Prolomení hradeb

PROČ ZÁPADNÍ CIVILIZACE TAK SNADNO PODLÉHÁ ISLÁMU
A JAKÁ JE NADĚJE NA JEJÍ ZÁCHRANU

Kniha nezávislého sociologa Petra Hampla Prolomení hradeb představuje milník v chápání příčin migrační krize a celkových kulturních, sociálních a ekonomických problémů, kterými Západní civilizace prochází. To není jen názor autorových přátel, ale i řady intelektuálních kapacit.  A také názor tisíců čtenářů, díky nimž se Prolomení hradeb stalo bestsellerem.

Autor staví na dosavadních poznatcích, ale hledá jejich hlubší kořeny. Nezpochybňuje pustošivé působení multikulturního neomarxismu, ale ptá se, proč zvítězil nad ostatními myšlenkovými směry s takovou lehkostí. Nezpochybňuje totální selhání tzv. elit, ale ptá se, proč se elity formují právě tímto způsobem a proč své zájmy neprosazují méně destruktivně. Ukazuje základní mechanismy civilizačního kolapsu, které zahrnují faktory jako vznik velkých organizací, složitou byrokracii, změny v sociální struktuře, pohrdání tradičními morálními hodnotami a změny v lidské povaze. Ukazuje ale také, že všechny tyto jevy spolu úzce souvisejí a že žádný z nich nemůže být pochopen izolovaně od těch ostatních. Nikde nesahá k tajným věděním nebo konspiračním teoriím, pouze dává do souvislostí standardní sociologické poznatky.

Kniha je psána tak, aby její čtení nebylo obtížnější než čtení běžného novinového komentáře. V každé kapitole čtenář najde odkazy na další literaturu, pokud by se chtěl některým tématem zabývat podrobněji. Poslední čtvrtina kniha je věnována scénářům dalšího vývoje a zejména konkrétním krokům, které mohou podnikat běžní občané, chtějí-li svou civilizaci účinně bránit.

Slovy Benjamina Kurase, jedná se o „mistrovské dílo…Věcné, objevné, napínavé, stmelující všechny informačně dostupné aspekty dnešní megakrize.“ 

Kniha má 309 stran (zmenšený formát A5, takže se vejde i do kabelky).

Podrobnější obsah s ukázkami textu najdete zde.

 

Další názory osobností najdete zde.

 

A zde zase názory čtenářů publikované na sociálních sítích.

 

Recenze knihy si můžete přečíst zde.

 

Fotografie ze slavnostního odstartování  knihy jsou zde.

 

Video ze slavnostního odstartování je tady.

 

 

 

 

RSS kanál

Přihlásit se k odběru RSS kanál