Uprchlík má cenu zlata - pro české nevládní organizace

Jak se kšeftuje s uprchlíky za naše peníze? Známá novinářka zveřejnila částky, které české nevládní organizace dostávají za neexistující uprchlíky. Sputnik cenu uprchlíků také zná. Budete se divit.

Zveřejnila pravdu o uprchlících a dostala se na černý seznam. Bývalá poslankyně a známá novinářka Jana Lorencová odhalila, co stojí za hysterií okolo uprchlíků. Peníze. Hromada peněz. Lorencová na svém Facebooku uvedla částky, které dostávají nevládní organizace za to, že pomáhají uprchlíkům, i když žádní uprchlíci v České republice nejsou.

A teď se podržte. Jde o mnohamilionové částky z našich kapes. Za nic. „Konečně mi došlo, o co se tady vlastně jedná. Proč někteří politici propagují nutnost péče o uprchlíky. Je jedno, odkud pocházejí. Ono ani tak nejde o diktát EU. Ono jde hlavně o veliký kšeft — abych byl moderní — tedy o business. Vůbec totiž nejde o péči o uprchlíky, jedná se o péči o něčí peněženky. Doposud u nás téměř žádné uprchlíky nemáme, a přesto se na „péči o ně" vydávají obrovské prostředky, ale již se nepublikuje komu a kolik," napsala Lorencová.

Louis Janmot

Poté zveřejnila částky, které jednotlivé pozlacené nevládky podle jejích informací dostávají: Organizace pro pomoc uprchlíkům 46,8 milionů korun, Sdružení pro integraci a migraci 30 milionů korun, Poradna pro integraci 22,9 milionů korun, Sdružení pro příležitosti mladých migrantů 21 milionů korun, a tak dále. Seznam je vydatný.

Co tento podvod na českých daňových poplatnících znamená? Sputnik požádal o názor známého sociologa Petra Hampla.

Nedávno bývalá poslankyně a známá novinářka Jana Lorencová zveřejnila text o tom, jak nevládní organizace vydělávají na uprchlících, kteří v Česku nejsou. Jsou to horentní částky. Co si o tom myslíte?

Ty informace nejsou nové, ale je důležité znovu a znovu připomínat, že „vítači" nejsou žádní nezištní lidé, nýbrž že se jedná o vypočítavou a chamtivou společenskou vrstvu. Jsou ochotni se vyhnout práci za jakoukoliv cenu, bez ohledu na to, co to bude znamenat pro jejich spoluobčany.

„vítači" nejsou žádní nezištní lidé, nýbrž že se jedná o vypočítavou a chamtivou společenskou vrstvu.

To, co se děje v České republice, je přitom jen nepatrná ukázka toho, jaká je situace v zemích na západ od nás, kde dovoz migrantů a péče o ně představuje obrovské a nesmírně ziskové odvětví. To je také skutečným důvodem, proč není naděje, že by v dohledné době podařilo zastavit jejich proud a proč nebudou realizovány deportace. Příliš mnoho lidí by přišlo o kšeft.

Překvapilo vás, že se tak čile obchoduje s uprchlíky? Každý imaginární uprchlík má doslova cenu zlata…

Ty informace jsou známé. Ale, jak říkám, je dobré a důležité, že se připomínají. Zvláště proto, veřejnoprávní a další mainstreamová média je cenzurují. Ostatně, nejen velká média. Korporace Facebook příspěvek paní Lorencové vymazala a zablokovala jí profil.

Je vůbec poskytnutí azylu uprchlíkům politický problém?

Česká republika nesousedí s žádným problematickým státem a není žádný důvod, proč by měl být někomu udělován azyl. Všechny žádosti by měly být automaticky zamítány. Vyjma těch, kdo prchají před vznikajícím totalitním režimem v Německu. Ale i mezi nimi by se mělo velmi pečlivě rozlišovat.

Všechny žádosti by měly být automaticky zamítány. Vyjma těch, kdo prchají před vznikajícím totalitním režimem v Německu.

Jenže zájem velkých peněz převažuje nad zdravým rozumem, takže jsou aplikována opatření nesmyslná a ničivá. Připomínám, že Česká republika šla dokonce tak daleko, že zavedla institut tzv. doplňkové ochrany. Ten spočívá v tom, že když se nenajde žádný důvod, proč by měl být uchazeči udělen azyl, přesto se s ním zachází jako s azylantem. Včetně takových služeb jako kurz češtiny, za který vláda platí 3000 korun na hodinu.

Myslíte, že by stát měl přehodnotit postoj k financování nevládních organizací, které si vydělávají na živobytí jen díky uprchlické hysterii?

Opět se dostáváme k něčemu, co je všeobecně známé. Multikulturní neziskovky by měly být posuzovány jako všechny ostatní zločinecké gangy a vůči jejich členům by mělo být postupováno odpovídajícím způsobem.

Jenže k tomu bychom potřebovali politické leadery, kterým záleží na budoucnosti českého národa a kteří mají dostatek odvahy.

Alena Novotná

Publikováno na webu Sputnik 5. října 2018

 

RSS kanál

Přihlásit se k odběru RSS kanál