Co by se stalo, kdyby se ministr Kalousek nevrátil na jednání vlády

Následky pro obyvatele České republiky by byly nesporně tragické.

 

Jestli si pan ministr vše nerozmyslí a jednání vlády se opravdu odmítne zúčastnit, a jestli jej nezastoupí náměstek, bude to mít pro Českou republiku tyto následky:

  1. Návrh daňové reformy přinese ředitel odboru, kde dokument vznikal a který – na rozdíl od ministra – z něj zná více než jen stručné shrnutí. Bude tedy schopen odborné diskuse (pokud o ni bude ve vládě zájem).

  2. Šéf týmu, který dokument opravdu vytvářel, za něj ponese větší díl odpovědnosti. Je tak určitá šance, že největší hlouposti budou vypuštěny a že se nebude opakovat situace z roku 2009, kdy zvýšení daní snížilo daňové výnosy. Mimochodem, jméno úředníka, v jehož týmu tehdejší koncepce vznikla, jsme se nikdy nedozvěděli. Nejspíš sedí na ministerstvu nadále a pokračuje v práci stejným způsobem.

  3. Miroslav Kalousek bude mít víc času na činnosti, které mu jdou: psaní básní, vymýšlení efektních metafor a public relations.

Jak vidíte, jsou to samé hrůzostrašné věci. Nezbývá nám než doufat, že delegace zbytku vlády ministra financí uprosí, aby přece jen přišel. Nebo, že jej uprosí provozovatelé herních automatů, kterým hrozí, že by mohli být zdaněni jako všichni ostatní.

 

 

Původně publikováno 19. 8. 2011 na blog.ihned.cz. Převzal též server neviditelnypes.lidovky.cz.

RSS kanál

Přihlásit se k odběru RSS kanál