých automobilů, fotku nakládání zraněného do sanitky, můžu si pustit video s výpovědí jednoho z účastníků. A v mém mozku okamžitě naskočí: Tohle nemůže být pravda. Je to příliš jednoduché, příiš banální.

Až teprve, když se mi dostane "vysvětlení", že dopravní nehoda byla inscenována, auta byla ve skutečnosti poškozená jinde, a člověk na videu je najatý herec, pak se můj mozek uspokojí. Správně, veškerá fakta jsou falešná, svět je v pořádku. Teď mám verzi, které mohu bez pochybností důvěřovat.

Když člověk tomuhle paranoinímu myšlení propadne, dělá jedno chybné rozhodnutí za druhým. A neví o tom, protože nemá kontakt s realitou. Když má dost informací o probíhající epidemii, je jeho závěrem, že žádná epidemie neprobíhá. Kdyby přibývalo známek, že epidemie skončila, velmi snadno se nechá přesvědčit, že ve skutečnosti umírají desetitisíce lidí, a kdosi to zakrývá. A co horšího, začne nenávidět všechny, kdo připomínají realitu. I oni přece musí být součástí toho spiknutí. A naopak je bezbranný vůči všem možným i nemožným podvodníkům. Už dnes pracují skupiny, které vytvářejí konspirační teorie o tom, že muslimové jsou vlastně hodní strejdové, že všechno to násilí způsobuje nějaká tajná skupina. Osobně se děsím toho, kdy sorosovské skupiny začnou vytvářet videa o tom, že žádná migrační invaze neprobíhá, že je to jen podvod vytvářený Billem Gatesem.

Jenže na druhou stranu, občas opravdu narazíme na podvod. Co s tím? Osvědčenou metodou jsou univerzální pochybnosti. Je důležité si neustále klást otázku "co když?". Co když je ta nehoda opravdu fingovaná? Ale co když je podvodník naopak ten, kdo vypráví o fingování nehody? Poctivě srovnávat různé možnosti. Nebo si férově přiznat - nemám čas věnovat tomu tolik času. Nebudu na to mít názor a nebudu se o to hádat.

9. 1. 2021

Když EU nedokáže dodat potřebné množství očkovacích vakcín dost rychle, Viktor Orbán je nakoupí v Číně a Rusku. Jak snadné! Ano, Uršula to zakázala. No a co! Tak vydají nějaký další protimaďarský dokument a Pirát Peksa napíše další článek o tom, jak je ten Orbán nebezpečný.

Kdyby udělal Andrej Babiš totéž, mohl by vstupovat do voleb jako jasný vítěz. Jenže on nemá odvahu vítězit. Co kdyby na něj Angela v telefonu křičela?

Nová Republika: Poté, co EU nesplnila v nákupu vakcíny očekávání, hledá maďarský premiér alternativy na Východě

9. 1. 2021

Ohledně dění ve Spojených státech bychom neměli propadnout dojmu, že Republikáni jsou ti dobří a Demokraté ti špatní. Z našeho pohledu je důležité:

a) zda chtějí vyvolávat další války,

b) zda podporují, aby americké tajné služby měnily režimy v dalších zemích světa,

c) jak agresivně podporují vlastní korporace v zahraničí.

Kolik genderových záchodků zavedou v Americe nebo jestli zaplaví vlastní zemi migranty, to my řešit nemusíme.

Z tohoto pohledu není žádný významný rozdíl mezi Republikány a Demokraty. Prezident Sanders by byl určitě menší pohromou než prezident Bush.

Jenže Biden a Harrisová patří k tomu nejhoršímu, co lze v rámci současné Demokratické strany najít.

9. 1. 2021

Ještě k vraždě neozbrojené demonstrantky. Jak se ukazuje, ve chvíli vraždy stála pár metrů od policistů, kteří jí nijak nenapomínali ani jí v ničem nebránili. Neměla tedy žádný důvod čekat, že bude napadena. Samozřejmě tam neměla co dělat, co je jasné. Ale být na nesprávném místě není ospravedlněním vraždy.

Potvrdí-li se, že ji zavraždil člen Penceho ochranky, bude to více než symbolické. Tzv. solidní konzervativci Penceho typu podráželi Trumpovi neustále nohy, pokoušeli se za jeho zády prosazovat šílenosti typu volné migrace, a v klíčových chvílích se otočili proti němu.

Svým způsobem představují větší problém než radikální anticivilizační levice. Přímé otevřené zlo je jasně viditelné. Tzv. solidní konzervativci ale předstírají opačný postoj, brání vzniku autentického lidového hnutí, ale když dojde na lámání chleba, stejně je to "elita versus nižší třídy". Republikán nebo Demokrat, žádný rozdíl.

8. 1. 2021

Jak rozpoznat autentickou lidovou záležitost od strojené aktivity velkých bank, korporací či jiných mezinárodních struktur? Třeba tak, že se podíváte do mainstreamového tisku. Je-li to skutečná lidová aktivita, dočtete se, že se jednalo o násilníky, fašisty, xenofoby a nepřátele demokracie.

Je to logické. Lid je od toho, aby se tiše podroboval vůli elit. Není od toho, aby se vyjadřoval k otázkám řízení státu. A už vůbec ne od toho, aby se dožadoval podílu na moci. Aby se dožadoval referend a férových voleb. Příslušníci vyšších tříd mají právo obsadit Kapitol, zapálit budovu nebo se dopustit jiné násilné akce. Příslušníci nižších tříd takové právo nemají. Do příslušníků nižších tříd můžete střílet, do příslušníků vyšších tříd nikoliv.

Můžete se tedy podívat na titulky, a víte, o co v Americe jde.

8. 1. 2021

Dnes něco o Pirátech:

Výkladní skříň ukazuje lidi mladšího středního věku, kteří se chtějí bavit. Spousta alkoholu, spousta drog, žádné zábrany, nejrůznější sexuální výstřednosti a život jako permanentní pouliční veselice. A do toho těžba bitcoinů. To by ještě nebylo tak strašné. Běžný občan by si občas zaklepal na čelo, a občas by se pohoršeně zamračil, ale jeho život by tím nebyl příliš poznamenán.

Jenže nechtějí taky zavádět radikální změny? Odpověď nezískáme pohledem na Piráty, ale tím, že se podíváme stejným směrem. Ke komu Piráti vzhlížejí? Koho respektují? Jakoukoliv vrchnost! Chce Westinghouse zakázku? Piráti začnou okamžitě prosazovat vyřazení všech konkurentů. Chtějí zakázky americké zbrojovky? Piráti okamžitě požadují utracení neomezené částky. Poníženě donášet vrchnosti a hrbit se před ní, to je skutečné Pirátství. Jsou to lidé, kteří se dokážou nevázaně bavit, když se to po nich chce. Ale i během těch nejspontánnějších chvil se dokážou neuvěřitelně detailně hlídat, aby se snad nedopustili něčeho nekorektního. Zkuste si třeba představit Prague Pride, kde má bílý deviant na vodítku černocha. Nemožné! Něco takového se jim nestane nikdy.

Chcete-li vědět, jak mohou Piráti změnit váš život, nedívejte se na Piráty, ale dívejte se do Bruselu, na prohlášení Sorosovy Open Society a do korporátních centrál. Problémy mohou nastat vlastně jen tam, kde se zájmy různých skupin globalistů budou křížit.

Petr Hampl: Jak se bude žít v zemi s Pirátskou vládou

7. 1. 2021

Petr Žantovský se ve své nové sbírce esejů a dokumentů Svět včerejška, dneška a... vrací k druhé světové válce, a k období před ní. Na jedné straně vyvrací řadu blábolů, které se politicky korektní historici snaží rozšířit v posledních letech. A na druhé straně ukazuje, jak velmi se doba těsně před válkou podobala té současné. Demokracie byly postupně nahrazovány nacistickými a fašistickými režimy, kupily se neřešitelné problémy, a rozpoutání velké války bylo nakonec jediným východiskem.

7. 1. 2020

Lidé, kteří vtrhli do amerického kongresu, na to nepochybně mají morální právo. Udělali tak poté, co byly prokazatelně zfalšovány volby, a kdy neexistuje žádný jiný opravný prostředek.

To ale nic nemění na tom, že to bylo velmi hloupé. K čemu se pokoušet o převrat, který nemá ani teoretickou šanci na úspěch? Jsme svědky střetnutí, v němž na jedné straně stojí slušně fungující mocenský aparát s ozbrojenou mocí, médii, neomezenými finančními prostředky, a také s odhodláním nezastavit se před ničím. Proti nim stojí zoufalí lidé, kteří jsou zděšení a rozhořčení, ale neorganizovaní a zmatení. Nejspíš ani nevědí, co chtějí.

Co dělal jejich vůdce Donald Trump během posledních čtyř let, kdy byl prezidentem? Je to vůbec lidový vůdce? Nechtěl spíš být prezidentem, který se dokáže dohodnout s elitami a k lidem bude laskavější než kdokoliv z jeho předchůdců? Proč není lidová opozice stejně financovaná a stejně organizovaná jako elitářské organizace Antifa, BLM a další? A proč ti, kdo mohli lidem pomoci chápat celkovou situaci, se místo toho vezli na vlně, a mátli lidi bláboly o čipech ve vakcínách, vraždících rychlovarných konvicích a vesmírných ještěrech?

Kéž by byl tenhle debakl začátkem něčeho nového.

7. 1. 2021

Martin Konvička - to je nejen islám, ale taky ochrana přírody, resp. ochrana krajiny. Aspoň, co se týče popularizátorů, není u nás nikdo srovnatelný.

Já jsem pod jeho argumenty musel uznat, že pravicový náhled (ekologické je to, co přináší zisk) je hloupý a neudržitelný. A že to neznamená, že si musíme nechat zničit svět klimatickými šílenci. A že řešení není ani v kompromisu mezi dvěma špatnými možnostmi. Jde prostě o to žít a nechat žít. Bránit tomu, aby cokoliv převládlo tak, že to vytlačí všechno ostatní.

Vřele doporučuji i tenhle článek - i když je v něm tolik cizích slov, že to místy chce google.

Martin Konvička: Pestrost nebo dění: Zcela falešné dilema

7. 1. 2021

Ve slovenské vazbě byl umlácen prominentní kritik režimu a nitky vedou minimálně do blízkého okolí ministryně spravedlnosti Márie Kolíkové, ne-li ještě výše. Zpráva už proběhla médii, a ještě se o tom určitě bude mluvit.

Připojím jen dvě poznámky.

Za prvé. Pro kontext a srovnání. Za dvacet let Putinovy vlády nedošlo v Rusku ani k jedinému (!) takovému případu. Ani za Lukašenka k takovým věcem nedochází. Že by se to mohlo dít v tolik kritizovaných Maďarsku a Polsku je absolutně nemyslitelné. Kde je tedy tyranský režim potlačující lidská práva?

Za druhé. Do zakrývání kauzy jsou od začátku zapojena média. Redaktorka Denníku N má k dispozici informace, které může znát jen pachatel nebo někdo velmi zasvěcený. "Nezávislý list" se už ani nenamáhá předstírat nestrannost.

Mimochodem, v České republice se schyluje ke klíčovému procesu s Walterem Kraftem. Pokud by byl odsouzen, mohou rychle následovat Alexander Tomský, Benjamin Kuras, Petr Hampl, Jan Keller, a v podstatě všichni další konzervativně ladění kritici současného režimu. A, světě, div se! Redaktoři Deníku N dostávají informace o vyšetřování rychleji než Walter Kraft.

Ľuboš Blaha: Dnes to bol Lučanský. Kto príde na rad zajtra?

6. 1. 2020

Jaký je rozdíl mezi lidem a davem? Mimo jiné v tom, že lid je strukturovaný. Časem se přirozeně ukáže, že někteří na sobě pracují a jiní méně. Z některých vyrůstají osobnosti a z jiných ne. A docela přirozeně se to srovná. Všechny to motivuje, a všichni využívají práce těch nejlepších.

Pak je ale druhá možnost. Postřílíte vůdce a potenciální osobnosti a necháte lidi sami sobě. Minimálně po určitou dobu budou tvořit bezduchý dav zmítaný emocemi. A přesně o to usilují provozovatelé sociálních sítí. Proto je třeba takový Martin Konvička pokládán za tisíckrát nebezpečnějšího než všichni neonacisté horujících pro vyvraždění té nebo oné skupiny.

V tomto případě není "davová hloupost urvaná ze řetězu" výsledkem přirozeného vývoje ani náhody.

Eva Svobodová:O davové hlouposti

Bojím se davové hlouposti, urvané ze řetězu. Sociální sítě se z nástroje pro výměnu názorů staly zesilovačem podprůměrnosti, tlampačem neschopných, hloupých a závistivých, kteří se dřív realizovali maximálně udáváním v uličních výborech nebo hučením do piva. Dává jim konečně pocit moci, důležitosti, a touhu šikanovat ty, kteří si dovolí se odlišovat. Stal se rájem cenzury, udavačství a kolektivní nenávisti. Protože primitivové a sebestřední lidé nejvíc ze všeho nesnášejí odlišnost. A fakt, že ani na internetu nikdo nemá povinnost poslouchat jejich "zajímavé názory"

6. 1. 2021

Ilona Švihlíková:

Je patrné, že v mezinárodním srovnání si nejlépe vedly ty země, které se nikdy nesnažily „bruslit“ mezi počtem obětí covidu a mezi ekonomikou. Ty země, které na první místo postavily zdraví svých občanů a zařídily se podle toho, mají nejen nízký počet obětí, ale také nejlepší stav ekonomiky.

Ilona Švihlíková: Pandemie rozdala karty na roky dopředu

5. 1. 2021

Epidemie se liší od hurikánů a pádů meteoritů tím, že jsou závislé na lidském chování. Když se člověk chová tak, že nakazí někoho dalšího, nebo když dokonce nakazí více lidí, epidemie roste. Když člověk nikoho dalšího nenakazí, epidemie odeznívá. Na tom není nic překvapujícího, to lidé vědí o už po tisíciletí.

Z toho ale také vyplývá, že žádná vláda nemůže zvládnout epidemii bez podpory obyvatelstva. Mohli bychom tedy logicky čekat, že páteří vládní strategie bude komunikovat. Informovat, vysvětlovat, naslouchat, prosit, motivovat, varovat, a třeba i vyhrožovat. Mluvit s lidmi je to úplně nejdůležitější. Všechno ostatní jsou vlastně jen doplňkové nástroje.

Takže jak postupuje česká vláda? Správně! Zavádí všechna možná i nemožná opatření, neustále je mění, ale s mluvit s lidmi se neobtěžuje.

Petr Hampl: Profesionální mluvkové neumí mluvit

5. 1. 2021

Doufám, že paní Šabatová bude k vyšetřování vraždy na Slovensku přistupovat stejně nestranně a objektivně jako ke Kuřimské kauze.

5. 1. 2021

Jedním z témat našeho včerejšího povídání s Martinem Konvičkou je neuvěřitelný růst neschopnosti vládních aparátů. Vláda není schopna zavést rozumné epidemiologické opatření (a ve většině evropských zemí to není lepší, v USA to je ještě horší). Není schopna zorganizovat očkování. V Americe nejsou schopni zfalšovat volby, aby se na to okamžitě nepřišlo. Zvlášť podařený je ten kousek, kdy cpali do systému tisíce falešných hlasů přímo pod bezpečnostní kamerou. Slovenská vláda nechá zabít politického vězně takovým způsobem, že se to povede až na potřetí a na obličeji zavražděného jsou zřetelné stopy. A mohli bychom pokračovat.

Kdyby se totéž dělo před generací, generál Lučanský by prostě zemřel na náhlou srdeční příhodu, falšování hlasů by bylo nedokazatelné a organizace hromadného očkování by byla projektem s pevným termínem a rozpočtem.

Byrokratické aparáty se rozrůstají neuvěřitelnou rychlostí a jejich schopnosti klesají. Vlastně bychom se měli bát víc, když se nám snaží pomoci, než když nám vyhrožují.

4. 1. 2020

V pravidelném novoročním povídání s Martinem Konvičkou vyjadřuji lítost, že neexistuje žádné silné vlastenecké médium, na jehož stránkách by mohla probíhat racionální diskuze. Jsou tu velká mainstreamová média. Jsou tu Parlamentní listy, které dávají prostor všem, ale neusilují o nějakou vlastní redakční názorovou politiku. Je tu řada malých webů, z nichž některé jsou zajímavé, mnohé až bláznivě fantazijní (což nevylučuje, že jsou zajímavé) a některé představují mentální odpad. Ale skutečné noviny v původním významu toho slova nejsou.

Je to jeden z důvodů, proč pokusy o strukturovanou diskuzi zanikají ve změti emotivních výkřiků. Proč nikdo vlastně není nucen argumentovat. Nikdo nemusí trávit čas ověřováním informací. A místo cílevědomého hnutí usilujícího o tak potřebnou změnu máme dav se všemi jeho stinnými stránkami.

4. 1. 2020

Po čase skvělá zpráva. Britská soudkyně odmítla vydat Juliana Assangeho Američanům.

Je to úplná vlastně samozřejmost. Assange je Australan, zadržován je ve Velké Británii, v USA se nedopustil trestného činu. Neexistuje absolutně žádný důvod, proč by měl být vydán. Stejně dobře by se ho mohla dožadovat Severní Korea. Jenže my nežijeme ve světě, kde by se příliš často rozhodovalo podle práva.

4. 1. 2021

"Řekl bych, že rok 2020 bude jednou hodnocen titulkem z nadpisu. Bude to rok nedůvěry. Rok, kdy se veřejně a navenek ukázalo, že rozdělené západní společnosti definitivně ukázaly své hranice. Bude to rok, který nade vší pochybnost ukázal, že prakticky v každém západním státě (nás nevyjímaje) nejde o nějakou drobnou anomálii vycházející z dočasně špatné situace některých lidových vrstev, ale naopak, že jde o jev systémový ve kterém velká část společnosti apriori nevěří té druhé části," píše Vidlák.

Jenže ono je to ještě vážnější. Nejde o to, že normální lidé nevěří elitám a a jejich lokajům (to je naopak velmi zdravé). Jde o to, že přestávají věřit jeden druhému. Kamarád, kterého znáte roky, je najednou pokládán za součást spiknutí. O člověku tak ryzím, jako je Jarek Nohavica, se ve čtenářské diskuzi dočítám, že tajně pracuje pro Gatese. Zdravotní sestřička, která bydlí v sousedství, je podezřelá z toho, že bere obrovské peníze, aby předstírala neexistující epidemii. A tak dále. Někde vztahy ještě drží, někde se rozpadají. Ale celkový trend směruje jednoznačně k jejich oslabení. K rozpadu společnosti. Protože to, co činí společnost společností, je právě vzájemná důvěra. Důvěra aspoň na určité úrovni.

Jako by nižší třídy procházely procesem, kterým už prošla kosmopolitní elita. Po ztrátě vzájemné důvěry a oslabení vzájemné komunikace může přijít "sjednocení" organizované režimní propagandou a reklamními agenturami. A je lhostejné, jestli ta propaganda bude přicházet z České televize, Aeronetu nebo jiného zdroje.

Udržení každého místa, kde vzájemná důvěra vychází z každodenního života a osobních kontaktů, je životně důležité. Životně důležité.

Vidlákovy kydy: Rok vyhřezlé nedůvěry

3. 1. 2021

Turecko převzalo v NATO vedení Společných sil rychlé reakce.

3. 1. 2021

Jaroslav Foldyna: Hrdinky roku 2020

I současná doba má své hrdiny, jsou to sestřičky a lékaři, bez kterých se neobejdeme.

Vím, že naše poklona patří tisícům ženám a mužům za pokladnami obchodů, pošťákům, policistům, strážníkům, hasičům a řadě dalších lidí v profesích, které nelze přerušit

3. 1. 2020

Dnes podruhé z Ostravy: Vánoční přání Jarka Nohavicy

2. 1. 2021

To, že stát není schopen v těžké době podpořit hospodské, živnostníky, místní výroby, místní firmy atd. - to je naprosto skandální. Říkejte si tomu socialismus, stejně je to skandální.

Oproti tomu ale necítím žádnou lítost nad firmou Blažek, která dosahovala víc než půl miliardového obratu tím, že převážně vozila oblečení z Číny, prodávala je místním lidem, ale taky vyvážela do Skandinávie a dalších částí světa.

Potřebujeme skutečné místní firmy, místní výrobu, pracovní místa pro místní lidi. Každá místní krejčovská dílna je cennější než celý Blažek.

2. 1. 2021

Jan Keller v knize Hybridní politika:

Politika neomarxistů a postoje neoliberálů (rozuměj stoupenců volného trhu – poznámka PH) ve věci migrace jsou typickým případem hybridní politiky. Snoubí se zde sakralizovaný koncept lidských práv s chladnými vodami egoistického kalkulu. Výsledkem této podivné aliance není vznik otevřené společnosti, jak o tom filosofují stoupenci obou táborů. Není jím ani rozvoj soužití rozdílných etnik a náboženských skupin, ani jejich pozvolné prostupování a mísení. Výsledkem je vznik paralelní společnosti.

2. 1. 2021

S Markem Obrtelem, Pepou Nosem, Ladikem Větvičkou, Standou Novotným a dalšími přáteli jsme sestavili dopis, ve kterém upozorňujeme šéfy obou vlasteneckých stran, že když se neomarxisté spojují do silnějších celků, je nejvyšší čas na to reagovat. Jinak to zase skončí 16 poslanci bez reálného vlivu.

"Výsledky krajských voleb ve středočeském kraji, kde se díky vzájemnému odebrání hlasů obě hnutí vzájemně vyšachovala a potřebnou pětiprocentní hranici nepřekročilo ani jedno z nich, stejně jako výsledky senátních voleb, kde se díky vzájemné konkurenci nedostal ani jeden kandidát SPD a Trikolóry ani do druhého kola, by měly být pro obě hnutí dostatečným varováním," píšeme mimo jiné.

Otevřený dopis českých vlastenců členům a vedení SPD a Trikolory

2. 1. 2021

To, že stát není schopen v těžké době podpořit hospodské, živnostníky, místní výroby, místní firmy atd. - to je naprosto skandální. Říkejte si tomu socialismus, stejně je to skandální.

Oproti tomu ale necítím žádnou lítost nad firmou Blažek, která dosahovala víc než půl miliardového obratu tím, že převážně vozila oblečení z Číny, prodávala je místním lidem, ale taky vyvážela do Skandinávie a dalších částí světa.

Potřebujeme skutečné místní firmy, místní výrobu, pracovní místa pro místní lidi. Každá místní krejčovská dílna je cennější než celý Blažek.

1. 1. 2021

Z odpovědi na otázku týdne:

Nejspíš zjistíme, že obloha je stejně modrá jako dosud, a že když prší, padá z oblohy stejně mokrá voda. A že hrozba demobloku a Pirátů je pro nás daleko bližší než pedofil trpící stařeckou demencí v Bílém domě.

Otázka týdne: Co pro nás bude znamenat změna amerického prezidenta?

1. 1. 2021

Hned zkraje roku musím pochválit finanční správu. Oznámení o vstupu do paušálního režimu nezabralo víc než pět minut.

Sbohem, vedení účetnictví! Sbohem, platby zdravotního a sociálního pojištění!

1. 1. 2021

Předsevzetí pro letošní rok. Trávit proti loňsku jen zlomek času na sociálních sítích.
 
Připomínám proto, že jsou i jiné způsoby jak mne zastihnout než facebooková zpráva. A že číslo mého WhatsAppu není číslem mého telefonu.

31. 12. 2020

Téměř všechny námitky proti přednášce o vizi pro vlastenecké hnutí mířily proti jediné pasáži. A sice proti té, kde jsem prohlásil, že ve francouzských školách se učí také arabština. Byla to nesprávná informace, ten záměr učit arabštinu teprve vyhlásilo ministerstvo školství. Správně ta věta měla být v budoucím čase.

Nicméně byla to jedna věta v téměř dvouhodinové přednášce, a z hlediska tématu zcela okrajová. Přesto některé zaujala pouze tahle jediná věta. Zbylých 119 minut ignorovali.

Stejný princip se týká nejrůznějších témat. Někteří o tom chtějí debatovat (i když třeba nesouhlasí), jiní ale chtějí skutečné debatě zabránit. Rozbít téma na podružných detailech a vytvořit atmosféru totální nevěrohodnosti. Zabránit, aby byl problém jasně formulován, zabránit nalezení řešení (a často vnutit něco, co by jinak nedokázali obhájit). Nenechávejme se tímhle falešným zaměřením na podružné detaily rozhodit. Když člověk nemá zájem o skutečnou diskuzi, neztrácejme s ním čas. I když bude vykřikovat, že to má "založené na faktech."

31. 12. 2020

Součástí povinné výbavy příslušníka nové aristokracie je přesvědčení, že obyčejným pracujícím lidem stačí mizerné vzdělání. Pochopitelně. Když ti dole budou příliš chytří, schopní a hloubaví, koukají z toho jenom problémy.

Ve speciálním jazyce nové aristokracie se oblbování schovává pod pojmy jako "kompetence", "inkluze" nebo "moderní vzdělávací trendy". U určité části příslušníků nižších vrstev se to dokonce setkává s pochopením - kdo by neslyšel rád "Nepotřebuješ se učit! Hlavně se bav."

Jenže ono to má pár háčků.

Za prvé. Je snadné neustále snižovat úroveň škol a neustále omezovat učiva. Ale když zároveň potřebujete celkem kvalifikovanou pracovní sílu, vzniká problém.

Za druhé. Je těžké šířit tupost a posilovat hloupost, aniž by tím byl člověk sám zasažen - zvláště, když se to spojí s celkově dekadentními trendy. Blbost se tedy šíří na všech úrovních a do všech směrů a ve všech společenských vrstvách (čest výjimkám!).

A zdá, že ta blbost začíná přetékat natolik, že i okolní civilizace se musí hodně snažit, aby nebyly zasaženy příliš.

Why are they killing the Russian school?

29. 12. 2020

Kdo má tady nejdrsnější manželku, která se nebojí žádného divokého zvířete, ha!

29. 12. 2020

Takže už i v Německu se začíná mluvit o tom, že islámští teroristé představují jen menší (a méně nebezpečnou) část problému. Jen taková špička ledovce.

To hlavní nebezpečí představují ti, kdo se snaží postupně zavést islámské právo pomocí žalob, právních sporů a celkové změny zákonů. Nejhorší na tom, že to ani nemusí být věřící muslimové. Mnozí prosazují nadvládu radikálního islámu za peníze nebo z hlouposti, Mezi džihádistou z muslimského bratrstva a džihádistou z Multikulturního centra Praha nebo Člověka v tísni není žádný podstatný rozdíl.

Helena Mallotová: Spolkový úřad pro ochranu ústavy varuje

Včerejší WELT: Spolkový úřad pro ochranu ústavy varuje před islamisty v rouše beránčím. Jednají nenápadně, chovají se v souladu se zákony a mají jedno zadání: "Legalističtí islamisté" chtějí tajně zřídit teokratický stát podle pravidel šaríja. Ochránci ústavy musejí jejich činnost zkoumat velmi pečlivě, aby odhalili jejich triky.

Nedávné teroristické útoky ve Vídni, v Drážďanech, v Nice a na jednom pařížském předměstí, ozbrojení fanatičtí islamisté šíří v demokraciích strach a hrůzu. Stoupají obavy z násilnických vyznavačů islámu. Spolkový ústav na ochranu ústavy ale varuje ještě před jiným nebezpečím, které není o nic méně hrozivé. Jedná se přitom o osoby, které chtějí prosadit státní zřízení konformní s islámem nikoliv brachiálním násilím, nýbrž tichým ovlivňováním.

"Prosazují dané cíle - zpravidla dlouholetou změnu společenského a politického systému - s využitím zdejších zákonů", sdělil Úřad na dotaz deníku WELT. Fenoménem plíživé infiltrace západního světa se zabývá poslanec bundestagu za FDP Thomae: "Protože legalističtí islamisté na sebe zpravidla neupozorňují trestnými činy, je jejich sledování obtížnější než u extremistů, připravených k násilným činům." Thomae je přesvědčen, že však obě skupiny sledují stejný cíl, "jinými prostředky zřídit na německé půdě islamistický stát".

Podle údajů bezpečnostních úřadů se islamistická scéna rozrůstá. Minulý rok počet islamistů v Německu vzrostl oproti předešlému roku o asi 5,5 % na 28.020 osob. Skoro polovina z nich je již přičítána k legalistickému spektru. V roce 2015 se jednalo pouze o 13.920 osob, za několik let se tedy jejich počet zdvojnásobil.

"Je třeba sledovat nejen krvavé stopy, ale i stopy finanční". Nezasvěcené osoby nejsou vůbec schopny rozpoznat skutečné úmysly legalistických islamistických uskupení. Obzvlášť veřejně vystupující kontaktní osoby vyzařují často charisma, jsou to dobří řečníci a proto představují jak pro politiku a správní orgány, tak i pro sociální partnery jako jsou církve kontaktní protějšek." Tolik Vnitřní zpravodajská služba. Expert na vnitřní bezpečnost Thomae (FDP), který je rovněž členem parlamentního kontrolního výboru pro tajné služby vyjadřuje podporu pro detailnější sledování mezinárodních kontaktů těchto uskupení. "Financování je možná legální. Pro odvrácení nebezpečí je přesto enormně důležitá možnost sledování finančních toků. Musíme vědět, kdo má zájem na islamizaci našeho právního státu".

Úřad na ochranu ústavy považuje za nebezpečné podceňovat legalistické islamisty pro jejich umírněné vystupování. Pokud čteme jejich veřejná vystoupení, mohli bychom získat dojem, že se jedná o naprosté demokraty. Tato uskupení budou navenek uznávat ústavu a velmi pečlivě budou dbát o to, aby její členové neudělali žádnou chybu, která by vzbudila podezření a byla trestná. Uvnitř však pořádají v kroužcích školní a vzdělávací akce, na nichž je propagováno islámské právní, společenské a státní uspořádání, které není slučitelné se základy naší ústavy."

- Tolik z článku renomovaného tisku. Musím se přiznat, že až takhle otevřené konstatování plíživých snah o islamizaci Západu jsem nečekala. Situace je tedy mnohem horší, než se nám za pecí středoevropských "rebelů" doposud zdálo. Neberme tuto informaci na lehkou váhu. Ač se to nezdá, blíží se volby.

28. 12. 2020

Sdílím anketu mladých lidí z hnutí Odchod. Samozřejmě to nedá obraz o smýšlení obyvatelstva ČR, ale dá to jasný obraz o názorech převládajících v některých kruzích. To je taky důležité. A určitě pomůže, když do diskuzní poznámky připojíte, proč to vidíte tak nebo onak.

Anketa Hnutí Odchod

28. 12. 2020

Na parlamentkách:

Hodně se bojím toho, že právě v letošním roce bylo rozhodnuto o nezvratné islamizaci a o nahrazení českého národa. Epidemie bude nakonec potlačena očkováním, ale zničená morálka a zničené vztahy, to se bude opravovat roky. A během těch let mohou promigrační aktivisté naplnit všechny své záměry. Aniž by narazili na významnější odpor.

Česká společnost se rozpadla do menších skupin a začala válčit navzájem proti sobě. Zvlášť tragické je, že proti sobě válčí normální pracující. Hospodští proti zdravotním sestrám, trenéři fitness proti učitelkám, plastičtí chirurgové proti lékařům z JIP. A šéfové bank se nám smějí a vysávají nás více než kdy předtím. Dílo zkázy pak dovršili provozovatelé některých serverů, kteří situace využili ke zvyšování čtenosti za každou cenu, bez jakékoliv odpovědnosti. A různí zneuznaní aktivisté a bezskrupulózní politici, kteří se chtějí dostat na výsluní za každou cenu, a nemají absolutně žádné morální zábrany. Jeden z nich dokonce vynalezl ideologii takzvaného covidismu, což je prý totalitní ideologie spočívající v tom, že lidé nechtějí zbytečně umírat.

Odpor proti elitám se letos rozpadl. Jsme na rozcestí, jde o přežití národa

28. 12. 2020

O migračních kvótách se už dlouho nemluvilo, ale to neznamená, že zmizely. Jednou z hrůzostrašných vlastností byrokracie totiž je, že se nikdy nezastaví. Ti stejní lidé přichází každý den znova do kanceláři a nadále usilují o to samé. Když jim to zamítnete, chodí do té kanceláře dál, mají neomezený čas a v zásadě neomezené prostředky. Vy jim to zamítnete podruhé, potřetí, počtvrté... ale jednou se unavíte, uděláte chybu, je zrovna u moci blbá vláda... A přesně to se děje s migračními kvótami. Aliance eurobyrokracie, neziskovek a korporací má neomezeně času a neomezeně peněz.

Současný pokud o jednorázové zaplavení českých zemí muslimskými kolonisty je založen na tom, že usazování migrantů na našem území je v textu označeno jako "navracení". Politici to snadno schválí, a mnoha lidí vám nebude věřit, že "navracení" v tomto případě znamená "usazování". Ta nedůvěra je pochopitelná, když uvážíte, kolik vyložených pitomostí ve veřejném prostoru koluje.

Jitka Moody: Přijmeme migranty, co nejdou deportovat

27. 12. 2020

Vypadá to, že jsme se o očkování hádali zbytečně. Pro širokou veřejnost bude vakcína k dispozici nejdříve v květnu, ale spíš později. Prostě, až na nás zbude potom, co se naočkují v jiných zemích.

Dobrá zpráva je, že do té doby bude dostatek zkušeností, a možná dokonce pokročilejší verze vakcín než dnes. Špatná zpráva je, že k normálnímu životu se nevrátíme dřív než na konci léta, což je katastrofálně likvidační pro další statisíce lidí. A je vysoce pravděpodobné, že zbytečně umřou další desetititisíce.

Seznam.cz: Vládní očkovací strategie

26. 12. 2020

Mnozí by chtěli prezidenta, který bude chlap a bojovník. Který se postaví Bruselu, a kavárna mu bude k smíchu. Jenže by zároveň chtěli, aby ten bojovník jednal servilně vůči nim samotným, podbízel se davu, a schválil jakoukoliv pitomost.

Dámy a pánové, tak to v životě nechodí. Pokud chcete prezidenta, co vám odkýve vaše každou hloupost, kterou někdo pověsí na youtube, aby si zvýšil sledovanost, tak to jste měli podporovat Drahoše. Teď má Česká republika prezidenta, který přemýšlí a nebojí se. To neznamená, že nemůže mýlit - ale nemůžete od něj čekat, že by podlehl nátlaku davu.

Vánoční poselství prezidenta republiky Miloše Zemana

26. 12. 2020

Ze zbrusu nové kniha Jana Kellera, jejíž prodej dnes zahajuji na svém e-shopu:

Z ekonomicky nejvyspělejších kapitalistických zemí přichází volání po kulturní revoluci ne nepodobné tomu, co kdysi mělo dovést ke komunismu rozvojovou Čínu. Ke kulturní revolucie se hlásí především dobře situovaní příslušníci vyšších středních vrstev. Chtějí dělat revoluci namířenou proti zastaralému myšlení nižších středních vrstev. Těm, kdo jsou úplně nahoře, to ani v nejmenším nevadí. Těm, kdo jsou úplně dole, to ani v nejmenším nepomáhá. Tato kniha pojednává o hybridní politice, tedy o velice zvláštní dělbě práce mezi pravicovými neoliberály, kteří zdeformovali liberalismus, a levicovými neomarxisty, kteří zkarikovali marxismus.

26. 12. 2020

Jsou Vánoce autenticky křesťanské nebo je to ukradený pohanský svátek?

Obávám se, že za těmi všemi otázkami a spory je zkreslená představa o počátcích křesťanství. Podle ní mělo před více než dvěma tisíci lety dojít k tomu, že v jedné vteřiny byl z nebe zjeven kompletní soubor názorů, kulturních vzorů, zvyklostí, právní systém a všechno další, co určuje životní styl, a vlastně celou civilizaci. Podle té stejné představy lidé během okamžiku zapomněli na své dosavadní životy a převzali nový křesťanský styl.

To je samozřejmě pitomost...každý z prvků křesťanské víry nějakou minulost. Každá z jeho myšlenek prošla určitým vývojem – něco bylo převzato z řeckého myšlení, něco z římského práva a hodně z židovství, které do sebe zase nasálo prvky různých orientálních kultů. A samozřejmě z různých pohanských kultů, s jakými se první křesťané setkávali v římské říši.

Co je na křesťanství a křesťanské civilizaci jedinečné, je ta kombinace. Kombinace, která znamená, že každý prvek vystupuje v novém kontextu a může být vnímán jinak. Kombinace, která přináší myšlenkovou hloubku, prostor pro osobní duchovní zakotvení, a zároveň podporuje vývoj a pokrok a podporuje racionalitu a lidskou svobodu. Různé formy inkvizice měli ve všech civilizacích. Humanismus, reformace, osvícenství a průmyslová revoluce se objevily pouze v civilizaci křesťanské.

Otázka týdne: Jsou Vánoce křesťanské nebo je to ukradený pohanský svátek?

25. 12. 2020

"Meditativní a rodinnou podobu oslavy Vánoc přijala katolická společnost až po třicetileté válce," říká Vlastimil Vondruška v hezkém rozhovoru na parlamentkách a připomíná, že původní Vánoce byly rozjuchané a trochu necudné. Možná podobnější dnešnímu Silvestru nebo té veselé anglosaské santaklausovské formě. Tiché české Vánoce jsou nádherné a poetické, ale nejsou víc tradiční než jejich jiné podoby.

Vondruška: Jste zničení, že není hospoda? Předkům šlo o život.

24. 12. 2020

Poslední svíce dohořívá
krinolína na stromech mi chybí
ospalý stařec na obloze zívá
ve vaně třpytí se šupinky rybí.


Poslouchám Vánoční koledy
vůně vanilky jemně hladí nos
na kávu zveme dobré sousedy
svíčky krájí tvary našich os.


Noc slavnostně zdobené má šaty
v sametu černém halí se luny půle
slova modlitby s hudbou jsou spjaty
chrám zaplnil se lidmi dobré vůle.

 
Zdroj: http://lyrika.nepise.cz/72819-posledni-svice-vanocni.html

23. 12. 2020

Kolik jste zaplatili za kilo brambor do salátu? U nás v Lidlu vyšly na 15 korun. A víte, kolik za ně dostali zemědělci, kteří je vypěstovali? Někteří korunu za kilo, někteří trochu víc. Třeba až tři koruny za kilo. Politicko-ekonomický systém založený na vydívání a okrádání, nic jiného.

Postupující likvidace českého zemědělství není něčím, co by se dalo vyřešit dobrovolnou aktivitou a vybízením k přímým nákupům na farmách. To jsou samozřejmě dobré věci. Ale nestačí to. Potřebujeme zásadní změnu poměrů. Politických poměrů. Možná včetně zrušení ministerstva zemědělství a nahrazení jiným úřadem.

Nová Republika: Řetězce okrádají české zemědělce

22. 12. 2020

"Hamplova vize se mi líbí, o tom žádná. Problém vidím v tom, že by patrně bylo možné ji uskutečnit ve Spojených státech, ale ne v relativně malém státě uprostřed Evropy. Ke vzpouře proti globální aristokracii by muselo dojít v mnoha evropských státech najednou. Její zásadní porážku v jednom národním státě si nedovedu představit a nepovažuji ji za realistickou" píše Dan Drápal, nejvýznamnější český protestantský myslitel, ve své recenzi Prolomení hradeb.

Odpovídám na to, že to nemusí mít cestu jednorázové vlny světové revoluce, jak s ní počítal Karel Marx. Mohou propukat různé místní vzpoury a některé z nich mohou být úspěšné - tu v Maďarsku, tu v Polsku, tu v Itálii...Dan Drápal má ale pravdu v tom, že jedna země nemůže vydržet navždy. I osamělé Maďarsko dříve či později padne, nepřipojí-li se další země.

Křesťan Dnes: Recenze Hamplovy knihy Cesta z nevolnictví

22. 12. 2020

Po covidismu bychom měli věnovat pozornost taky "životismu" - nebezpečné ideologii spočívající v tom, že lidé nechtějí zbytečně umírat.

22. 12. 2020

Electoral Integrity Report z roku 2019 hodnotí záležitosti typu jednoznačnosti volebního zákona, kontroly dodržování pravidel, transparentního financování politických stran apod.

USA v něm vychází nejen hůře než všechny evropské státy, ale také hůře než některé banánové republiky. Volby na Jamajce probíhají férověji než v USA. Stejného výsledku jako USA dosahuje Ghana a Mexiko. Libanon je na tom nepatrně lépe.

A to ještě musíme vzít v úvahu, že report nadržuje zemím, kde mají velký vliv nadnárodní neziskovky. Kdyby byl úplně objektivní, skončila by Amerika ještě katastrofálněji.

Dle mého soudu to souvisí se základním rysem současné americké kultury. Kdo se dostane nahoru (jakýmkoliv způsobem), ten je úctyhodný. Nikoho nezajímá, jak bohatství vzniklo a čeho se při tom ti lidé dopustili.

Snad to pomůže k lepšímu pochopení dění posledních týdnů.

Electoral Integrity Reporty 2019

21. 12. 2020

Z rozhovoru s Ondřejem Brožem:

Když si uvědomíme, že největší korporace mají statisíce zaměstnanců pracující v mnoha pobočkách po celém světě, je naprosto nemožné takovou organizaci uhlídat. Je nemožné zabránit tomu, že jednotlivé skupiny managementu sledují téměř výhradně vlastní zájmy a že vzniká zkostnatělá byrokracie.

Kromě toho přestávají rozhodovat lidé, kteří rozumí výrobě nebo jiné činnosti té organizaci. Rozhoduje se výhradně podle finančních čísel. Rozhodující pravomoc tedy drží finanční ředitel, který dnes působí v pivovarnické skupině, včera řídil finance ve výrobě čipů, a předtím třeba někde ve službách. Výrobní program ho vlastně ani nezajímá. Je plně hodnocen na výkazy a číselné ukazatele. Často to jde tak daleko, že už neřídí ani tento finanční ředitel, ale klíčová rozhodnutí přijímají manažeři investičních fondů a že rozhodují na základě powerpointových slidů. Vlastně už nejde o to, jak to vypadá ve výrobě. Zůstává jediná otázka: Jde z toho udělat hezký výkaz?

21. 12. 2020

Komunisti se prý "provinili" tím, že to jídlo (řízek s bramborovým salátem) zpřístupnili lidovým vrstvám, zatímco předtím si to mohlo dovolit jen pár nejbohatších. Mám proti tomu režimu spoustu výhrad a námitek, ale proti tomuhle přece nemůže nic namítat žádný rozumný člověk.

Euronadšenci, ať do sebe klidně cpou nízkotučné veganské krevety, když jim to chutná.

Komunisté zničili bramborový salát a stvořili vepřový řízek, říká český historik

20. 12. 2020

Zajímavý blogger a skvělý analytik Curtis Yarvin připomíná, že Donald Trump pořád ještě může vypustit celou "bažinu deep state" jediným tahem - prezidentským dekretem odtajnit veškeré dokumenty vlády i všech tajných služeb (s výjimkou seznamů živých agentů a plánů nových zbraní). Má na to ještě přesně měsíc.

Bude ale chtít? Je opravdu odhodlán jít proti deep state za každou cenu?

20. 12. 2020

Rusko už očkuje, USA už očkují, Čína už očkuje, Izrael už očkuje, my čekáme na razítko z Bruselu.

Kdyby měli v Bruseli vlastní testovací kapacity nebo prováděli další výzkum, dávalo by to smysl. Bylo by skvělé mít třeba nezávislé porovnání různých vakcín. Jenže my čekáme jenom a pouze na to razítko.

20. 12. 2020

Nad trumpovskou demonstrací slavnostně přeletěl vojenský vrtulník. Stejné cti se dostalo i loňskému vlasteneckému setkání v Příčovech. Až na to, že jsme nebyli předem upozorněni. Když paní pořadatelka napsala dotaz na příslušný úřad, dostala odpověď, že vojenský vrtulník letěl kolem čistě náhodou a pilot se prostě chtěl podívat. Věděli jste, že takhle funguje naše letectvo? Že piloti létají nad krajinou a prohlížejí si zajímavosti? Tak už to víte.

YouTube: Trump’s Marine One helicopter performs flyover of supporters gathered in Washington DC

19. 12. 2020

Na Bělorusku můžeme vidět, jak by se současné spory řešily za Husáka. Je to země masového očkování na všechno možné. Proti chřipce je každoročně očkována téměř polovina populace. Samozřejmě proběhne i masové očkování proti covidu, a samozřejmě bude použita ruská vakcína Sputnik. Existují skupiny odpůrců očkování, ale jsou velmi malé, a mluví se o tom, že kritika očkování bude trestným činem. Prý je to v zájmu zdraví obyvatel. Letos měli jiné starosti, ale příští rok si Lukašenko na odpůrce vakcinace možná posvítí.

V čem je to lepší a v čem horší než náš současný systém, nechť posoudí každý sám.

BelarusDigest: Anti-Vaxxers in Belarus: time for legal punishment?

19. 12. 2020

Pokud by měl být proveden velký reset v dobrém významu toho slova (tedy jakási náprava nejhorších průšvihů globalistického systému), rozhodně by k němu mělo patřit nucené rozdělení farmaceutických firem.

Tak, aby se žádný výrobce léků nesměl zabývat jejich vývojem a testováním. Dnes ospravedlňují nehorázné ceny léčiv údajnými náklady na vývoj. Jenže ten vývoj stejně platí z podstatné části daňoví poplatníci - prostřednictvím grantů, příspěvků nebo přímých objednávek (jako letos u anticovidových vakcín). Navíc je tendence odfláknout testování či zakrýt nežádoucí účinky, protože výrobní a obchodní jednotky stejné korporace zoufale čekají na zdroj výnosů. A vývoj je směřován víc k tomu, co přináší peníze než k tomu, co by opravdu zachraňovalo životy.

V rozumném uspořádání by tomu bylo tak, že vláda či zdravotní pojišťovny objednají u nezávislých laboratoří vývoj a testování určitého léku. Za to zaplatí. Úplně jiné podniky se pak budou zabývat výrobou - vlastně stejně jako dnes výrobou generik.

Rozdělení by snad umožnilo překonat současné dilema. Na jedné straně chceme těžit z vědecko-technického pokroku a chceme stále lepší preparáty, na druhou stranu víme o sklonu ke zneužívání situace, cpaní zbytečných léků, utajování vedlejších účinků apod.

18. 12. 2020

Ze včerejšího rozhovoru s Vladimírem Kapalem na Svobodném radiu.

Ve všech předchozích dobách tomu bylo tak, že pokud nějací lidé žili v bídě, režim pro ně třeba nic neudělal, ale snažil se aspoň vytvořit prostor, aby mohli nějak přežít. Aby toho moc nechtěli, aby se nebouřili, aby se zařídili sami. Tak tomu bylo za komunistů, za okupace, mezi válkami, i za císaře pána.

Ti dole tak mohli vytvořit vlastní kulturu, mohli se navzájem podporovat a měli řadu mechanismů, jak si něco obstarat velmi levně, jak si něco vypěstovat a podobně. Nebo aspoň, jak tu těžkou situaci snášet. Proto se dnes často připomíná, že předchozí generace žily v maličkých bytech, třeba i ve více generacích, neměly automobily a podobně. Ale dokázaly tak žít, protože měly systém vztahů a zvyků, který jim to umožňoval.

Navíc fungovalo vědomí, že pokud člověk žije řádným životem a nepáchá zločiny, tak je hoden úcty, i když je hodně chudý. Tohle vědomí se úplně ztratilo.

Jedním z důvodů je to, čemu pan doktor David říká umravňující efekt. Jde o to, aby chudoba byla něčím odstrašujícím. Aby i slušně situovaní lidé byli udržování ve strachu. Aby věděli, že pokud přijdou o své místo nižšího manažera, tak spadnou do bídy, která bude nesnesitelné. Že přijdou o lidskou důstojnost a rozpadne se jim celý život. Takoví lidé pak udělají naprosto cokoliv, aby si své místo udrželi.

18. 12. 2020

Tak jsem zjistil, že v diskuzích pod svým profilem trávím minimum času diskuzí s těmi přispěvateli, co přinášejí zajímavé a obohacující názory. Naprostou většinu času mi berou agresivní lidé, kteří nemají co říct - kromě omílání naprostých pitomostí.

Zkusil jsem to tedy jinak. Úplně diskuzi ignorovat, po dvou dnech ji projít, vybrat nejzajímavější příspěvky a reagovat na ně v souhrnném článku. Jestli tam nejste, tak neztrácejte naději. Pište zajímavé komentáře, a třeba na vás dojde příště.

Diskuze: Proč flexibilní pracovní trh vede k vyšší nezaměstnanosti

18. 12. 2020

Prý máme být vděční za to, že pro nás EU nakoupila vakcínu. Co to může znamenat konkrétně?

1) Různí výrobci budou dodávat a česká vláda bude platit.

2) Na straně těch výrobců se o to budou starat nějací account manažeři, na české straně nějací úředníci (v ideálním případě zkušení nákupčí).

3) Veškeré záležitosti skladování, distribuce a další organizační věci si musíme pořešit sami. Pochopitelně.

Kde je v tom role EU? Hrálo roli prostředníka. To je ten, kdo všechno zkomplikuje a shrábne provizi za nic. Pokud nedostane provizi oficiálně, tak zcela jistě ve formě úplatků.

A ještě něco. Tlak na Maďarsko dává tušit, že úředníci EU slíbili některým výrobcům, že na evropský trh nepustí konkurenci. To je celé. Ale "nakoupili pro nás" nezní špatně. Skoro, jako by vysocí úředníci a jejich příbuzní platili ze svých účtů v daňových rájích.

18. 12. 2020

V dnešní odpovědi týdne se zabývám tím, jestli můžeme očekávat rozdělení USA:

Nemůžeme! K rozdělení USA by mohla situace směřovat, pokud by existovaly velké rozdíly mezi jednotlivými státy. Pokud by například 80% obyvatel New Yorku hlasovalo pro Bidena a 80% obyvatel Texasu pro Trumpa.

Jenže tak tomu nebylo. Ve dvou největších žalujících státech vyhrál Donald Trump jenom velmi těsnou většinou. V Texasu získal 52%, na Floridě 51%. V dalších státech získal výraznější většiny, ale dvě třetiny překročil v jediném – Západní Virginii se dvěma miliony obyvatel. Mezi městy a venkovem každého jednotlivého státu jsou větší rozdíly mezi státy.

Otázka týdne: Hrozí Spojeným státům americkým rozdělení?

17. 12. 2020

Další špatná zpráva pro ty Američany, kteří jsou ještě normální. Oracle, Tesla a Hewlett-Packard se stěhují z Kalifornie do Texasu. Stejně jako stovky dalších firem. Texasu to sice zlepší daňové výnosy (o které přijde Kalifornie), ale zároven to znamená, že se do Texasu přesouvají desetitisíce manažerů, zaměstnanců a kontraktorů globálních technologických firem. Přesouvají i se svými penězi a názory - radikálně nepřátelskými vůči západní civilizaci a občanským svobodám. Spolu s masou portorikánských přestěhovalců to mění atmosféru. Texas býval největší baštou konzervativců, letos tam Trump vyhrál poměrně těsně (52%) a za čtyři roky to už může být neomarxistický stát.

To by znamenalo radikální a trvalou politickou změnu v celých USA. Barack Obama měl pravdu, když před pár dny konstatoval, že Republikánská strana už je jen menšinovou záležitostí.

Oracle moves its HQ from California to Texas

16. 12. 2020

 • Nedůvěřovat vládě je přirozené.
 • Tvrdit, že celá moderní medicína je podvod apod, to je hloupé, ale budiž, je to na každém.
 • Urážet lékaře a zdravotní sestry, co dobrovolně pracují spoustu hodin navíc, aby zachránili životy a zdraví poškozené nezodpovědným chováním, to je prostě hnus.

16. 12. 2020

Zdeňka Pohlreicha nesdílím kvůli očkování. O tom jsme již dost pohádali a ještě pohádáme. Upozorňuji na úplně jiný zajímavý aspekt.

Slavný kuchař chtěl svůj podnik prostě zavřít, ale když zjistil, jak komplikované a nákladné je propouštění zaměstnanců, ponechal ho v chodu. Nevím, kolik takových případů je, ale poněkud to zpochybňuje tezi o výhodách tzv. flexibilního pracovního trhu. Připomnělo mi to situaci před mnoha lety, kdy jsem pracoval v nadnárodní korporaci. Propouštělo se, a když šéfové v Londýně zjistili, že v Německu je propouštění obtížnější (vyšší odstupné, souhlas rady zaměstnanců atd.), rozhodli, že se v Německu propouštět nebude a o práci přijde víc Čechů. Zkrátka, flexibilní pracovní trh není tak výhodný, jak většinou slýcháme.

Pohlreich překvapivě: Chci znát očkovací plán. To je cesta Česka k normálu

15. 12. 2020

Na místní poště jsem velmi oblíben.

15. 12. 2020

"Konzervativci a socialisté jsou dnes jediní, kdo by mohl smysluplně hájit demokracii před novou aristokracií. Měli by proto vstoupit do vzájemného dialogu a vyjasňovat si své pozice. Musí změnit své myšlení, aby pochopili současnou situaci hlouběji než jejich protivníci," píše historik Adam Votruba.

Takové hlasy jsou z levice v poslední době slyšet hodně často. Je to víc průlomové, než by se mohlo zdát. Levice přece vždycky byla "proti maloměšťáctví", "proti buržoazní morálce" apod. Hájení konzervativních hodnot patřilo napravo. Pokud by konzervativní levice opravdu vznikla, úplně to překreslí politikou mapu.

A za druhé. Ukazuje to, jak nesmírně široký začíná být termín "konzervatismus". Na jednom konci zahrnuje volnomyšlenkáře, kteří jen odmítají genderové programy v mateřských školkách, na druhém konci lidi, kteří usilují o návrat evropských společností před rok 1400. A všechno mezi tím.

Adam Votruba: Jak rozumět progresivnímu liberalismu

15. 12. 2020

Tak vidím, že zakázané téma už není jenom Covid a konspirace, ale taky americké volby. Tvrdé jádro facebookových diskutérů se radikalizuje. O čem se ještě smí psát, kromě rozkošných štěňátek?

Nicméně přesto si poznámku k americkým volbám neodpustím. Existují tři verze toho příběhu:

a) MAINSTREAMOVÝ. New York Times, Česká televize apod. Podle něj americký lid jednomyslně odmítl zlého rasistu Trumpa. Teď přichází "léčitel" Biden, který zahojí rány způsobené Trumpem.

b) SERIÓZNÍ AMERICKÝ TISK BLÍZKÝ TRUMPOVI (Breitbart, Fox News, Epocha Times). Došlo k masovým podvodům, ale Demokraté to měli dobře ošetřeno, takže soudy odmítly zasáhnout. Včetně Nejvyššího soudu, který odmítl projednávat Trumpovu žalobu i žalobu Texasu a dalších států.

c) FANTAZIJNÍ ZDROJE. Podle nich Trump ve své genialitě nachystal past, do které se Demokraté chytili. Všechno jde podle plánu, prezidentem samozřejmě bude Trump, hlavně o tom nesmíte pochybovat.

Ono to vždycky bylo tak, že ke každé události bylo více verzí. Tady ale dochází k tomu, že se ty verze přestala protínat. Úplně oddělené světy.

15. 12. 2020

Jednotlivé státy USA včera vyslaly své volitele, čímž byl i formálně ukončen proces volby prezidenta. Příštím americkým prezidentem bude Joe Biden. Trump se může soudit ještě třeba celé roky, ale ztratilo to jakýkoliv význam.

Připomínám prognózu, kterou jsem formuloval na konci Prolomení hradeb.

 • brutalita nové aristokracie poroste. Biden už dal opakovaně najevo, že jeho prioritou bude zahajování nových válek a podpora radikálních islámských skupin.
 • poroste také vnitřní slabost nové aristokracie. Zkuste si představit, že by na Bidenově místě byl inteligentní energický člověk. O co horší by to ještě mohlo být.

Hlavně ale připomínám diskuze z července, kdy jsem upozorňoval, že Donald Trump si vede podstatně hůře než v roce 2016, že vrší chyby a že jeho šance klesají. Kolikrát jsem musel slyšet, že "nerozumím," "nepochopil jsem", "nedokážu vidět" a já nevím, co všechno. Bylo přece úplně jasné, že Donald Trump drtivě zvítězí.

Kašlu na omluvy, ale bylo by skvělé, kdyby si aspoň někteří z těch lidí položili otázku: Proč jsme se mýlil? Jaké myšlenkové chyby se dopouštím? Jak mám příště přemýšlet, abych se té chyby vyvaroval?

14. 12. 2020

Besedu Lenka Procházková - Jaroslav Bašta - Ivan David - Petr Hampl jsem ještě nesdílel. I když to bylo o výročí Bílé hory, mluvili jsme hlavně o naší současnosti. Upozornil jsem např. na fígl spočívající v tom, že všechno předlistopadové je označováno za komunistické.

- Máš za to, že dítě má mít maminku ženu a tatínka muže? Jsi komunista!

- Podporuješ potravinovou soběstačnost? Jsi komunista!

- Hájíš Palackého a Masarykovo pojetí dějin? Jsi dvojnásobný komunista!

- Nevidíš nic špatného na fyzické práci? Tak to jsi trojnásobný komunista!

Nenechme si tenhle pohled vnutit.

14. 12. 2020

Po úspěšném tažení proti Arménii přibývá náznaků, že Erdogan chce pokračovat v agresích realizovaných s pomocí cizineckých legií džihádistů. "Region je plný muslimských zemí, které "potřebují osvobodit" od jha a kontroly "nevěřících" Rusů – jedná se zejména o Dagestán, Čečensko, Ingušsko, Karačajevsko-Čerkesko a o autonomní republiky Tatarstán a Baškirsko," píše analytik Gatestonova institutu. Tam všude jsou islámské skupiny, které je možné radikalizovat a počítat s jejich pomocí.

Turecké záměry jsou v naprosté shodě s dlouhodobou strategií USA porazit Rusko (a před ním Sovětský svaz) tím, že radikalizují muslimy všude na území na Ruska a v jeho okolí, a rozpoutají peklo džihádu. Pro Bidenovu vládu to nejspíš bude priorita.

Pro nás to je zvláště nepříjemné tím, že mnoho příslušníků těch radikalizovaných muslimských skupin je usazeno na našem území. Nadcházející roky nebudou snadné.

Gatestone Institute: Kavkaz - střet imperiálních snů

14. 12. 2020

Od nynějška přestávám používat termín "konspirační" a nahrazuji ho "fantazijní". Ono totiž nejde o to, jestli pracujeme s předpokladem, že se nějaká parta lidí na něčem tajně domluvila. Jde o to, jestli vytváříme fantazijní svět zcela oddělený od empirických faktů.

Ono i při vytváření fantazijního světa můžeme přijít na řadu zajímavých možností. A když vymyslíme tisíc příběhů, aspoň jeden z nich bude mít hodně blízko k pravdě (to je dáno čistě statistikou). Přesto platí, že pokud své jednání nezaměříme na skutečnost, ale na fantazijní svět, ublížíme sobě, lidem kolem sebe i své zemi - i když to bude v dobré víře.

Počítám, že mi pod to pár lidí napíše, že "jsem dosud nepochopil", "že jsem dosud nedozrál" nebo dokonce, že "jsem byl odhalen jako tajný služebník vesmírných ještěrů". To je v pořádku, to k tomu patří.

Takže už ne konspirační, ale fantazijní.

14. 12. 2020

Myslím, že požadavky pivovaru z Jinců a dalších pivovarů a restaurací musí podpořit každý rozumný člověk. V situacích, jako je naše, prostě není přijatelné, aby jedni dostávali plný plat a druzí byli posíláni do bankrotu. Je povinností vlády zařídit takové finanční toky, aby aspoň 90% těch provozoven bez problémů přežilo, i za cenu toho, že část peněz se po cestě ztratí.

To píšu z pozice daňového poplatníka, jehož činnost taky stojí, žádnou dotaci nedostane, a ještě musí platit sociální a zdravotní. Ale tak to prostě chodí, spisovatelé jsou speciální skupina a nakonec to nějak přežijí. Ale masový bankrot minipivovarů, hospod, restaurací, hotýlků a dalších - to by způsobilo nevratnou škodu všem.

13. 12. 2020

Chcete se dostat nahoru? Staňte se obětí. Ukažte, že vám ubližují, diskriminují vás, utlačují vás. Stěžujte si! Čím hlasitěji a hysteričtěji, tím lépe. Hlavně se nepokoušejte pomoci si sami. Hlavně se nic nesnažte vyřešit.

Jak Robert Spencer ukazuje, tahle mentalita spojuje současnou mocenskou a finanční elitu s muslimy (vzbuzování lítosti je přece jednou ze zbraní džihádu).

On vůči tomu není imunní skoro nikdo. Ale naprosté většině to v životě k ničemu nepomůže.

PJ Media: Want to Be Rich, Powerful, and Influential Today? Play the Victim.

12. 12. 2020

Americký nejvyšší soud se odmítl zabývat žalobou Texasu a dalších států unie.

Fox News: Supreme Court declines to hear Trump-supported Texas case over election results in four other states

12. 12. 2020

Z komentáře k iniciativě Velký reset:

Sám Schwab v již zmíněném úvodníku přiznává, že navzdory globalizované ekonomice a úžasným technickým pokrokům se lidem žije každým rokem hůře a hůře.

Jenže moment. Komu se žije stále hůře? Nejsou to obyvatelé chudých zemí třetího světa. Tam životní úroveň stoupá, jak potvrzují starší práce Bjorna Lomborga i novější Hanse Roslinga (úmyslně uvádím autory s opačnými politickými názory). Nejsou to ani obyvatelé Číny nebo Indie. A už vůbec to není úzká západní elita.

Tím hlavním poraženým jsou pracující vrstvy v USA a evropských zemích. Ti pociťují pokles životní úrovně, zhoršující školství, další faktory působící pokles lidských schopností, rozpad výrobních podniků, rozpad společnosti, ubývání důvěry mezi lidmi, ekonomickou nestabilitu a pokles bezpečnosti tak dramatický, že v některých regionech lidé čelí stejným rizikům jako za války. Ti všichni platí za to, že Klaus Schwab a jeho zákazníci zvyšují své bohatství tak rychle, jak to lidské dějiny dosud nepoznaly.

Protiproud: Velký reset: Pohled ze slonovinové věže

11. 12. 2020

I když z toho nemáme žádnou radost, znalost Koránu patří k obecné vzdělanosti už i v Evropě. Jenže kdo se dokáže prokousat 700 stranami nudného a jednotvárného textu. Často nezbývá než se spokojit s popisem, že „Korán, to je taková muslimská Bible“, což je nesmírně zavádějící. Bill Warner proto napsal přehledné výpisky z Koránu. Knížečka se jmenuje Dvouhodinový korán, podle mé zkušenosti na ni potřebujete tak půl dne. Ale i tak stojí za to.

Warnerův průvodce koránem shrnuje neznámější pasáže a nejvýznamnější myšlenky. Podstatnou výhodou je, že jsou seřazeny podle toho, kdy byly napsány. Na rozdíl od Koránu, kde jsou kapitoly seřazeny podle délky (od nejdelší k nejkratší), což vede ke zmatení čtenářů. Je zajímavé, že za ty stovky let nikomu nevadilo, že je to absolutně nelogické.

S Billem Warnerem můžeme Korán sledovat společně s Mohamedovým životem: Začátky učení, První konvertité, začátek politického působení… až po poslední rok Mohamedova života. Samostatné kapitoly věnuje Warner tomu, co se v Koránu píše o šárije, křesťanech a židech. Na každé stránce je řada citací, které jsou ale seřazené a okomentované tak, aby představovaly srozumitelný celek.

Jestli uvažujete o drobném dárku (nebo o doplňku k něčemu většímu), pak tuhle knížečku Billa Warnera určitě doporučuju.

11. 12. 2020

S nadšením sdílím aktivitu Daniela Landy a Janka Ledeckého. Nedokážu říct, jestli to bude opravdu fungovat, ale je skvělé, že se k celé záležitosti postavili pozitivně. Je tu nějaká situace, vláda je neschopná, opozice ještě neschopnější, a my to potřebujeme vyřešit. K tomu máme své mozky, svou kreativitu, svou schopnost pozitivně myslet a něco budovat.

Nebo ty mozky a kreativitu můžeme použít k tomu, že si budeme vymýšlet stále zběsilejší konspirační teorie, navzájem se strašit moderní medicínou, vzájemně si posilovat neproduktivní frustraci. A vzájemně se povzbuzovat v odporných amorálních postojích. Ano, pár jedinců na tom vydělá peníze, popularitu nebo prestiž v úzkém kroužku. Ale nakonec nás to zničí všechny.

Bravo, Danieli! Bravo, Janku!

Mimochodem, je zajímavé, jak jejich aktivita ukazuje, kolik je tu lidí, co nechtějí nic řešit, a co se vlastně ani nechtějí vrátit k normálnímu životu. Chtějí se utápět ve vlastní frustraci, nadávat na všechno, odmítat jakékoliv řešení a snít o revoluci proti starým lidem, proti nemocným, proti lékařům a proti zdravotním sestrám. Nedejme na ně, většina z nich se časem vzpamatuje.

11. 12. 2020

Z odpovědi na pravidelnou otázku týdne:

Co to znamená pro nás? Že je jen málo pravděpodobné, že by nám „spojenci“ dlouhodobě dovolili pořádat svobodné volby. Zvláště, když některá klíčová místa v nové americké vládě mají obsadit zaměstnanci Georga Sorose. Bylo by naivní čekat, že si nechají ujít příležitost změnit poměry tak, že to bude jejich místní zastoupení, kdo bude určovat složení parlamentu a osobu prezidenta.

Jak je mžoné, že Američanům nevadí volební podvody?

10. 12. 2020

V poznámce do prosincového My jsem zabrousil do psychologie:

"Jenže ono to taky znamená, že když si říkáme „tohle nemůže být náhoda“, tak to náhoda být může. To jenom náš mozek nesnáší náhodnost. Stejně jako nesnášíme, když nás někdo kárá nebo když se musíme vzdát uspokojení nějaké potřeby. Takže nakonec je přijatelnější věřit, že jsem byl v minulém životě Adolf Hitler (to není nadsázka, lidí s touhle představou je překvapivě hodně) než věřit, že mi utekla manželka, vyhořel jsem a můj zaměstnavatel zkrachoval, a to vše byla jen shoda náhod."

Petr Hampl: O strachu z náhodnosti a potřebě být klamán

10. 12. 2020

Jedním z prvních kroků nové americké vlády má být udělení občanství 11 milionům ilegálních migrantů. To je dostatečný počet, aby převážili ve všech příštích volbách. Zapomeňme na Republikánskou stranu, to zajímavější se teď bude odehrávat uvnitř Demokratů. Z našeho pohledu by bylo logické fandit spíš těm extrémističtějším. V Americe sice způsobí více škody (což není náš problém), ale pořád ještě obsahují určitou vzpomínku na radikalismus 60. let. A ten byl protiválečný! U Sanderse bychom mohli čekat zdrženlivost při napadání dalších zemí, u Bidena nikoliv.

Breitbart: Kamala Harris Vows Amnesty in First 100 Days, Restarting Immigration from Exporters of Terrorism

9. 12. 2020

Obávám se, že dění v radě České televize ukazuje stejný princip, jaký jsme viděli u Trumpa. Hana Lipovská je milá, přátelská, zdvořilá. I když má úplně jiné názory než ředitel Dvořák, nevnáší to do jednání. Prosazuje pouze to, co je tak jasné a jednoznačné, že s tím musí souhlasit každý rozumný člověk bez rozdílu politického přesvědčení. Byly by důvody očekávat, že se k ní budou chovat lépe než by chovali k nějakému konfliktnímu hamplovi.

A realita? Rozpoutali proti ní téměř vyhlazovací válku. Boj bez pravidel.

S lidmi toho typu neexistuje možnost kompromisu. Funkční kompromis s někým, komu je cizí jakákoliv poctivost či slušnost prostě neexistuje. Buď je úplně porazíte nebo vás zničí.

9. 12. 2020

Nejvyšší soud zamítl Trumpovu žalobu proti volebním podvodům v Pensylvanii. Pensylvánské hlasy dostane Biden, možnost odvolání neexistuje.

Ve hře jsou ještě další žaloby, ale máme tu vodítko, jak nejvyšší soud na celou problematiku pohlíží. Ano, k volebním podvodům došlo, ale ke zneplatnění voleb to nestačí.

Fox News: Supreme Court denies request from GOP to stop certification of Pennsylvania election results

9. 12. 2020

Donald Trump se chce nechat očkovat přímo před kamerou. Pokud mě chcete kvli tomu urážet, tak upozorňuji, že já jsem mu to neporadil.

Dodatek: Takže po přečtení diskuze pod statusem už známe odpověď. I Donald Trump je součástí spiknutí, které je proti nám vedeno. Jak prosté!

Breitbart: Donald Trump Willing to Take Coronavirus Vaccine on Camera but Will Likely Wait

9. 12. 2020

Proč jsem podpořil Novou republiku? Protože – když pominu zpravodajské portály Parlamentní listy a Hlavní zprávy – je tím suverénně nejlepším na ne-mainstreamové scéně. Jestli je někdo zárodek, ze kterého by mohlo vyrůst velké médium, pak je právě Nová republika. Profesionálně připravovaná, se seriózním přístupem (žádné neověřené konspirace), pokrývá celé spektrum společenské problematiky, střízlivý racionální tón, žádná náboženská ani ideologická dogmata.

Ačkoliv sám přispívám spíš do jiných publikací, Novou republiku pravidelně čtu. Mimo jiné proto, že její pokrytí některých témat (např. řecko – turecký konflikt) je naprosto unikátní.

Jestli na to v příštím roce najdu čas, rád bych se zapojil do přípravy obsahu aktivněji.

8. 12. 2020

Zajímavý vývoj v USA. Zatímco Trumpovým právníkům se zatím příliš nedaří (navzdory tomu, že se podvody podařilo jednoznačně prokázat), podává další žalobu stát Texas. Texas žaluje státy Michigan, Pensylvanie, Wisconsin a Georgia. Tvrdí, že občané Texasu byli poškozeni tím, že ve čtyřech zmíněných státech proběhly volby neústavním způsobem a požaduje, aby nejvyšší soud volby v těchto čtyřech státech zneplatnil. Kauza se tak dostává přímo k nejvyššímu soudu, což je velmi důležité, protože do jmenování Bidena prezidentem zbývá pouhých šest dnů.

Breitbart: Texas Sues Georgia, Michigan, Pennsylvania, and Wisconsin at Supreme Court over Election Rules

8. 12. 2020

Polovina nájemních bytů v Berlíně patří několika magnátům a velkým akciovkám. Ty neustále šroubují cenu, takže spousta lidí fakticky pracuje „za byt a stravu.“ Z jejich pohledu je lhostejné, jestli jim zaměstnavatel dá jen stravu, oblečení a místo k bydlení nebo jestli vydělané peníze obratem předají majiteli bytu (kterým může být stejná finanční skupina, pro kterou pracuje). Nebo jestli se rozhodnou jít to rizika a splácet obrovskou hypotéku (té stejné finanční skupině).

Pro nás je podstatné, že Berlín je ukázkou toho, k čemu směřuje Praha. Ostatně, Piráti rádi označují Berlín za vzor. V tuto chvíli nevíme, kolik nájemních bytů patří běžným občanům, kteří takhle investovali peníze, které si horko těžko našetřili nebo zdědili. Nevím, jak velká část patří italským mafiím a jiným zahraničním investorům. Ty údaje má možná magistrát, ale pokud je má, tak nejsou veřejné.

V každém případě je to další situace, kdy se objevil průšvih, pak si veřejnost na ten průšvih rostla, a on roste a roste. A není to problém jen Prahy. Je za tím extrémně nezdravý trend, kdy se celé oblasti venkova vylidňují, lidé se masově stěhují do Prahy (což je prostředí, které z nich vytváří arogantní a vykořeněné kandidáty „kosmopolitní elity“), v Praze ovšem nedokážou zaplatit bydlení a zaplavují přilehlé oblasti, kde dosazují Zelené a pirátské starosty. Ten trend znamená, že jsou špatně nastavené podmínky. Mám takový pocit, že nějaké lidi platíme za to, aby v takovém případě podmínky změnili. A že těch lidí není úplně málo.

Časopis Argument: Komu patří Berlín? Většina berlínských pronajímatelů jsou multimilionáři, ukázala studie

8. 12. 2020

Procházím starší esej Matěje Stropnického (mnozí už ji četli a všimli si mnoha zajímavých myšlenek, je tam ale i dost myšlenek strašlivých, včetně obdivu vůči podporovateli islámského terorismu Jeremy Corbynovi).

Upozorňuju nicméně na tuto pasáž, dle mého názoru klíčovou:

"Bez použití síly, ovládnutí státu a jeho trvalého zajištění proti útokům kapitálu a jeho spojenců – například médií – k žádné vážně myšlené regulaci kapitálu nedojde."

Výrazem "kapitál" jsou myšleny velké banky a korporace, resp. ti, kdo je ovládají (což by samo o sobě vystačilo na velké spory).

Stropnického tvrzení podporuje zkušenost Orbánova (v pozitivním) i Trumpova (v negativním). Chybí ale odpověď zprava: Jak to chceme řešit my? Jsme připraveni proti korporacím postavit sílu státu? Nebo je to pro nás takové tabu, že se raději vzdáme osobní svobody? Nebo budeme dělat, že nic nevidíme a opakovat prastaré poučky o konfliktu mezi jedincem a státem?

Za sebe ještě doplním, že nevěřím v možnost regulace korporátních obrů. Možná dočasně, ale dlouhodobě nepomůže nic menšího než jejich úplné zničení. A nastavení takových pravidel, aby nemohli vznikat další.

Matěj Stropnický: Obnova plebejského spojenectví

7. 12. 2020

Odpověď na otázku Sputniku:

Proč Němci důvěřují očkování a Češi nikoliv? Chceme-li mít úplný obraz, musíme vzít v úvahu také, že masivní očkování připravuje rovněž Maďarsko, kde se tato akce těší většinové podpoře veřejnosti. A také Rusko, odkud přicházejí smíšené signály. Ještě v květnu odpovídala naprostá většina ruských respondentů, že se očkovat nechá, v listopadu byli podstatně skeptičtější, nicméně v prvních hodinách se k očkování přihlásilo značné množství lidí.

Rozdíl nemůže být ve vakcínách. Jejich parametry jsou podle všeho velmi podobné a jen málokdo je schopen rozumět rozdílům mezi nimi.

Důvěra v očkování je spíše výpovědí o tom, nakolik lidé důvěřují své vládě, že celou situaci zvládne a nakolik důvěřují státní správě, že bude jednat relativně efektivně a poctivě.

A tady vidíme jasné rozdíly. Němci v zásadě důvěřují své vládě. Maďaři rovněž tak. Obyvatelé ČR ale své vládě nedůvěřují, přinejmenším v otázkách zvládání epidemie. Osobně to pokládám za naprosto logické. Vláda postupuje zcela chaoticky, a zdá se, že nemá žádnou strategii. Kromě toho hrají roli i jednotlivé případy korupce či zneužívání moci právě ve spojení s epidemií. Proto jsou rozšířené obavy, že vláda objedná chybnou vakcínu s problematickou účinností a mnoha vedlejšími účinky.

Předpokládám, že pokud bude vakcína opravdu fungovat bez významných nežádoucích účinků, důvěra veřejnosti poroste.

Existuje ovšem určitá část veřejnosti, která je naprosto odolná vůči faktům. To znamená, že i kdyby vakcína fungovala naprosto ideálně, přesto budou kolovat legendy o údajných úmrtích, ochrnutích, možná dokonce o tom, že se někdo vlivem očkování změnil v netvora apod. V této souvislosti je dobré připomenout, že současná situace země decimované epidemií nahrává globalistickým silám, a že je tudíž v jejich zájmu, aby žádné očkování prováděno nebylo.

Dodatečný komentář:

Napsal jsem status o tom, proč v různých zemích lidé přistupují k očkování různě. Zajímavější než ten status je ale reakce facebookového davu. Až neuvěřitelná hysterie. Přitom jsem nikomu nedoporučoval, aby se nechal očkovat, a už vůbec jsem nikoho nenutil. Jenom samotné slovo "očkování" vyvolává emotivní šok.

Do prčic, jestli jste si to promysleli a jste v pohodě s tím, že se očkovat nenecháte, tak to nechte být. Možná se vám časem stane, že se vám budou někteří jiní lidé vyhýbat (a nebudou chtít s vámi třeba pracovat), ale máte to promyšlené a jste v tom pevní. Tak o co jde! To musíte trávit celé dny tím, že budete vyhledávat, kde se kdo zmiňuje o očkování a prudit?

6. 12. 2020

Možná znáte tenhle starší článek, kde Marie Heřmanová (státem placená "výzkumnice "genderu") spílá hospodyňkám, nazývá je extrémistkami a stoupenkyněmi "toxické maskulinity".

Všimněte si ale motivu fyzické či ruční práce. To je něco, co neomarxistické vidění světa úplně rozbíjí. Dokonce i když je to stokrát obaleno velkopanskou kulturou a politicky korektními frázemi, pořád to tak nějak vadí. Stejně jako vadí mužské posilování.

Fyzická práce přispívá k podvracení současného politicko-ekonomického systému.

Heroine.cz: Tradwives a tradfems: proč začaly instagramové hospodyňky bojovat s feminismem?

5. 12. 2020

Byl bych rád, kdyby tahle přednáška byla jen začátkem širší diskuze o tom, jakou národní budoucnost vlastně chceme. Co nechceme, to už je dost jasné.

V té přednášce navrhuji rozdělit přemýšlení do dvou kroků:

1) ujasnit si, co bychom vlastně chtěli.

2) pak teprve řešit, jestli na to máme peníze, jestli ná to dovolí EU, jestli by to nevyžadovalo příliš velké změny apod. Na tyhle problémy ještě bude čas. A ony se poměry mění - když něco vypadá letos jako nemožné, za tři roky to může být úplně jinak.

5. 12. 2020

Trumpovi lidé zajistili záznamy z bezpečnostních kamer, které ukazují zfalšování desetitisíců hlasů ve státě Georgia. Záznam už je na veřejnosti. Asi čekáte, že to změnilo situaci. Že Američané začali smýšlet jinak. Že se pachatelé zastyděli, podali rezignace a že justice začala konat.

Jestli čekáte tohle, nežijete v reálném světě. Příslušný výbor vydal stanovisko, že se jednalo o "standardní postup", zfalšované výsledky nadále platí a média se spokojila stručným konstatováním, že Trump nechce uznat výsledky voleb.

Na video se nějací lidé podívají, ale vesměs to budou skalní Trumpovi příznivci. Ostatní se tím nenechají "zmást". Což by nás nemělo překvapit. Stačí připomenout, že někteří lidé v létě říkali, že covidová epidemie se nemůže vrátit (což tehdy byla jen drobná chyba úsudku), a že je nakonec nepřesvědčily ani kolabující nemocnice a tisíce zbytečně mrtvých. Lidé rádi setrvávají v prvním dojmu. A vždy se najde někdo, kdo vám to potvrdí. A to není v sázce nic jiného než ego. Natož v Americe, kde jde o všechno!

Americké úřady, média a žel asi i soudy se budou nadále tvářit, že je všechno v pořádku. Já pořád vidím problém u Trumpa. Bylo v jeho možnostech vyhrát rozdílem mnoha milionů hlasů, a tu možnost zahodil. Pak by Demokratům nepomohly ani podvody.

4. 12. 2020

V dnešní odpovědi na otázku týdne se zamýšlím, kdo má zájem na rozšíření názoru, že žádná epidemie vlastně neprobíhá, a že očkování je škodlivé:

Určitý zlom nastal po roce 2015, kdy spor o masovou migraci z muslimských zemí pomohl lidem uvědomit si, že mají společný zájem, a že jejich společným soupeřem je mocensko-finanční elita. A změna se projevila. Prezidentské volby v USA vyhrál Donald Trump, v Itálii posílila Salviniho Liga, k určitému posunu došlo v Rakousku, ve Velké Británii zvítězili Johnsonovi Konzervativci… Pomigrační změna nálady nebyla jediným faktorem, ale přispěla k tomu všemu.

Covid otáčí trend. Nižší vrstva je zase rozbita. Restauratéři proti zdravotním sestrám. Kosmetičtí chirurgové a zubaři proti lékařům na JIP. Provozovatelé Fitness center proti učitelkám. Mladí proti starým. A je to konflikt v principu neřešitelný, protože zájmy jsou opačné.

Otázka týdne: Stojí za zpochybňováním epidemie Vladimír Putin?

3. 12. 2020

Nemylme se. Situace, kdy velitel tajné policie vypoví poslušnost hlavě státu, se nazývá pučem. O nic menšího se nejedná.

3. 12. 2020

Už celé roky mluví vlastenci o tom, co nechtějí. Už celé roky upozorňujeme na ničemnosti, které se dějí. Nadešel čas začít mluvit o tom, co chceme. Přestat se pořád jenom kabonit a začít přemýšlet o pozitivní vizi. Jak má naše země vypadat, aby se v ní dobře žilo nám i ostatním?

Zítra večer na TV Raptor.

3. 12. 2020

Dnes se vracím ke staršímu článku o angažovaných marketingových specialistkách. Doporučuju ho ke čtení, protože rozbíjí iluzi o tom, že by se snad korporace orientovaly na zákazníky. Holky v marketingu se snaží zalíbit svým šéfům, a ti šéfové se bojí manažersko-aktivistického davu. Občas dostanou cenu za nejlepší marketing, přičemž vítěze vybírají stejné marketingové manažerky.

Protože jsem před mnoha lety býval marketingovým ředitelem v jedné nadnárodní korporaci, dobře si pamatuju, že člověk v takové situaci může mít pocit, že dělá něco nesmírně důležitého a užitečného. Až když z toho prostředí vypadne, začne mu to připadat směšné.

A zákazníci? Těm stejně nezbude než koupit v Ikei, u Vodafonunebo v Lidlu. Jestli se snad cítí uraženi, na tom absolutně nezáleží. Rozhodují přece peníze. A ty nejsou v kapsách zákazníků, nýbrž na účtech bank a korporací.

Podnikatel.cz: Už u vás nic nekoupím

2. 12. 2020

Z povídání s Benem Kurasem:

"Už delší dobu vnímám, jak se vztah pravice a levice obrací naruby. Co si ještě říká socialistické či sociálně-demokratické, to se orientuje spíš na vrstvu intelektuálů a snobů. A strany konzervativní či pravicové, či ty, kterým se říká až extrémně pravicové, ty mají lidovou politiku.“

„České národovectví pro mě je a musí zůstat součástí evropského. Už jsme se smířili s tím, že Francie padla a že Německo nejspíš brzy padne taky. Ale až se nepřítel rozhodně převzít celou Evropu, neunikne tomu ani střední Evropa, nedokážeme se sami ubránit. Celá Evropská unie musí vystoupit z Evropské unie!“

Ale řeč je pochopitelně také o Petrově nové knize.

2. 12. 2020

Existuje celé odvětví – tisíce analytiků a spisovatelů, kteří se zabývají studiem, v čem spočívá rozdíl mezi úspěšnými a neúspěšnými podnikateli nebo manažery. Stále jasněji se ale ukazuje, že žádný takový faktor neexistuje. Největší roli hraje štěstí nebo smůla. Když se na podnikatele usměje štěstí, máme tendenci vidět jeho osobnostní rysy jako příčinu úspěchu (třeba rozhodný a odvážný). Když ho postihne smůla, jsou stejné rysy označovány jako za důvod debaklu (třeba arogantní a lehkovážný). Způsobuje to náš mozek, který má tendenci vidět „příčinu“ i tam, kde žádná není.

Mohu to potvrdit ze své podnikové praxe. Znám řadu případů, kdy někdo vybudoval velmi úspěšnou firmu, a o pár let později skončil jiný jeho projekt naprostým krachem. Prostě už podruhé neměl štěstí. A roli může hrát i to, že se změnily poměry.

Samozřejmě, že je správné se snažit, postupovat racionálně a vyhýbat se zbytečným chybám. Ale zpravidla to nestačí. Navzdory ideologii, kterou nám vtloukají do hlav, je život podobnější loterii, než si připouštíme. A platí také, že o nás do značné míry rozhodují síly, které nemůžeme ovlivnit. Druhá věc ovšem je, co s tím každý z nás udělá. Jestli se s tím smíří a prožije spokojený život nebo se neustále šplhá někam, kam se vyšplhat nemůže.

Pokud ale k něčemu dochází masově a systematicky, nemůže to být otázkou schopností jednotlivce či štěstí. Když přestanou být zakládány úspěšné firmy (nebo se to stane vzácným) a dosavadní příliš často kolabují, je to vina prostředí. Právě od toho platíme vládu, aby v takových případech provedla potřebné změny. Pokud se lidem nedaří dobře, jedná se o selhání vlády.

(abych předešel emotivním příspěvkům na jiné téma, odkazuji na příklad z před-covidové doby).

Forbes: Konec brněnského bistra

2. 12. 2020

Jak poznat umírněného (vlažného, rozumného) muslima od džihádisty?

Rozumný umírněný muslim otevřeně mluví o tom, že islám potřebuje zásadní reformu, že islámská komunita představuje hrozbu, že probíhá radikalizace, že je třeba s tím něco dělat, a to rychle.

Džihádista tvrdí, že islám je v zásadě dobrý, a že jsme ho jenom dost nepoznali.

1. 12. 2020

Jezdíte si občas na farmu pro kuře nebo králíka? Od ledna už to bude ilegální. Nově to mocipáni v Bruselu vymysleli tak, že farmář králíka prodá do supermarketu a tam si pro něj dojdete vy. A supermarket vám samozřejmě naúčtuje dvojnásobek. Přímý prodej bude zakázán.

Faktický dopad na farmáře i zákazníky stejný jako by byla vyhlášena nová daň. Daň z levného a kvalitního jídla.

Celé by se to dalo poměrně snadno zastavit. I když nařízení pochází přímo z Bruselu, pracovníci České obchodní inspekce (nebo kdo to kontroluje) by mohli dostat neformální pokyn, aby nepostupovali horlivě a "přestupky" přehlíželi. Nebo by v každém odvolacím řízení mohla být udělena nulová pokuta. Jenže to by česká byrokracie musela stát na straně českých lidí. A česká vláda by musela mít na chod státní správy aspoň malý vliv.

Ivan David: Brusel zakázal prodej králičího a drůbežího masa přímo z farem

1. 12. 2020

Z krásného článku Dr. Weidnerové:

Psychoterapeuti přirovnávají třicátnice ke Sněhurkám. Jsou krásné, mají vzdělání. Stoupají po kariérním žebříčku nahoru, ale jednoho dne zjistí, že ten žebřík nevede ke štěstí. Na nižších pracovních pozicích řeší menší problémy. Každé povýšení znamená, že řeší větší problémy a přibývá starostí. Cesta do vysněného TOP managementu je ještě dlouhá a blížící se třicítka je nutí myslet na biologické hodiny.

Přestanou čekat na povýšení. Zjistí, že všude okolo jsou stovky takových Sněhurek, které každoročně chrlí vysoké školy. Z počátku vnitřní rozpor kompenzují tím, že zcestují kus světa, utratí více peněz, obklopí se více přáteli. A nic. Jednoho dne se „podívají do zrcadla“ s pocitem, že ze Sněhurky je „ta zlá královna“, které zrcadlo (vnější svět) říká: Už nejsi nejmladší, jsou tu jiné Sněhurky. V ten moment jí dojde, že kariérní konkurence mezi ženami je drsnější než čekala. Už nechce podávat další a větší pracovní výkon.

Simona Weidnerová: Proč mladí lidé zase chtějí velké svatby

Moje poznámka: Zase jsme u toho, o čem je Cesta z nevolnictví. Naprostá většina dnešních nadšených mladých lidí časem zjistí, že korporátní životní styl je past. Někteří se budou ohlížet po alternativě. Dokáže ji vlastenecké hnutí nabídnout? Dokáže nabídnout něco jiného než moralizování?

30. 11. 2020

V rozhovoru na televizní stanici Cesty k sobě pojednávám o epidemii obecněji. Připomínám, že si musíme zvyknout, že žijeme ve světě, kde jakémukoliv mikroorganismu stačí pouhých 24 hodin, aby se rozšířil po celém světě. A kde hranice překračují tak obrovské masy lidí, že je nemyslitelné kontrolovat jejich zdraví. Příště může přijít něco nesrovnatelně horšího než covid.

Máme jen dvě možnosti:

a) změnit svoje chování a být neustále připraveni okamžitě se stáhnout do dobrovolné karantény.

b) přivřít hranice aspoň do té míry, jako to mělo Západní Německo v 70. a 80. letech (víza, hraniční kontroly a určité omezení pohybu zboží).

30. 11. 2020

Bude-li chtít Donald Trump zvrátit dosavadní vyznění prezidentského soupeření, musí jednoznačně prokázat:

1) že docházelo k podvodům. To dokáže bez nejmenších problémů.

2) že se tyto podvody týkaly tak velkého počtu hlasů, že to změnilo volební výsledek. To se bude dokazovat velmi obtížně, protože žádné jednotlivé svědectví nebo zjištění chyby ve volebním softwaru nejsou důkazem o počtu zfalšovaných hlasů.

Fox News: Jonathan Turley says Trump's attacks on judges over election rulings 'unfair

30. 11. 2020

Na parlamentkách:

Existují vlastně jen už dvě základní politická stanoviska. Buď jste na straně globálních elit, nebo jste na straně místních lidí. Nebo se snažíte manévrovat někde uprostřed. Stará slova levice nebo pravice slouží většinou už pouze jako zástěrka, aby někdo nemusel otevřeně přiznat pozici. Být na straně globálních elit proti pracujícím lidem, to totiž nezní moc dobře. K tomu se otevřeně nehlásí dokonce ani Piráti. A být na straně místních lidí, to zase vyznívá příliš chudinsky a buransky. Lepší je nemít na nic jasný názor.

Petr Hampl: Zkroťme korporace, nebo zkrotí nás. Uchopit moc jako Orbán, žádná dohoda

29. 11. 2020

Profesor Ivo Budil se v rozhovoru s Petrem Hamplem věnuje – mimo jiné  - soužití západní a islámské civilizace:

„Část francouzské veřejnosti skutečně vnímá, že probíhá islamizace země. Vnímá to i část francouzských politických elit, a dokonce i médií. Na druhé straně, ve Francii pořád existuje tábor těch, kdo se domnívají, že je možné znovu rozběhnou to velkou asimilační mašinérii, která existovala mezi 50. a 80. lety. Tehdy na se na základě republikánských ideálů a sekularizace dařilo integrovat přistěhovalce pocházející např. ze severní Afriky. To přestalo fungovat, protože zeslábl náš étos modernity. Západ se v 19. století stal inspirací pro celý svět – a to navzdory svým koloniálním excesům. Byl chápán jako společnost, která disponuje nejen materiální, ale i morální silou. Byl přitažlivý i pro obyvatele islámského světa. A tento vzor modernity bohužel vyhasíná.“

Vyjadřuje se i k nedávno vydané knize Cesta z nevolnictví „Četba té knihy mi poskytovala velké potěšení. Je to mimořádně inteligentní, mimořádně bystrá a hluboká analýza současné české společnosti, jejich problémů a výzev. Možná západní společnosti jako takové.“

29. 11. 2020

Před časem jsem napsal článek o tom, jak trvalá nebo téměř trvalá účast v on-line komunitě ničí psychiku. Člověk se stává součástí davu, osvojuje si davovou mentalitu, kritické myšlení odkládá na okraj. Nemá čas nad něčím hodinu přemýšlet, potřebuje okamžitý souhlas připojených součástí davu. Smysl pro zodpovědnost mizí.

Po posledních týdnech je zřejmé, že se to netýká jen sluníčkářů. Takže jsem provedl nezbytné změny. Postupně jsem odsledoval naprostou většinu "přátel". Ponechal jsem jen pár lidí, o kterých vím, že jsou inteligentní, píšou zajímavé věci, mají inspirativní nápady (to znamená, že mě samotného by to nenapadlo) a uvádějí odkazy někam, kde to sám nečtu. Zkrátka, vidím teď jen příspěvky lidí, kteří jsou špičkoví analytici nebo novináři.

S dalšími se můžu bavit jednotlivě. A když budu chtít znát náladu davu, podívám se do skupin.

Nevěřili byste, jak to zlepšuje kvalitu života a efektivitu myšlení.

28. 11. 2020

Facebooková reklama na Cestu z nevolnictví zamítnuta. Přitom ještě před cca 10 dny bez problémů prošla. Vypadá to, že posuzující osoba, o jejímž pohlaví nemůžeme nic vědět, ale která má jednou měsíčně hodně špatnou náladu, se dostala do jiné fáze. Nebo je možná naštvaná, že podle posledního Babišova názoru mají dostávat hygienické potřeby zadarmo pouze ženy, a 126 ostatních menstruujících pohlaví přijde zkrátka.

28. 11. 2020

Z odpovědi na pravidelnou otázku týdne:

V uplynulých desetiletích proběhly ekonomické změny, logicky následovaly změny politické a úzká vrstva velkých vlastníků a manažerů získala více moci. Rovnováha se posouvá. Je tedy logické, že ti nahoře se snaží ty dole více omezit, vymačkat z nich více zdrojů a snížit jejich životní úroveň. A je logické, že našli ideologie, které to ospravedlní - kvůli záchraně Matky Země, kvůli volnému trhu, kvůli právům transvestitů, kvůli právům migrantů…

Kdyby proběhly jiné ekonomické změny, které by naopak posílily pozici těch dole, smlouvalo by se o úplně jiné věci. V prostředí určovaném úplně jinými ideologiemi.

Odtud spor o „dvojí metr.“ Spor o dvojí metr znamená, že jedna strana přestala respektovat dosavadní pravidla a zvyklosti, a druhá ze stran to nechce akceptovat. Po staletí bylo nemyslitelné, že by ti nahoře rozhodovali o pohlavní identitě dětí z poddanských rodin. Po desetiletí bylo nemyslitelné, že když příslušníci nižších tříd neodhlasují požadovaný výsledek, budou volby prostě zfalšovány. Ti nahoře ale posílili, a najednou to možné je.

Otázka týdne: Proč už se lidé nenaštvou a nesmetou současnou vládu?

27. 11. 2020

Ve středeční debatě s Martinem Konvičkou jsem upozornil, že i mezi multikulturními aktivisty funguje určité vnitřní třídní rozdělení. I mezi nimi jsou vítězové a poražení. Na jedné straně třeba Jan Ruml – to je génius zla, který je všude, kde jsou také velké peníze. V 90. letech byl ministrem vnitra přesně v tom období, kdy se úřad dopustil „administrativních chyb“, které umožnily pozdější šlechtické restituce, a kdy také byly zašantročeny archivy StB. Dnes ho najdete v každé kauze, která je skutečně lukrativní. Nejen zmíněná obhajoba „hidžábové studentky – nestudentky“, ale také třeba podpora demokracie v Bělorusku. A nabízí se otázka, v kolik různých podporách demokracie je Jan Ruml zapojen. Nebýt pokusu o převrat, nikdy bychom se nedozvěděli, kolik peněz tam daňoví poplatníci pod Rumlovým dohledem posílají.

Na druhé straně je třeba bývalý televizní odborář Adam Komers, který odvedl špinavou práci, po pár letech byl z televize vyhozen a dnes působí jako řadový redaktor v nějakých novinách. Občas se snaží vrátit se k aktivismu, byl třeba u petice za přejmenování Koněvovy třídy na Žižkově. Ale není mu to nic platné. Z kruhu vyvolených už byl vykopnut. Nebo bývalá mediální hvězda Ivan Pili, který prošel bankrotem a dnes jenom zhrzeně sedí a nadává na twitteru.

27. 11. 2020

V první linii. Za mnou už jen powerpointové slidy a jsou na mě upřené oči všech úředníků, politiků a lobbystů. Kdo by si na něco takového troufnul? Kdo se nezachvěje, ani když přijde otázka na novou verzi předpisů nebo dokonce na zrychlené schvalování rozpočtu?

27. 11. 2020

Mám takový dotaz. Kolik z vás už vysoudilo odškodné z nějaké nadnárodní farmaceutické korporace s armádami právníků a sídlem pro Evropu třeba v Irsku? Kolik z vás už vysoudilo nějaké odškodné z Faceboook Corporation?

Ptám se proto, že mnozí právě dnes zjistili, že pokud by napříště nemohli utrácet miliony za žaloby, naprosto děsivě by je poškodilo.

Není to náhodou tak, že nadnárodní korporace nikdy nebyly odpovědné za následky, které působí, nejsou za ně odpovědné dnes a nebudou ani v dohledné budoucnosti?

26. 11. 2020

Venezuelská vláda nechce do země vpustit Lékaře bez hranic. Tak to asi nebude série školení pro ředitele nemocnic, jak mají používat dezinfekci (pochopitelně za státní peníze). Maduro by ale neměl provokovat. Bidenovi lidé možná právě vybírají první terče pro své rakety.

Breitbart: Doctors Without Borders: Socialists Are Blocking Our Specialists from Entering Venezuela

26. 11. 2020

Když něco chceme opravdu hodně slyšet, zpravidla se najde někdo, kdo nám to řekne. To ale vůbec neznamená, že by s námi musel mít dobré úmysly.

Třeba americké volby. Se zděšením přihlížíme, jak kontrolu nad vojensky nejsilnější zemí světa přebírá zločinecká banda, a pořád doufáme, že to nemůže být pravda. Takže s vděčností přijmeme milosrdnou lež, že je to úplně jinak. Před pár dny kolovala zpráva o údajných vodotiscích na volebních lístcích (nepravdivá od samého začátku), teď se rozbíhá "zaručená informace" o zatčení Georga Sorose. Skutečný Georg Soros mezitím nejspíš plánuje, jaké další země nechá vybombardovat (a lituje, že nestihnul Bělorusko).

Ne! Vlastenecké hnutí nepotřebuje další opium lidstva. Možná bychom se na chvíli cítili lépe, ale to nestačí. Potřebujeme vědět, na co se máme připravovat. Potřebujeme přesně vědět, co se stalo, proč, a jak se z toho poučit. To je cesta mnohem méně příjemná, ale s určitou nadějí na úspěch.

Jo, a nevěřte těm, kdo vypouštějí nepravdy (byť i třeba sympaticky znějící), aby si zvýšili čtenost.

26. 11. 2020

Lenka Procházková:

„Cesta z nevolnictví“ je vlastně výzva k návratu „domů“. Jako sociolog nepoužíváš patetická sousloví. Přesto Tvá kniha plná faktů vzbuzuje naději, že především u mladých čtenářů probudí touhu vzít si svůj život zpátky do vlastních rukou. Někam patřit a něco, naplánovaného ke zničení a zplanýrování, hájit. Jsem si jista, že i čtenářům z generací starších Tvoje kniha pomůže nalézt cestu k srdcím svých potomků a dodá jim energii přitáhnout své děti či už vnuky z toho klamného žebříku zpátky na zem. Ohrožení té země pokryté mohylami našich předků musíme čelit společně.

Nic není ztraceno, dokud to nevzdáme my sami.

Lenka Procházková: Recenze Cesty k nevolnictví

26. 11. 2020

Taky jsem proti genderovému násilí. Neubližujte Petříčkovi! On za to nemůže, že nemá koule.

26. 11. 2020

Rozhovor s Benem Kurasem o mladých lidech, školství, svobodě, náboženství, a samozřejmě taky islámu, bude publikován během pár dnů.

Ben mimo jiné řekl, že teď - když psaní knih o civilizační tématice po něm převzal Hampl - se bude věnovat už jen detektivkám. To ocenění těší, ale doufám, že to nemyslel vážně. Chybělo by mi to jako čtenáři.

25. 11. 2020

Kluky z hnutí Odchod blokují na Facebooku, což je asi normální. Nicméně připadá mi to smutné z úplně jiného důvodu.

A sice, kolik je lidí (i mladých lidí), co nikdy zablokováni nebyli. Jak je to možné? V jejich hlavě se nikdy neobjevila žádná neschválená myšlenka. Nevěřili byste tomu, ale opravdu neobjevila.

Lze si představit, že v jiné době by se kluci hecovali a soutěžili by, kdo bude zablokován víckrát. Že tohle chybí, to je mnohem vážnější než ta debilní cenzura, byť je opravdu hodně nepříjemná.

25. 11. 2020

ČT24: Maďarsko a Polsko by měly přestat blokovat schválení sedmiletého rozpočtu a fondu krizové pomoci ekonomikám a spolehnout se, že jejich případné námitky vyřeší Soudní dvůr Evropské unie, prohlásila předsedkyně Evropské komise.

Hampl: Předchůdci paní Lejnové to vyjadřovali slovy: "Fstejte se nits se fam nestane."

25. 11. 2020

Na Protiproudu:

Ve starém světě, který fungoval do 80. či 90. let (v socialistické i kapitalistické části světa) se dalo žít „obyčejně“. Člověk mohl být běžným docela šikovným dělníkem, řidičem, lékařem, konstruktérem nebo traktoristou. Nemusel být žádnou hvězdou, a přesto mohl počítat s tím, že bude mít práci, a bude vydělávat tolik, aby za to mohl slušně bydlet, jíst, vychovávat děti, občas si zajet na dovolenou a trávit nějaký čas s přáteli.

To je něco, co se v posledních 30 letech rozpadá. Životní úroveň většiny obyvatel západního světa klesá – nejvýrazněji v USA. I mnozí z těch, kdo neklesli pod hranici chudoby, jsou pod stále větším tlakem. Vědí, že příště mohou vypadnout právě oni. Roste úzkost, kupí se psychické problémy, převládá všeobecný pesimismus. A není jiná možnost úniku než dostat se nahoru, co nejblíže globální elitě. Řada tradičních ctností (jako např. slušnost a vlastenectví) tak ztrácejí na významu. Příkaz doby zní: Dostaň se nahoru za každou cenu. Nemusíš brát ohled na ostatní. Třeba se už brzy vyšplháš až do Londýna nebo Bruselu, a pak je přestaneš potřebovat.

Petříčkovo poselství: Svět patří lidem, kteří nikam nepatří

24. 11. 2020

Již dlouho, možná od dob Komunistického manifestu, existuje pravidlo, že publikace, které přinášejí zásadní změnu náhledu na budoucnost, bývají dosti stručné. Třeba nová kniha sociologa Petra Hampla Cesta z nevolnictví.

To je vyjádření Jaroslava Bašty. Ano, toho zdrženlivého historika a diplomata.

Ve své recenzi píše mimo jiné:

Vzhledem k české minulosti pak voliče bude čekat ještě jedno úskalí - politické strany, které by kdekoliv na Západě plně odpovídaly profilu anticivilizační levice (velmi trefný Hamplův termín) sdružené do tzv. Demokratického bloku, se u nás deklarují jako pravicové. Samozřejmě se hlásí k liberální demokracii. Musíme předem počítat s tím, že budou mít nejvyšší možnou mediální podporu a přiznám se, že se dopředu děsím toho, co všechno si po vzoru z USA budou dovolovat vůči jejich oponentům veřejnoprávní televize a rozhlas.

Jaroslav Bašta: Recenze Hamplovy Cesty z nevolnictví

24. 11. 2020

Není nad čínské dorty.

24. 11. 2020

Muslimská zabijácká komanda pořádají hon na 14letou křesťanku, která utekla nucenému manželství. To jsou poměry, jaké chtějí feministky v Evropě.

24. 11. 2020

Americké federální úřady začaly s předáváním moci Bidenovi. I kdyby dal nakonec soud Trumpovi za pravdu, je velká otázka, jestli se federální úředníci takovému soudnímu rozhodnutí podřídí. Jen těžko ale očekávat, že by se mu podřídilo vedení ozbrojených sil - to je výrazně protitrumpovské. V takové atmosféře je velmi nepravděpodobné, že by se soudci odvážili vynést rozsudek, který stejně nebude respektován. Ohrozili by tak autoritu vlastního soudu.

Můžete tedy očekávat, že soud bude konstatovat, že sice došlo k podvodům, ale že Bidenovo vítězství platí.

Tím spíše, že volební podvody nejsou v Americe něčím nečekaně novým. Třeba ve starší knize Prolomení hradeb cituji studie, které ukazují, že v roce 2012 (Obama versus Romney) byly Obamovi započteny čtyři miliony falešných hlasů. A situace se průběžně zhoršuje.

Fox News: Trump downplays GSA move to ascertain Biden as ‘apparent winner’

24. 11. 2020

Celkem chudý Vietnam si může dovolit ochránit všechny své staré lidi. Pro Švýcarsko je to příliš náročné. Víc není třeba ke stavu naší civilizace uvádět.

23. 11. 2020

Mám tu čest zúčastnit se minikonference k výročí Bílé hory - spolu s Lenkou Procházkovou, Jaroslavem Baštou, Ivanem Davidem.

V rámci přípravy jsem si znovu pořádně přečetl ty základní spisky, co už jsem četl před desítkami let, a je to opravdu osvěžující.

Jednak si člověk uvědomí, jak naprosto geniální postava byl T.G. Masaryk. Jeho myšlenky by dnešní národovecké hnutí mohlo vzít, jak jsou (kromě komentářů k dávno zaniklým projektům a zemřelým osobnostem). Vlastně ani po 100 letech není moc, co doplňovat.

A potom ten Pekař. Jeho dílo je dnes vydáváno za protiklad k Masarykovi, a určitá část extrémních katolických konzervativců na něm dokonce staví výklad, že Bílá hora bylo osvobození! Ve skutečnosti byly rozdíly mezi Pekařem a Masarykem kosmetické (i když se osobně moc nemuseli) a pobělohorské období hodnotil Pekař jednoznačně:

„Na Bílé hoře nezvítězila kultura vyšší. A jakkoliv vysoko se potom vznesly kupole barokních kostelů a honosné fronty barokních paláců v pokaličtěné Praze, vítězný postoj jejich nemohl nikdy zaplašiti památku slz a krve, jimiž v letech hrůzy naplnil brutální vítěz znásilněnou zemi.“

22. 11. 2020

Nikdy neztrácej čas debatou s fanatikem.

Karl R. Popper

22. 11. 2020

Z dlouhého textu o pádu Francie (a potažmo Evropy) vybírám klíčovou myšlenku. Charle de Gaulle a jeho nástupci věřili, že mohou ovládnout masy muslimů a že jejich sílu využijí k prosazení francouzských zájmů. Vidíme, jak to dopadlo. Podobně Američané od druhé světové války věřili, že mohou islám ovládnout a použít jako zbraň proti Sovětskému svazu (a později proti Rusku). I oni zjišťují, že islám má navrch. Totéž Britové.

Nikdo za žádných okolností neovládne islám. Snad jej může potlačit (muslimové se mohou stát ateisty), ale pokud by jej chtěl "jen" ovládnout či začít kontrolovat, zjistí, že to je možné nanejvýš na jednu generaci. Pak přijde pohroma.

Gates of Vienna: Defeating Eurabia, part I.

21. 11. 2020

Krátce před americkými volbami jsem sdílel komentáře analytiků, podle nichž rozhodne, jak moc nebo málo nadšení pro Trumpa projeví obyvatelé chudších venkovských států na severovýchodě USA. Rozuměj bílí obyvatelé.

Teď to vypadá, že známe odpověď. Donald Trump získal příslušníky nejrůznějších menšin, ale ztratil chudé pracující bělochy.

Jednou z příčin je podle všeho hospodářská politika. V roce 2016 nabízel směs pravicové politiky a demokratického socialismu. V roce 2020 už byl čistě pravicový.

Obávám se, že vlastenecká hnutí za sebou táhnou pravicový (liberální) pohled na ekonomiku, jako odsouzenec železnou kouli. Dokud se těch dogmat nezbaví (jako to dokázal Orbán), nedokážou uspět. Ono "kapitalismus, národní stát a klasická parlamentní demokracie" (nedávná formulace VK mladšího) může i třeba znít sympaticky, ale nemá šanci získat významnější podporu.

Demografie prezidentských voleb. Bidena volili mladí, chudí a vzdělaní

21. 11. 2020

Reakce "obránců České televize" jednoznačně ukazuje, že pro ně nejsou zajímavé programy, nýbrž zadávání zakázek a transakce s nemovitostmi. Ale nic jiného jsme od nich asi čekat nemohli.

21. 11. 2020

Francouzská vláda konečně pochopila, že "boj proti islamofobii" je jenom jiný název pro podporu terorismu. Pozdě. Pochopí to česká vláda včas?

21. 11. 2020

Chystáte se na přepadení a chodíte pravidelně střílet na střelnici. Ale ono se taky může stát, že nebude na koho střílet, protože útočníci vyřadí elektrické vedení ve vašem regionu a ještě vám vyhodí do povětří část budov. Budete si vědět rady? Volat někam na záchranný systém, na to zapomeňte. Jak se dokážou státní složky připravit, to vidíme při současné epidemii. A v tomto případě by útoky možná probíhaly na mnoha místech.

V ideálním případě by bylo možné sáhnout do kapsy, vytáhnout návod, a postupovat podle něj krok za krokem. Co dělat. Kam sáhnout. Komu zavolat. Co si počít v případě, že telefony nefungují. Od toho je kniha Den poté v naší obci, kterou společně napsali tři bezpečnostní experti dříve spjatí se Zemskou domobranu. Kniha je určena starostům obcí, tajemníkům, správcům areálů, provozovatelům hudebních klubů… vlastně každému, kdo je odpovědný za bezpečnost nějakého objektu či areálu.

V knize najdete návod jak postupovat. Ale hlavně návod, jak se připravit. V rámci takové přípravy si můžete včas uvědomit, co všechno hrozí a jaké jsou možnosti pokrytí rizik (kde leží něco hořlavého? Máte vůbec lékárničku? Co záložní agregátor?).

Je zapotřebí počítat i s tím, že se všechno může vrátit k normálu po pár hodinách (když pomineme odklízení trosek a případné pohřbívání), jenže také po několika měsících (umíte si představit, co všechno bude zapotřebí řešit?)

Jedna kniha člověka nezachrání. Nicméně když ji má a postupuje podle ní, má slušnou šanci, že bude postupovat s maximální efektivitou a zvýší šance svoje i svých blízkých. A když si ji projde, získá takovou představu o civilní bezpečnosti, aby byl použitelný v nějakém pracovním týmu. To všechno může být nakonec stejně užitečné jako ta střelba.

Kniha Den poté v naší obci

21. 11. 2020

Z recenze na zatím poslední knihu Benjamina Kurase:

Jako by čtenář vstoupil do žánru, který známe z filmů jako Smrt krásných srnců, Doktor Živago nebo Svět je krásný. Základní dějové schéma je pokaždé stejné.

Na začátku je vykreslen celkem idylický svět, ve kterém lidé žijí, řeší každodenní problémy, vedou spory, prožívají radosti a trápení s láskami… prostě normální svět. Pak se objevují znaky zhoršování. Tohle se nesmí, tamto se nesmí, tady se objevila policie, tady něco zabavili. Lidé si problémy nepřipouštějí, ale ono se to zhoršuje víc a víc. Lidi si říkají, že až tak strašné to nakonec nebude.

Jenže ono bude. Svět se postupně rozpadá, na jeho místo nastupuje hrůzná tyranie, řádění tajné police a transporty do vyhlazovacího tábora. Sledujeme to se smutkem, melancholií a soucítíme s lidmi, kteří už rezignovali na odpor a snaží se v tom všem nějak přežít, udržet si lidskou důstojnost, a třeba i smysl pro humor.

Čtenář prochází Kurasovy paměti a najednou si uvědomí: Tohle je stejný žánr! Postupně přibývá problémů a zákazů. Mizí jedna krásná a příjemná věc za druhou. Objevují se jiní lidé, tvrdí, necitliví a fanatičtí. Agresivní islám se stává všudypřítomným. To není jen svět, kde se něco změnilo k horšímu. Na konci tunelu není světlo, nýbrž temnota, teror a zničení všeho, co činí život snesitelným.

Jenže ono to není na filmovém plátně! Benjamin popisuje skutečný život v naší době! Popisuje ho v západoevropském intelektuálním prostředí, které prošlo sešupem od opojení svobodou šedesátých let až po politickou korektnost, která si v ničem nezadá s bolševickou normalizací – včetně těch prověrkových komisí a vynucené sebekritiky.

O stavu civilizace: Pád do chaosu a islamizace?

20. 11. 2020

Po různých fámách typu vodoznaků je tu jasný seznam toho, na co si Trumpovi právníci stěžují, a co mohou prokázat. Můj odhad je, že to nebude stačit, aby byl Trump vyhlášen prezidentem. Nicméně je to jednoznačný doklad o tom, jak probíhají prezidentské volby v USA. A potvrzuje se to nejhorší. Je tam větší zmatek a více manipulace než v jakékoliv zemi třetího světa. O transparentnosti ani férovosti se nedá mluvit. Američané na tom rozhodně nejsou lépe než Bělorusko nebo Venezuela. A není to jen záležitost posledních voleb. Chaos a podvody jsou součástí amerických voleb dlouhodobě.

Breitbart: 9 Key Points from Trump Campaign Press Conference on Challenges to Election Results

20. 11. 2020

Z úvahy pro listopadové číslo měsíčníku My:

Zkrátka, téměř všude vidíme dva protichůdné principy. Jsou silné důvody vědcům věřit, a jsou silné důvody jim nevěřit. A navíc, kdo má být autoritou v tom kterém případě? Je lepším expertem na šíření virů plicní lékař nebo matematik?

Ve skutečnosti řešení existuje, je snadné a dost buranské. Samotná myšlenky vědy je přece založena na tom, že existují nějaké zásady, které jsou přístupné každému. Každý má klíče od pomyslné schránky s vědomostmi. Každý se může naučit základní metody. Každý může pana profesora kontrolovat, jestli je logicky konsistentní. Každý po něm může chtít, aby byl schopen srozumitelně vysvětlit to či ono. Postoj slavného populátora astronomie Jiřího Grygara, který nebyl schopen přesvědčivě vysvětlit, proč Země nemůže být placatá a chtěl to řešit zákazem opačného stanoviska, ten nemá s vědou nic společného.

Petr Hampl: Burani a věda

20. 11. 2020

S panem profesorem Budilem jsme včera natočili asi půlhodinový rozhovor. O islámu a o tom, jestli mu Západ bude schopen čelit. O moderním světě, lidských právech a náboženství. A taky o mé nové knize (pan profesor ji četl jako jeden z prvních). Zveřejníme během příštího týdne.

20. 11. 2020

Z pravidelné otázky týdne:

Logicky se tedy nabízí otázka, čím se provinil Donald Trump. Protože pořádání veřejných představení, kde je prezident utlučen baseballovou pálkou (naštěstí jen jeho figurína), to v dějinách USA ještě nebylo. To známe z režimu, kde diktátor nechává brutálně mučit a zabíjet své odpůrce a kde si pozůstalí vybíjejí po jeho svržení vztek.

Jenže Donald Trump nikoho nenechal ani mučit (vyjma Juliana Assange) ani zabíjet. Nezavedl vlastně žádnou výraznou změnu, která by radikály jakkoliv postihla. Trochu omezil migraci, ale zrušil např. zavírání migrantských dětí do klecí (jak to bylo praktikováno za Obamy). Některým neziskovkám omezil federální peníze, ale mezeru v rozpočtu rychle doplnily jednotlivé státy a města. Čím si vysloužil tolik nenávisti?

Otázka týdne: Proč Donald Trump vyvolává tolik nenávisti?

20. 11. 2020

Jestli chcete něco zábavného na dnešní večer, doporučuji reportáž Franty Kubáska z demonstrace "na podporu nezávislosti České televize." Ta blbost! Ta neschopnost! A to podle rekvizit vypadá, že s penězi fakt šetřit nemuseli. Když k tomu přidáme, jaká byla účast, tak je to celkově velmi povzbuzující.

19. 11. 2020

Američtí Demokraté připravují prověrkové komise. Nás by ale měly spíše zajímat prověrkové komise, které připravují Piráti.

19. 11. 2020

"Pro naši civilizaci není dobytí území ani okupace, ani rabování. Dobytí území vytváří nadvládu spravedlnosti, kterou Alláh přikazuje v dobytém regionu nastolit."

Všimněte si, že Erdogan nemluví jen o své vládě ani jen o Turecku, ale o celé islámské civilizaci. A tady jsme u jádra problému. Sousedí dva civilizační okruhy. Lidé z jednoho si chtějí žít a řešit svoje věci. Za určitých okolností jsou ochotni bojovat, ale zdaleka ne všichni. A jenom, pokud to bude nutné. Pro lidi z té druhé civilizace je základní ctností a životní vášní dobývat území té první. Jak může takový konflikt dopadnout? Je tak těžké odhadnout, že ta první civilizace časem zcela podlehne?

To není jen otázka lpění na vlastních hodnotách. Je to otázka toho, že pokud chceme v sousedství islámu obstát, musíme se naučit pohlížet na ně stejně jako oni na nás. Radovat se z každého odpadlíka. Radovat se z každé zrušené mešity. Vášnivě podporovat všechno, co rozkládá islám. Zcela odmítnout všechny teorie o tom, že by snad na islámu mohlo být něco dobrého. Obávám se, že nic menšího nepomůže.

Gatestone: Turecko glorifikuje své historické zločiny

19. 11. 2020

Když jsem před lety vypadl z mainstreamu přišel jsem o nějaké peníze, musel si zvyknout na nižší životní úroveň, přišel o nějaké přátele a hodně příležitostí.

Za to všechno jsem dostal - mimo jiné - SVOBODU! Můžu psát cokoliv, o čemkoliv, a nemusím se ohlížet, komu se to líbí a kdo s tím souhlasí nebo nesouhlasí.

Připomínám to proto, že se v poslední době objevili lidé, kteří mi (více méně přátelsky) vysvětlují, že ten nebo onen názor není korektní, a že a pokud na něm budu trvat, přijdu o čísi podporu. JAK MŮŽETE, BYŤ I JEN NA ZLOMEK VTEŘINY, UVAŽOVAT O TOM, ŽE BYCH SE PODŘÍDIL? Copak mě neznáte? Copak nevidíte můj životopis?

Mimochodem, je to i české a vlastenecké. Masaryk vystupoval proti českým národovcům, když se chovali hloupě. A nic nedal na to, že mu pak čeští vlastenečtí studenti chodili házet bláto do oken. Ti stejní, co mu později provolávali slávu.

Nejsem Masaryk, ale to poučení je pro všechny. Buďme národem, kde se lidé nenechávají strhnout davem. Kde rozum a svědomí je víc než souhlas mé bubliny. Nebo se o to aspoň snažme.

18. 11. 2020

Jarda Foldyna:

Vy byste proti ilegálním imigrantům použil armádu? Použil byste násilí?

Armáda je ze své podstaty budována za účelem schopnosti použít násilí, a to dokonce co nejefektivněji. Sice pořád slyšíme o tom, že armáda má pomáhat v případě živelních katastrof či třeba jako dnes v případě epidemií. To jistě také, ale její primárním úkolem je obrana země, což jinak než použitím násilí, bude-li to v souladu s platnými zákony, nejde. Ti, kdo své území zkoušeli bránit tancem, recitací veršů a hrou na loutnu, nepřežili.

Rozhovor s Jaroslavem Foldynou

17. 11. 2020

Existuje propagandistická tendence nazývat starý režim komunistickým či socialistickým. Jenže vládnoucí úloha komunistické strany a státní vlastnictví továren byl jen jedním ze znaků tehdejšího režimu. Změnilo se toho mnohem víc. Třeba pohled na práci, na rodinu, přístup k vlastnímu národu, pohled na sexualitu… to nemá s politickým komunismem nic společného.

Téměř stejnou změnou ostatně prošli i Západní Němci, Francouzi, Angličani, Američani, Italové a další – i když žádnou vedoucí úlohu nikdy neměli.

Pokud chceme porozumět vlastním dějinám, měli bychom odsunout stranou formální výkon politické moci a více přemýšlet o tom, jak se změnil životní styl, rodinný život, mezilidské vztahy a výchova. I když to třeba nebude vyznívat pro současný režim příliš lichotivě. Ale bez toho je veškeré přemýšlení o moderních dějinách jen tupou propagandou.

17. 11. 2020

Hovory z Dobřichovic jsou tentokrát o tom, jak vzpomínáme na 17. listopad 89 a následující dny, a jestli jsme už z toho vystřízlivěli.

Je dobré si všimnout, jak se tehdejší nadšení z Václava Havla podobá tomu, co vidíme na jásajících fanoušcích Joe Bidena - uzdravovače poraněných srdcí. Když je člověk součástí toho davu, připadá mu to nádherné a vznešené. Když se dívá z povzdálí, nemůže snad ani uvěřit, že existuje taková hloupost.

16. 11. 2020

Z recenze na Cestu z nevolnictví:

Z vlastní zkušenosti rovněž vím, že mezi učiteli bylo tenkrát nemálo jedinců, kteří si o socialismu mysleli své a nebáli se to dávat najevo. Vzpomínám si např. na učitelku hudební výchovy (jmenovala se Jana Maderová), jež jako členka renomovaného pěveckého souboru navštívila USA a po návratu nám vyprávěla o tamější vysoké životní úrovni s takovým nadšením, že pokud snad byl ve třídě nějaký Pavlík Morozov, pak ze svého idealismu nejspíš rychle vystřízlivěl. Jiný skvělý kantor (Jiří Pernes) vyučoval svůj obor (dějepis) politicky zcela „nekorektně“ a z učebních osnov, poplatných režimní ideologii, si dělával legraci. Bylo by něco takového možné dnes? Asi sotva. Já si aspoň nedovedu představit učitele, který se netají svým protimigrantským postojem, odmítá genderismus a multikulturalismus a mluví před žáky „nevhodně“ o Evropské unii. V dnešní liberálně-demokratické době by byl takový „podvratný živel“ (tedy xenofobní extrémista) na základě udání bdělého pomocníka Veřejné bezpečnosti (aktivisty z Evropských hodnot) co nejrychleji odejit (přičemž jeho vyděšení kolegové by se ho nejenže ani slovem nezastali, ale v odsuzující petici by se od něj naopak co nejrozhodněji distancovali).

Petr Hampl: Cesta z nevolnictví

16.11. 2020

Nikdy a za žádných okolností nevěřte těm politikům, o kterých slyšíte "on to určitě chce, ale nemůže to říct nahlas" nebo "on smýšlí jako my, ale musí brát ohled na média" nebo "on musí zatím postupovat takticky, ale v příštím období to změní."

NE! Jestli nemá odvahu to nahlas říct, nebude mít ani odvahu se o to poprat. Nedokáže to prosadit, a nejspíš ani nebude chtít. Skuteční státníci mluví naprosto jasně a jdou za tím, čemu věří. Takový je Orbán, takový je Salvini a takový je Putin. Takový není Boris Johnson, a taková není polská vláda (která bude vždy manévrovat mezi lidovou podporou a příkazy amerického prezidenta). Z českých politiků, ať si každý dosadí.

15. 11. 2020

Od založení Islámu byly dobyty a nevratně islamizovány téměř tři čtvrtiny křesťanských území. V některých případech tomu bylo tak, že křesťanská civilizace byla v zoufalém dekadentním stavu. Ale jindy křesťané statečně bojovali a tvrdě hájili své hodnoty - přesto to nestačilo. Jako tentokrát v Karabachu. Země, kde křesťanští Arméni žijí déle než Slované na našem území, bude vyklizena. V nejbližších týdnech ji obsadí muslimští kolonisté, nastěhují se do vyprázdněných domů, kostely přestaví na mešity a další památky zdemolují. Ti, kdo dnes utíkají, mají vlastně štěstí - nebyli zavražděni či umučeni jako jejich méně šťastní přátelé. Nemuseli se dívat na znásilňování svých žen.

Co je platné, že kdyby muslimové používali jen ty zbraně, co si sami vyrobí, útočili by na Arménii s pazourky. Moderní techniku jim dodalo NATO a Izrael. I to je historicky normální. Kdo bude dalším terčem?

Laďa Vetvička: Děcka, poďte se podivat! Etnycka a kulturni čistka je tu!

15. 11. 2020

Z natáčení dalšího dílu Hovorů z Dobřichovic.

15. 11. 2020

Zase čtu další povzdech, jak to prý bylo úžasné, když měli volební právo jenom majetní. Příznivce toho historického systému tedy určitě potěší, že jsme se k němu okruhem vrátili. O volebním výsledku rozhoduje vůle 10% nejbohatších. Když nestačí síla propagandy, nastoupí podvody při sčítání.

Když volí jenom majetní, vítězí kandidáti jako Joe Biden.

15. 11. 2020

V první polovině 90. let probíhal docela zajímavý spor o tzv. externality. Jde o to, že když člověk něco dělá, zpravidla to má dopad i na jiné lidi, než jeho samotného a obchodní partnery. Když si koupí zahraniční výrobek místo českého, má to dopad na české dělníky. Když se přestěhuje z vesnice do velkého města, přispěje k vylidňování venkova, má to dopad na stav krajiny a ovlivní to bezpečnost (v celé zemi). S tím souvisí dvě logické otázky. Mají být lidé povzbuzováni k tomu, aby při svém jednání brali tyto externality v úvahu? Má stát nastavit podmínky tak, aby se vyplácelo jednak spíš ohleduplně ke svému okolí (např. strukturou daní)?

Sociolog Jan Keller (tehdy ještě nebyl profesorem) doporučoval brát externality velmi vážně. Václav Klaus (ministr a premiér) je naopak doporučoval ignorovat. Vedla ho k tomu obava, že by to otevřelo prostor pro nejrůznější podvodníky a demagogy (jestli si dáš k snídani párek, způsobíš tím, že eskymákovi umře jeho roztomilý lední medvídek). Klausův postoj zvítězil. Ti podvodníci a demagogové se nakonec stejně prosadili, ale až později.

Jenže ono to má (jako skoro každý zásah do společnosti) i nezamýšlené důsledky. Když si lidé zvyknou ignorovat externality, stanou se z nich bezohlední sobci, ztratí schopnost spolupracovat a nejsou schopni rozlišit např. mezi užitečnou prací a rozkrádáním. A nakonec dopadnou tak, že bojují za právo roznášet nakažlivou nemoc.

Jaké je správné řešení (viděno s odstupem?) Za prvé. Řešit externality pouze v rámci jednoho státu - tedy mezi spoluobčany. Za druhé. Posuzovat každou záležitost jednotlivě, tedy podle konkrétních dat a zdravého rozumu. A respektovat, že každý je povahově jiný (někdo víc ohleduplný, někdo víc sobecký, někdo víc odpovědný, někdo víc lehkovážný), že v reálném životě se dopady kříží (co má na někoho negativní účinek, může mít pozitivní na někoho jiného). Neexistuje tedy žádné "úplně správné" řešení. Potřebujeme nikdy nekončící diskuzi, vyhodnocování dalších a dalších skutečností a ochotu měnit či přizpůsobovat stanovisko.

14. 11. 2020

Pokud jste ještě neviděli křest Cesty z nevolnictví, kde mluvili Benjamin Kuras, Marian Kechlibar a Franta Kubásek, je to na záznamu tady. Jak možná víte, je to o mladých lidech - jak je získat pro vlastenectví. A nenalhávám si, že stačí s nimi trávit dost času, chodit třeba na ryby a vyprávět o velkých postavách národních dějin.

13. 11. 2020

Kam až paměť sahá, vždy tomu bylo tak, že vlády falšovaly údaje a jinak lhaly, aby zakryly problémy. Obyvatelé na to byli zvyklí. Dělo se tak ve všech režimech.

Dnešní situace je úplně nová v tom, že mnozí věří, že vláda lže aby vytvořila dojem, že problém je mnohem větší než ve skutečnosti (což by znamenalo, že ona sama je mnohem neschopnější). Je to nepřirozené a nelogické. Proto někteří vytvářejí celé fantazijní světy, aby tento paradox vysvětlili.

13. 11. 2020

Vyrábíte z centimetrového plechu a musíte zvyšovat zisk? Přejděte na dvoumilimetrový! Potřebujete ho dále zvyšovat? Tak musí stačit jeden milimetr. A nakonec tvrdý papír. Marketingové oddělení zákazníkům vysvětlí, že je to nutné v zájmu záchrany planety. Potřebujete nahradit maso odpadem a ještě zvýšit cenu jídla? Marketingové oddělení vysvětlí, že je to proti klimatické změně.

Pokud by to snad zákazníci odmítli akceptovat, vždy je tu možnost přinutit je prostřednictvím ekologické či jiné legislativy, kterou si korporace prostě zaplatí. K tomu má obrovskou politickou moc, armády právníků a ekosféru neziskovek.

Logickým důsledkem je pěstování ideologie, která to všechno umožní - neomarxismu. Z původně okrajové kuriozity vhodné pro umělce a univerzitní intelektuály se stal společenský standard. Být neomarxistou je jako nosit hedvábnou kravatu – povinná výbava příslušníka vyšší společenské vrstvy.

Otázka týdne: Jak se díváte na korporace českých majitelů?

12. 11. 2020

Přesně o tomhle jsem psal před pár dny pro Protiproud. Ale pro úplnost musíme dodat, že to není ani tak chyba dnešních třícátníků, ale jejich rodičů, kteří akceptovali školství založené na tvrzení "tohle nebude v životě potřebovat." Jakkoliv to zpočátku vypadalo sympaticky, teď se to ukazuje jako nejdestruktivnější možná zásada.

A ještě ke ztrátě schopností - od dob, kdy si lidé věci sami opravovali a seřizovali k tupému zákaznickému přístupu.

Není to jen otázka mizerného vzdělání, ale také ekonomických zájmů. Žádná korporace nechce zákazníky, kteří se umí zařídit sami. Ideální zákazník nosí produkt každý měsíc do značkového servisu a po třech letech jej mění. Výrobce traktorů John Deere dokonce před pár lety vyhrožoval americkým farmářům, že je bude žalovat, pokud si budou své traktory opravovat sami.

A žádná korporace nestojí o činorodové a vynalézavé zaměstnance. Správný korporátní občan umí perfektně vykonávat svůj omezený úkol, do ničeho jiného se neplete a zůstává tak plně závislým. To by tak hrálo, aby tam vyrůstali šikovní kluci, co si jednou budou otevírat svoje dílny.

Zkrátka, čím méně schopností, tím vyšší zisky. A o to přece jde.

11. 11. 2020

Doplním k tomu, že moderní sekulární civilizace je lepší i pro náboženství. Až to umožnilo náboženským komunitám oprostit se od bojů, mocenských záležitostí a honby za penězi a věnovat se duchovním věcem. Až to dalo věřícím jistotu, že mohou nerušeně praktikovat svou víru a nestanou se obětí pronásledování.

V posledních dnech jsem diskutoval s několika hluboce věřícími lidmi (jinak úctyhodnými), kteří se snaží konsensus moderní sekulární civilizace rozbít. Doufají, že by pak měli navrch. Je to tragický omyl. Právě oni by se stali obětí pronásledování mezi prvními.

11. 11. 2020

Vlastimil Vondruška:

Multikulturalismus není reálný společenský proces, je to jen ideologie. Reálný společenský proces je asimilace, tedy pohlcení jednoho celku druhým a jeho přizpůsobení většinové a dominantní společnosti.

Doplnění Petra Hampla:

Současná situace je složitá tím, že na většině území EU je většinová společnost pořád ještě ta západní, zatímco dominantní už je islám.

Vlastimil Vondruška: Multikulturalismus - dinosaurus, který vlastně nikdy nežil

11. 11. 2020

Doufám, že další anglickou královnu bude hrát Samuel Jackson.

11. 11. 2020

Martin Konvička (v debatě s Hamplem a Frantou Kubáskem):

Alláh nás nechce mrtvé. Alláh nás chce klečící a podřízené. Že buď přijmeme jeho vládu jakožto věřící nebo aspoň svou méněcennost před každým, kdo Alláha uznal. Islám chce hierarchickou společnost, kde každý nevěřící bude podřízený a poslušný… smyslem existence nevěřících je sloužit věřícím. Vagíny nevěřících žen jsou pro uspokojení věřících. Synové nevěřících jsou tu proto, aby sloužili věřícím. Tak to podle islámu prostě je. Komu se to nelíbí, bude připraven o hlavu nebo jinak potrestán. Žádný kompromis není možný. Takhle fungovaly podmaněné společnosti na Balkáně. Takhle to fungovalo v původně křesťanských zemích v severní Africe a na Blízkém východě – předtím, než byly plně islamizovány. A je třeba si uvědomit, že byly islamizovány postupně. To nebylo tak, že by někdo jednoho dne řekl: Od teď budeme všichni tlouci hlavami o zem. To je postupný proces, ve kterém jde o neustálé ponižování nevěřících, o jejich daňové znerovnoprávnění, bezpečnostní znerovnoprávnění… až se naprostá většina raději rozhodně pro islám. Někde k tomu vedla vojenská porážka, ale to není jediný scénář. Někde nebyla válka zapotřebí. Někde islám vítězí tímhle „evropským“ způsobem. Tam vypálíme vesnici, tam popravíme faráře nebo učitele, tam uneseme nějaké ženské… a až to uděláme potřetí, tak se ta vesnice rozmyslí a raději přijme islám sama. Stejným způsobem to proběhlo v evropské části Řecka. A to se děje dnes v západní Evropě. Teď zabili učitele, což je jednoznačná zpráva pro všechny učitele. Předtím dali stejně jednoznačnou zprávu všem novinářům. Vnějškově mohou zůstat demokratické procedury.

10. 11. 2020

Německé soudy: Za vraždu nevěřícího hasiče 4,5 roku. Za hození dělbuchu na mešitu 10 let. Ne, vůbec tam nebyla v tichosti zavedena šárija.

10. 11. 2020

Soudce amerického ústavního soudu Samuel Alito nařídil státu Pensylvánie, aby korespondenční hlasy došlé po termínu byly odděleny (aby bylo možné později rozhodnout, zda mají být započteny). Slyšíte ten rozdíl proti českým soudům? Konkrétní soudce, který má jméno a tvář, jehož názory jsou známy, a který nese odpovědnost.

Vedle toho případ v České republice. Nejvyšší správní soud rozhodl, že afghánští zločinci, kteří se vydávali za děti a byli usvědčeni, že jsou dospělí, byli tím dokazováním poškozeni a že mohou po českém státu žádat obrovské odškodné. Neznáme jméno soudce, neznáme jeho tvář, nevíme o něm nic. Rozhodnutí anonymního aparátu. Ta anonymita je ovšem podmíněna tím, že rozhoduje v souladu se zájmy nadnárodních neziskovek. Pokud by začal dělat problémy, bude rozpoutána kampaň a budeme o něm vědět všechno.

Fox News: Justice Alito: Mail-in ballots received after Election Day in Pennsylvania must be kept separate

9. 11. 2020

Na Protiproudu o vzdělanosti:

Logickým důsledkem úpadku elit by mělo být, že nositelem vzdělanosti se stanou nižší třídy. To by bylo i historicky normální. Ještě po staletích se traduje postřeh papeže Pia II., že česká husitská venkovanka zná Bibli lépe než většina profesionálních teologů. Sedláci, kteří vedli americkou válku za nezávislost, měli lepší vzdělání než královští dvořané (jak vidíme ze spisů, které nám zanechali). Ještě v 19. století se v osvětových dělnických kroužcích četly spisy Marxe a Hegela, které svou obtížností patří k tomu nejtěžšímu, na co může narazit student dnešní filosofické fakulty.

Dělničtí ředitelé a soudci z konce 40. let dnes vzbuzují posměch, ale je fakt, že i po jejich nástupu vykazovala státní správa výkonnost, o jaké si země EU v roce 2020 mohou jen nechat snít. Američtí sociologové z té doby zase píšou o tom, že mezi dělníky lze najít stejně vzdělané lidi jako mezi řediteli továren.

Je životně důležité, aby byla tato schopnost zachována. Aby po blížícím se zhroucení nové aristokracie jako sociální vrstvy západní civilizace rychle regenerovala. Aby zůstalo u jen omezených ekonomických škod. A také, aby byla co nejrychleji obnovena obrana proti islamizaci.

Proč vzdělanost upadá? Až do hořkého konce?

9. 11. 2020

Nevěřte tomu, že by v Americe musel nějaký marxista skrývat, že je marxista. Je to země, kde většina lidí mladého a středního věku preferuje radikální marxistický socialismus před současným režimem. Každý pátý mladý Američan označuje Marxův Komunistický manifest za skvělou knihu. I podstatná část Trumpových voličů v roce 2016 očekávala posun tímhle směrem. Pamatujete ještě, že šéf jeho kampaně tehdy přirovnával bankéře k Adolfu Hitlerovi a naznačoval možnost znárodňování?

Místo moralizování by bylo dobré přemýšlet o tom, proč globální kapitalismus volné soutěže tak hanebně zkrachoval, a jak to napravit

70% of millennials say they'd vote for a socialist

9. 11. 2020

Z recenze Petra Žantovského:

Nyní tedy vychází (po souboru Hamplových článků Kapitoly z buranské sociologie) nová Hamplova monografie Cesta z nevolnictví. Je cíleně formulována jako pokračování Prolomení hradeb, dovádí některé tam obecně formulované postřehy ke kořenům, všímá si vzniku, důvodů a důsledků jednotlivých negativních fenoménů dnešní společnosti a dochází závěrem k jednoduše vyhlížející, ale velmi vážné polaritě: dnes v Evropě a celé tzv. euroatlantické enklávě jde o souboj civilizace svobody proti civilizaci strachu. Východisko je v návratu k hodnotám jako národ, vlast, kulturní kořeny a identita, vědomí si vlastní originality, odmítnutí vmíchání celých kultur a národů do beztvarého, a proto dobře tvarovatelného a manipulovatelného amalgánu pomyslného „euronároda“ či „eurovlasti“. Nic takového není a nebude, nemůže totiž být z principu. Natolik jsou všechna východiska – od historických po generační, rozdílná, že jde zase jen o další utopii, a ty se v dějinách obvykle utopily v krvi. Vlastní, ale i těch ostatních. Hamplovu knihu lze chápat i jako varování před těmito konci.

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy - Cesta z nevolnictví

8. 11. 2020

„Raději pustá země, než země, kde žijí nevěřící“. Sliby dané nevěřícím nemusí být dodrženy. „Náboženská svoboda je kořenem všeho zla.“ Vládce se dopouští hříchu, je-li k nevěřícím příliš mírný.

To nejsou ukázky islámského myšlení. To jsou ukázky myšlení vítězů bitvy na Bílé hoře, kterým se podařilo rozvrátit český stavovský stát založený na svobodě a toleranci. Dnes je tomu přesně 400 let od této národní tragédie. Při pohledu zpět se můžeme dopustit několika chyb.

Za prvé. Klást rovnítko mezi katolicismus (nebo křesťanství obecně) a Islám. V 17. století katolicismus skutečně procházel hlubokou mravní krizí, nicméně ani tehdejší katolíci – to nebyli jenom upalovači, inkvizitoři a pachatelé pobělohorské genocidy. To byli také lidé jako René Descartes nebo Galileo Galilei, kteří připravovali cestu moderní vědě, technice, pokroku… To je svědectví o tom, jak podnětné prostředí tehdejší katolicismus představoval. Ale ještě důležitější je to, že naše civilizace je schopna vývoje. Dnes jsme, díky Bohu, někde úplně jinde než v 17. století.

Za druhé. Stejnou chybou je pokoušet se obhajovat zločiny 17. století nebo se dokonce snažit o jakoukoliv formu návratu k těm děsivým časům. Rozumím tomu, že v době, kdy veřejné mínění ovlivňují peníze z restitučních krádeží, to je pro mnohé lákavé. Ale to skvělé na naší civilizaci je právě to, že můžeme najít odvahu nazvat zločin zločinem, bezpráví bezprávím a genocidu genocidou. To není nic proti křesťanství, katolicismu ani čemukoliv jinému. Protože každé z těch hnutí má možnost si ty průšvihy přiznat a poučit se. I to nás odlišuje od jiných.

A na závěr. Český debakl 17. století měl i jednu pozitivní stránku (byť o ní nemluvíme). Habsburkové se českou válkou natolik vyčerpali, že nedokázali naplnit svůj záměr ovládnutí celé Evropy, nastolení totalitního režimu a násilný návrat do středověku. Většina scénářů, které bychom si v takovém případě dokázali představit, končí islamizací celé Evropy a asi i celého světa. Jenže vývoj šel opačným směrem. Zárodky svobody nebyly zničeny, a nakonec ani Habsburkům nezbylo, než konvertovat od své sektářské bigotnosti k osvícenství. Česká oběť nebyla nadarmo.

Čímž nezpochybňuji, že by bylo mnohem lepší Habsburky porazit, jak to o generaci před Bílou horou dokázali Holanďané, a staletí před nimi Švýcaři.

7. 11. 2020

Izraelci kupují ruskou vakcínu Sputnik. Vzpomeňte si na to, až vám zase bude někdo vyprávět o zemljankách a o zemi, která je technologicky na úrovni Horní Volty.

Nicméně otevírá to velice zajímavou otázku. Vztah mezi státním a soukromým výzkumem. Celé roky nám tvrdili, že soukromé firmy dokážou lépe nacházet nová řešení. A hle, ruský státní výzkum je o několik kroků rychlejší a pružnější než americký a západoevropský nestátní sektor. Mimochodem, většina opravdu zajímavých amerických inovací přišla ze sektorů armády a výzkumu vesmíru, tedy sektorů státních.

Pak nám zase tvrdili, že jenom korporace dokážou nashromáždit dostatečně velké rozpočty na výzkum. Na tom možná něco je, ale ty výsledky pořád nejsou vidět.

Obávám se tedy, že ten rozdíl je někde jinde. Když ten výzkum řídí přímo stát, je určitá šance (byť nevelká), že výsledek bude užitečný.

Čímž nezpochybňuji, že skutečný soukromý sektor je neskutečně inovativnější v oborech jako móda, spotřební zboží, nové typy restaurací apod.

Jerusalem Hospital Orders 1.5 Million Doses of Russian COVID Vaccine Despite Concerns

7. 11. 2020

Zase čtu o tom, jak Donald Trump údajně nechal označit volební lístky tajným vodoznakem, a teď nachytá podvodníky.

Moc bych si přál, aby to byla pravda, ale skutečnost je jiná. Volební lístky si vláda každého státu objednává u místní tiskárny. Není žádná možnost, jak by tam federální vláda mohla vložit vodoznak.

Pozice Donalda Trumpa je v téhle chvíli velmi slabá. Nejspíš nemůže jednoznačně dokázat podvod, protože proces korespondenčního hlasování byl od začátku vytvořen právě s tím účelem, aby podvod umožnil a aby se dal podvod snadno zakrýt. Prezident to měl soudně napadnout už před volbami.

Mimochodem, všímejte si, které servery tu nepravdu o vodoznacích přinášejí. Když lžou v tomhle, v čem dalším ještě? Uživatele facebooku nemůžeme vinit, že to sdílí (nemusí si být vědom omylu), redaktora ano.

7. 11. 2020

Z odpovědi na otázku o tzv. občanských hlídkách:

Americká ústava, což je jednoznačně nejlepší shrnutí zásad svobody a demokracie v západním pojetí, říká ve svém druhém dodatku, že každý občan má právo zapojit se do činnosti řádně regulované milice a bránit svůj region, dokonce se zbraní. V tom smyslu můžeme konstatovat, že občané jen naplňují své přirozené právo.

Sociolog Petr Hampl: Občanské hlídky mají pozitiva

6. 11. 2020

O tom, že džihádisté zabíjejí už pár kilometrů od českých hranic, se mluví dost. Jak je to ale s jejich spojenci na české straně? Upozorňuji na knihu Lukáše Lhoťana, což je zatím jediný pokus tu situaci zmapovat.

Malá ukázka:

"Zajímavou skutečností je také fakt, že Islámská nadace v Praze již od roku 2003 neplní povinnost vyplývající ze zákona o nadacích a nadačních fondech a neodevzdává finanční a výroční zprávy. Podobně i Islámská nadace v Brně neplní stejné ustanovení zákony o nadacích a nadačních fondech. Stejně tak i (muslimská - doplnění PH) firma Arabella, s.r.o. a PRAGOGOLD PRAHA, s.r.o. neplní zákonnou povinnost odevzdávat výroční zprávu a účetní uzávěrku."

Schválně můžete hádat, jak se k tomu postavil finančák a kolik tam bylo kontrol.

6. 11. 2020

Z odpovědi na otázku, co by měla obnášet reakce na džihádistické útoky:

Dějiny evropské civilizace nicméně znají řešení. Rozlišování mezi mírovým a válečným stavem. Z hlediska práva, společenských vztahů i převládajících postupů.

Pokud bychom měli shrnout rozdíl do jediného bodu, pak jde o to, že v míru reagujete na zločin vyšetřováním, zatímco ve válce reagujete na úder protiúderem. Neřešíte, jestli zasáhnete stejného ostřelovače nebo stejného pilota bombardéru. Snažíte se způsobit nepříteli co největší lidské ztráty nebo jiné škody.

Když vám obsazují zemi, je absurdní řešit vinu jednotlivých lidí, zatýkat je předepsaným způsobem a každému poskytovat právo na soudní proces. Strany na sebe prostě střílí. To nemusí znamenat, že zcela mizí pravidla. Nadále by měli být například rozlišováni bojovníci a civilisté. Pořád existují válečné zločiny, které se vyšetřují a trestají. Ale těžko si představit, že obklíčíte nepřátelskou jednotku a její velitel se bude domáhat advokáta.

Otázka týdne: Jak reagovat na džihádistické útoky

5. 11. 2020

Poučení z amerických voleb. Lidový kandidát musí vyhrát s náskokem alespoň 10%. Jinak liberální demokraté výsledek zfalšují. Totéž se odehrálo předtím v Rakousku. A v Německu se členové komisí dokonce chlubí tím, kolik lístků AfD vyhodili.

Je to naprosto logické. Jestliže někdo nenávidí západní civilizaci a všechny její zásady a pravidla, proč by měl respektovat zrovna tu jedinou - férové sčítání volebních hlasů?

5. 11. 2020

Pokud pracujete v mateřské školce (nebo někdo z vašich blízkých), upozorňuji a doporučuji podporu téhle aktivity. Institut pro sociální a ekonomické analýzy je jedním z posledních míst, kde přežilo nezávislé myšlení. Jejich analýzy jsou vesměs zajímavé a prakticky užitečné.

V tomhle případě jde o to, aby ředitelky mateřských školek sdílely zkušenosti. Samy, přímo, bez auditorů a školitelů, co se na tom napakují, a stejně jenom překáží.

ISEA: Výzkum mateřských škol v době Covid

4. 11. 2020

Přežili jsme Obamu, přežijeme i Bidena.

4. 11. 2020

Tak to vypadá, že to Trump nakonec zvládne, byť naprosto těsně. Ale nemylme se. Porazit polodementního soupeře namočeného v organizovaném zločinu, s podpalovači měst za zády - to není až tak úžasný výkon.

3. 11. 2020

Tak tu máme výsledek "zdravého stravování" a návratu k přírodě. Po 100 letech se v českých zemích opět objevila podvýživa.

Co v článku vidět není, a co je podstatné. Takovými katastrofálními trendy je vždy více ohrožena nižší třída. Ti nahoře to dělají trochu, média to zdůrazňují hodně, a ty matky z nižších vrstev, které se chtějí těm nahoře podobat, to pak doženou do extrému.

Podvýživa je zvláště vážná proto, že souvisí s inteligencí. Po celé 20. století průměrná inteligence Evropanů stoupala, i když měli chytří méně dětí než hloupí. Co ten vliv převážilo, bylo zlepšování výživy.

MF Dnes: Máme podvyživené děti? Trend "zdravého stravování" je tragický

3. 11. 2020

Politikům připomínám, že jejich práce není vyjadřovat soustrast. Jejich práce je prosadit takové opatření, aby se Vídeň nemohla odehrát v Praze.

2. 11. 2020

Hurá, Lékaři bez hranic se konečně posílili kapacity českého zdravotnictví.

Čekáte, že pošlou doktory nebo sestřičky do nemocnic? To zrovna ne. Místo toho budou poskytovat "poradenství". Budou např. ředitelům pečovatelských domů vysvětlovat, jak používat dezifekci. Jestli je budou taky učit, jak se slézá ze stromu, to v tiskové zprávě není. V tiskové zprávě, žel, taky není ani zmínka o tom, že by to snad měli dělat zadarmo.

2. 11. 2020

Nevypadá to špatně. Trump roste v Pennsylvanii. To je stát, o kterém Nat Silver (superhvězda mezi analytiky Demokratů) včera prohlásil, že pokud jej Biden nevyhraje, jenom velmi těžko se stane prezidentem.

Fox News: Biden's lead shrinks in Pennsylvania in final days of race: poll

2. 11. 2020

Jak získat další generaci pro vlastenectví a obranu evropské civilizace.

2. 11. 2020

150 tisíc Arménů, kteří už víc než tisíc let žijí v okrese Náhorní Karabach budou částečně vyvražděni, částečně vyhnáni. Jejich území osídlí turečtí osadníci.

Děje se tak za aktivního přispění NATO, České republiky i Izraele. Hanba nám všem! Za to je třeba se stydět. Ne za to, že prezidentovi pořádně neslouží nohy nebo že premiér má špatný přízvuk.

Snad to taky bude probuzení pro ty, kdo příliš spoléhají na Rusko. Rusko nebude příštím světovým četníkem. Nemá takové ambice ani takové možnosti. Hájí svoje vlastní zájmy a dá si pozor, aby se nenechalo zatáhnout do války. Pokud tedy Turci nezaútočí přímo na centrální Arménii (což podle všeho nemají letos v úmyslu), nebude se do záležitosti míchat. Jak bychom mohli věřit, že by mělo chuť řešit případné problémy České republiky?

2. 11. 2020

Evropa je ve válce s Islámem, píše Ivan David. Já s tím souhlasím, a asi i naprostá většina čtenářů. Jenže jsou i lidé, kteří to vidí úplně jinak. Z jejich pohledu došlo k pár kriminálním činům, pachatelé byli shodou okolností muslimové, a nějací magoři (či Putinovi agenti) chtějí vyvolávat strach.

Ostatně, velice podobná diskuze teď probíhá kolem covidu. Podle jedněch je tu epidemie, podle druhých jen mediální bublina (a nemocnice si kvůli chamtivosti nabírají příliš mnoho pacientů). Rozdíl je jen v tom, že pohled na Islám souvisí s třídní příslušností, zatímco pohled na covid je ve společnosti (zatím!) rozložen chaoticky.

Rýsuje se, nicméně, zajímavý rozdíl mezi Francií a jinými zeměmi bývalého Západu. Zatímco ve Francii se o problému aspoň mluví a píše, jinde stojí celá vládnoucí vrstva pevně a jednoznačně na straně muslimské komunity. Žádná diskuze není připuštěná. Víte třeba, že zároveň došlo k sérii útoků na kostely v Kanadě? Tam to téma není. Oni nakonec Francouzi taky neudělají nic, ale v takové společenské atmosféře je myslitelné, že vyrostou nějaké skupiny odporu. Na rozdíl od Německa, Švédska, Velké Británie a dalších.

Čím je Francie jiná? Je to jen předběžná hypotéza, ale zdá se mi, že by mohlo hrát roli tradiční francouzské rovnostářství. Už od své revoluce Francouzi nesnáší privilegia, nesnáší aristokracii, občanská rovnost je pro ně nejvyšší hodnotou. To jde přímo proti globálnímu trendu formování nové aristokracie. A taky je pak těžší hodit přes palubu příslušníky nižších sociálních vrstev, jak to udělali ve Velké Británii a Německu. Pokud je tomu tak, pak je pro nás hodně důležité držet se masarykovské levicové tradice. Národ jako celek, důraz na rovnostářství, žádný prostor pro šlechtická privilegia. To by radikálně zvýšilo naše šance na přežití.

Ale v této chvíli je to spíš téma k diskuzi.

1. 11. 2020

Další uříznutá hlava ve Francii. Lidé si brzy zvyknou a ty případy zmizí z prvních stránek novin.

1. 11. 2020

Tak jako se během přibližně 10 let změnilo základní příběh druhé světové války – od zlých Němců k hodným Němcům – tak nás teď totéž čeká ohledně rasismu. Za pár let bude normální, že si každý pokrokový člověk myslí, že u běžného českého domku byl uvázaný černý otrok, a že jen komunisté to popírají.

To zaznělo u Xavera, kde jsme mluvili o spoustě věcí – klečích fotbalistech, Landově manifestu, českém školství, psychické křehkosti mladých lidí… a taky o vlasteneckém setkání v Příčovech.

1. 11. 2020

Už dlouho píšu o tom, že globalistické politické strany představují jeden celek, i když mají různé názvy. Stejně jako jedna korporace, která prodává různé produkty pod různými "brandy".

Je tedy vlastně logické, že když nezafungovala strategie "hodně různých značek", seskupují se do volebních koalic. Využijí tak vlastností českého volebního systému, kde jsou velké strany zvýhodňovány proti malým.

Pro obyvatele ČR to znamená migrační kvóty, euro, Istanbulskou úmluvu a také "úsporná opatření" dopadající výhradně na dolních 50%.

Je možné tomu čelit? Pouze v případě, že by se podařilo velmi rychle zlikvidovat epidemii (nikoliv zmírnit, ale zlikvidovat) a sestavit volební koalici ANO - SPD - KSČM - Trikolora. Zvažte sami, nakolik je to realistické. Vychází mi z toho, že se musíme připravovat na mnohem horší časy. Snad nebudou dlouhé.

 

Glosy za říjen 2020

Glosy za září 2020

Glosy za srpen 2020

Glosy za červenec 2020

Glosy za duben 2020

Glosy za březen 2020

Glosy za únor 2020

Glosy za leden 2020

Glosy za prosinec 2019

Glosy za listopad 2019

Glosy za říjen 2019

Glosy za září 2019

Glosy za srpen 2019

Glosy za červenec 2019

Glosy za červen 2019

Glosy za květen 2019

Glosy za duben 2019

Glosy za březen 2019

Glosy za únor 2019

Glosy za leden 2019

Glosy za prosinec 2018

Glosy za listopad 2018

Glosy za říjen 2018

Glosy za září 2018

Glosy za srpen 2018

Glosy za červenec 2018

Glosy za červen 2018

Glosy za květen 2018

Glosy za duben 218

Glosy za březen 2018

Glosy za únor 2018

Glosy za leden 2018

Glosy za prosinec 2017

Glosy za listopad 2017

Glosy za říjen 2017

Glosy za září 2017

Glosy za srpen 2017

Glosy za červenec 2017

Glosy za červen 2017

Glosy za květen 2017

Glosy za duben 2017

Glosy za březen 2017

RSS kanál

Přihlásit se k odběru RSS kanál