Poznámky k současnému migračnímu nájezdu na Itálii

Ze svého videokomentáře vyjímám:

Pokud se někdo snaží o humanitární pomoc, tak jde za potřebnými lidmi. Vozí jim tam potraviny, buduje polní nemocnice nebo třeba i školy, případně se jim snaží zajistit i vojenskou ochranu apod. Přesouvání lidí do jiných zemí nebylo nikdy pokládáno za pomoc uprchlíkům. Ještě před 10 lety by si lidé ťukali na čelo, kdyby se někdo snažil zdůvodnit něco takového humanitárně. Až v roce 2009 se mezi západními intelektuály objevil nápad, že je zapotřebí instalovat do evropských měst komunity kosovských Albánců a že takové vytváření komunit je údajně humanitárním aktem.

Přesouvání velkých mas lidí do jiné země je aktem války. Jak ukázala analytička Kelly Greenhill a po ní další, migrační toky jsou účinným a často používaným prostředkem vedení války. Každá země, která se stane cílem organizovaného migračního toku, má právo na něj reagovat stejně, jako by byla napadena tankovými divizemi, bombami a podobně. Ostatně, i účinky na obyvatele a infrastrukturu napadené země jsou srovnatelné, často dokonce i horší.

Ukazuje to také, jak obrovskou pohromu představují takzvané neziskovky, které jsou ve skutečnosti vysoce ziskové. Kdyby Libye zavřela pobřeží, budou si pro migranty jezdit jinam. Kdyby Itálie zavřela přístavy, budou je vozit do jiných přístavů. Hlavním problémem jsou pašerácké organizace jako Lékaři bez hranice, Evropa bez hranice, Člověk v tísni a podobně. Evropa potřebuje státníky, kteří budou mít odvahu učinit jejich řádění přítrž. Postavit ty organizace mimo zákon a trestat účast v nich jako jakékoliv jiné zločinné spiknutí.

Kdyby Libye zavřela pobřeží, budou si neziskovky pro migranty jezdit jinam.

Z komentáře kolegy Konvičky upozorňuji zejména na poznámku o tom, že přijímání mužů nijak nesníží populační přetlak v afrických a asijských zemích. Ženy zůstanou, ženy budou rodit děti. Změní se pouze to, že když část mladých mužů bude na loupeživé výpravě proti Evropě, oplodňovat budou jiní. Bez ohledu na to, kolik imigrantů Evropa přijme, není žádná šance, že by mohlo proud zpomalit něco jiného než obrana hranic.

Video si můžete pustit tady:

 

RSS kanál

Přihlásit se k odběru RSS kanál