Chuck Norris v týmu příštího amerického prezidenta? Tentokrát to není vtip

Vesnický chasník Rick Perry z Texasu má velkou šanci vyzvat zámožného aristokrata Obamu.

 

Do dosud nevýrazné skupiny uchazečů o právo vyzvat Baracka Obamu k boji o prezidentské křeslo vstoupila supertěžká váha – texaský guvernér Rick Perry. 

V příštích týdnech a měsících se o něm dozvíme ve zpravodajství dost. Takže jen jeden aspekt, o kterém se možná psát nebude a který zcela jistě ovlivní i způsob, jakým se bude na Perryho nahlížet.

To, co Perryho odlišuje od všech ostatních, je třídní původ. Vyrostl na farmě, řadu let se živil jako farmář, vystudoval na místní univerzitě v Texasu a jeho rodiče dosud prodávají hamburgery v malém občerstvení u dálnice. Tomu odpovídá jeho chování, přízvuk i názory.  A nijak se tím netají. Proto v Texasu naslouchají radám analytiků z prestižních univerzit jen velmi málo a proto je Texas ekonomicky neúspěšnějším státem USA. A proto vyvolává už samotné vyslovení jeho jména u mnoha kultivovaných Newyorčanů hysterickou reakci. (Nebo naopak. Proto by se člověk jako Rick Perry nedostal v New Yorku ani do místního zastupitelstva a Texasané jej už dvakrát zvolili guvernérem.)

Vesnický chasník proti aristokratovi z velmi zámožné rodiny...

Pokud nastoupí proti Obamovi právě Perry, bude to něco jako srážka symbolů. Vesnický chasník proti aristokratovi z velmi zámožné rodiny, který si nikdy nehrál s obyčejnými dětmi, chodil pouze do elitních škol a který se nikdy neživil vlastní prací.

V příštích měsících budeme nejspíš pravidelně číst zprávy o tom, že Rick Perry je extrémista, náboženský fanatik, primitiv, sluha korporací, arogantní velmož ubližující chudým lidem a všechno ostatní, co se pravidelně píše o každém, kdo se pokusí překonat třídní bariéru.

Mimochodem, jestli se Perry přece jen stane prezidentem, je myslitelné, že do některé z vrcholných funkcí obsadí svého stoupence (a podobně podceňovaného muže) – Chucka Norrise.

 

 

 

Původně publikováno 12. 8. 2011 na blog.ihned.cz.

RSS kanál

Přihlásit se k odběru RSS kanál