Na akci antiislamistů byla vyřčena tak děsivá slova proti vládě, až musel zasáhnout Lidinský

29. 1. 2016 10:31 Parlamentní listy.cz

REPORTÁŽ „Všechny parlamentní strany (vyjma Úsvitu) prokázaly naprostou neschopnost předvídat, co se v Evropě děje, respektive bude dít. V Parlamentu sedí 192 naprostých politických diletantů a většina z nich tam nemá co dělat,“ sdělil lídr Bloku proti islámu Martin Konvička na debatě v Mělníku. „V Evropě vládne banda ničemů, která ohrožuje celou Evropu,“ přidal se k němu místopředseda hnutí Petr Hampl

 

Music Bar Kufr v Mělníku. To je místo, kde nedávno odstartovala předvolební kampaň Úsvitu – Národní koalice a Bloku proti islámu do krajských voleb. Pár desítek návštěvníků sledovalo pět mužů tísnících se za dlouhým stolem. Šlo o supergurua (jak ho nazvala moderátorka) Martina Konvičku stojícího v čele společné kandidátky Bloku proti islámu a Úsvitu – NK, o Miroslava Lidinského, předsedu Úsvitu, poslance Marka Černocha, místopředsedu Bloku proti islámu, Petra Hampla a Romana Wimmera, předsedu středočeského Bloku proti islámu. Akci nazvanou Debata proti islámu a islamizaci České republiky řídila Jana Volfová sedící opodál a přijímající na papírcích dotazy z publika. „Od soboty patříme do nové mezinárodní organizace, která se jmenuje Pevnost Evropa. Věřím, že budeme pevně držet naše kulturní tradice a zvyky,“ pochlubila se hned v úvodu.

Žena mluví o regulérním peklu

První dostal slovo superguru. „Koukněte se, prosím, na net a zkuste si najít na videu můj rozhovor s mladou ženou, která se jmenuje Marta Albahri. Ta veřejně oznámila odchod z české islámské komunity po deseti letech. Padesát sedm minut hovoří o regulérním peklu. Někdy v osmnácti letech se stala druhou manželkou arabskomuslimského mafiána. Sešla se konstelace hnusné ideologie a hnusného chlapa. Ne všichni muslimové jsou takoví. Ale muslimská ideologie umožňuje tomu hnusnému chlapovi se chovat hnusně,“ upozornil Konvička.

Proč se Úsvit – Národní koalice spojil s Blokem proti Islámu vysvětloval Miroslav Lidinský. „Věděli jsme v Úsvitu, že budeme potřebovat každého ke spolupráci, kdo bude rozumně nahlížet na problematiku, která nás dnes hodně zasahuje a do budoucna zasáhne ještě více. Takového partnera jsme našli v Bloku proti islámu. Jsme rádi, že se naše cesty protnuly a naše myšlenky se snaží předejít tomu, co se dnes děje v Německu, ve Švédsku, tomu, co potkalo Francii a čemu se Anglie už rok intenzivně brání a svoji hradbu má v Calais,“ řekl.

‚Až do hrdel a statků‘. Myslelo se tím: Neustoupíme nepříteli, nevydáme naši zemi, i kdybychom měli přijít o život, i kdyby nám přitom zabavili naše majetky.

Neustoupíme nepříteli, nevydáme naši zemi

„Nevadí vám, že v Poslanecké sněmovně prohráváte?“ mířila otázka k poslanci Úsvitu Marku Černochovi. „Neprohráváme. Nikdy neprohrajeme. Šli jsme do politiky proto, abychom něco změnili. Do toho vstoupila migrační krize, která je stále větší a nebezpečnější. Pokud se velmi rychle neudělá radikální krok, tak to pro Evropu dopadne hodně špatně,“ reagoval.

V sobotu se sešli v Roztokách u Prahy zástupci evropských protiislámských organizací. Nazvali se Pevnost Evropa a vydali prohlášení – Pražskou deklaraci. O jejím obsahu i hlavních myšlenkách volebního programu pak informoval Petr Hampl. „V tom dokumentu jsme jen novějším způsobem uchopili, co říkali naši předkové. ‚Až do hrdel a statků‘. Myslelo se tím: Neustoupíme nepříteli, nevydáme naši zemi, i kdybychom měli přijít o život, i kdyby nám přitom zabavili naše majetky. Nevzdáme se, neustoupíme. To je to, co naši předkové říkali. My to máme v pěti bodech. Nepřipustíme islamizaci Evropy. Jsme ochotni riskovat i nasadit svoje životy a bereme to naprosto vážně,“ konstatoval. 

„Náš program do krajských voleb má 16 bodů. Nebudu je vyjmenovávat, spíše se vyjádřím k jeho filozofii. Nejde o to, jestli tady bude kapitalismus, socialismus či jiný ismus. Prostě tohle musí být země, ve které se dá dobře žít, na kterou jsou její lidé hrdí. Tak hrdí, že jsou ochotní ji bránit,“ sdělil Hampl.

Letos přijde ještě větší migrační vlna než v roce 2015. Počítá se se třemi až šesti miliony lidí.

Roman Wimmer připomněl demonstraci Ne Angele, která se chystá na 6. února. Proběhne nejen v Praze, ale i ve Varšavě, Bratislavě, Amsterodamu a dalších městech. „Budeme propojení obrazovkami, celkem se zúčastní 16 zemí,“ upozornil.

Hranice ochrání tři tisíce policistů, drony a radary

Dají se bránit hranice? „Hranice jsem v devadesátých letech jako policista chránil. Vím, že ochranu hranice ČR zvládnou tři tisícovky policistů, pokud se koupí radary, drony a další technologie. Na hranicích už dávno mohla být i armáda, místo aby hlídala Vrbětice,“ komentoval Miroslav Lidinský. 

„Letos přijde ještě větší migrační vlna než v roce 2015. Počítá se se třemi až šesti miliony lidí. Společná pohraniční stráž, která se neustále proklamuje, je nereálná. Teprve v polovině roku se začne projednávat první návrh. Kdyby se zázrakem k něčemu takovému Evropa dostala, bude to trvat ještě rok. Ale ona se k tomu nedostane, protože Řecko už teď říká, že nepustí na své území žádného cizího vojáka nebo policistu. Navíc se na tak dlouhou hranici počítá s pouhými 1500 lidmi. Proto chceme chránit naše hranice,“ uvedl Černoch.

Tajtrlíci mají strach

Martin Konvička upozornil na reakci, která se objevila po založení Bloku proti islámu a jeho vstupu do politiky. „Začala dehonestační kampaň na Konvičku. Všude se psalo, jaký je to strašný člověk. Jací jsme extremisti, xenofobové, nacisti, Hitlerové. Ti tajtrlíci mají strach. Logicky. Když se podíváte na volební programy všech parlamentních stran výjma Úsvitu z voleb roku 2013, o islamizaci, migraci, civilizačním střetu, o všech obrovských problémech, které dnes rozbíjejí Evropu doslova na cucky, v nich není ani slovo. Ty programy vypadají dnešním pohledem jako ze 17. století,“ sdělil. „Všechny ostatní parlamentní strany prokázaly naprostou neschopnost předvídat, co se v Evropě děje, respektive bude dít. V Parlamentu sedí 192 naprostých politických diletantů a většina z nich tam nemá co dělat,“ burcoval šéf hnutí.

...ve 100 utečencích přicházejících turecko-řeckou cestou jsou dva napojeni na teroristickou organizaci, ať už IS, Tálibán či jejich odnože. V tom obrovském objemu, který k nám přichází, je to děsivé číslo.

Přisadil si i jeho místopředseda Hampl, který odpovídal, proč jsou tak málo v televizi.  „Vládne nám tu určitá vládnoucí skupina, která se chová tak, že ohrožuje tuto zemi. Vlastně v celé Evropě vládne banda ničemů, která ohrožuje celou Evropu. Je ale dobré si uvědomit – není to jen těch patnáct lidí, co sedí ve vládě. Ale i jejich náměstci, funkcionáři jejich stran. Ale i analytici a politici, kteří o nich píšou. A také lidé v České televizi dělající pro ně propagandu. Lidé v právních a reklamních agenturách, kteří pro ně pracují. Tohle je parta několika tisíc lidí, kteří hrají navzájem jeden na druhého a navzájem se drží. Takže jestli padne vláda této země, přijdou o koryta i tito lidé. Není tedy v jejich zájmu, aby nějaká změna nastala. Proto se televize chová tak, jak se chová,“ řekl.  

Ze sta uprchlíků jsou dva radikálové

Kolik je mezi migranty radikálů? „Podle německého ministra vnitra ve 100 utečencích přicházejících turecko-řeckou cestou jsou dva napojeni na teroristickou organizaci, ať už IS, Tálibán či jejich odnože. V tom obrovském objemu, který k nám přichází, je to děsivé číslo. Když si vezmeme, že pouze osm lidí stačilo napáchat takové hrůzy v Paříži,“ konstatoval Lidinský.

„Když je extrémně špatná vláda, lidé mají právo na odpor. Ale až vyčerpají veškeré demokratické prostředky, a to se v našem případě ještě nestalo, ani v případě Německa...

Výbušnou otázku z publika dostal Marek Černoch: „Můžeme se zbavit Angely stejně jako Sobotky?“ Čímž tazatel narážel na nedávný výrok prezidenta Miloše Zemana během návštěvy Jihomoravského kraje, kde prohlásil, že politika lze sesadit z funkce demokraticky ve volbách a nedemokraticky za pomoci kalašnikova. „Zastávám systém demokratický. Myslím, že paní Merkelová to má spočítané. A i jiní politici, kteří říkají, že musíme mít multikulturní Evropu. Jestli někdo přichází do Evropy bez respektu vůči nám a našim tradicím, hodnotám, tak tu nemá co dělat,“ odpověděl.

Lidé mají právo na odpor

„Když je extrémně špatná vláda, lidé mají právo na odpor. Ale až vyčerpají veškeré demokratické prostředky, a to se v našem případě ještě nestalo, ani v případě Německa... V principu ale může nastat taková situace, kdy lidé můžou sáhnout po něčem takovém. Mají na to právo,“ řekl Petr Hampl.

Jeho slova mírnil Lidinský. „Rozhodně nesympatizujeme s myšlenkou nějakého ozbrojeného převratu. V žádném případě. To se v našich podmínkách neuskuteční. A je utopie, pokud by někdo přemýšlel, že ozbrojenou aktivitou by chtěl převzít moc. Nejsme ve středověku,“ uvedl. 

Přijetí blízkovýchodních křesťanů – správný krok

Česko v těchto dnech přijalo první skupinu blízkovýchodních křesťanů. „Tím se udělala dělicí čára mezi uprchlíky ekonomickými a těmi, kteří jsou ochotni respektovat naše zákony, jsou vděční za naši pomoc a zaslouží si ji. Tohle je první případ, který diferencuje problematiku imigrace. Je to velmi správně, musíme to podporovat. Kéž bychom měli možnost na úkor jakýchkoliv kvót přijmout více lidí, kteří jsou připravení se zaintegrovat,“ konstatoval Lidinský, který jako člen Útvaru speciálních operací působil v jižním Afghánistánu, kde bojoval s Tálibánem. 

„Tam jsem se setkal s lidmi, kteří radikalismus a teror brali jako denní chleba. Dokázali opravdu hnusné věci. Propagovali násilí a teror, aby ostatním nahnali strach. Neměli problém přijít do vesnice a popravit před zraky ostatních celou rodinu. Aby si nikdo nedovolil kolaborovat s koaličními vojsky,“ zavzpomínal. „Budu dělat všechno proto, aby se tihle lidé do Evropy nedostali. A jestli tady jsou – pokud budu živ – s nimi budu bojovat,“ sdělil Miroslav Lidinský.

Kdo projde šesti státy, aniž požádá o azyl, není válečný uprchlík

Poté se mluvilo o americké zdi s Mexikem či přístupu Austrálie. „V Papue-Nové Guineji, na ostrově Nauru, v Kambodži vybudovali detenční centra. Jakákoli loď se přiblíží k australským výsostným vodám, je oddeportována do těchto detenčních zařízení, kde jsou umístěni případní žadatelé o azyl a čekají tam po celou dobu azylového řízení,“ vysvětlil předseda Úsvitu. Na tomto principu se podle něj rozhodli pro návrh na zřízení detenčních zařízení mimo území ČR. „Na hranicích s Tureckem v Sýrii, v Libyi a podobných kritických místech. S tím, že každý žadatel o azyl v České republice by se na tomto místě zaregistroval. A zde by byl prověřen. Tím by se Česká republika vyhnula tomu, co potkalo Německo. Prvotní krok k tomu ale musí být demilitarizovaná zóna, kde by se prchající před válkou mohli zastavit a cítili se tam bezpečně. Ten, kdo utíká tisíce kilometrů a projde šesti státy, aniž někde požádá o azyl, není uprchlík před válečnými hrůzami. To je ekonomický migrant, který jde za lepším životem,“ je přesvědčen Lidinský.

Další debaty v této sestavě se v nejbližších dnech konají v Příbrami, Kolíně, Berouně, Rakovníku a Benešově.

 

RSS kanál

Přihlásit se k odběru RSS kanál