Islám

Vím, že si nenecháte politickou korektností diktovat, s kým se smíte bavit a pro koho přednášet. V minulosti jste přednášel kupříkladu i pro DSSS. Existují v tomto ohledu pro vás nějaké limity?

Držím se zásady formulované Karlem R. Popperem, že soupeřit mají myšlenky, nikoliv lidé. Některé myšlenky jsou natolik nepřijatelné, že mají být z veřejného prostoru vytlačeny, ale to nikdy nesmí platit o lidech. Jakmile se téhle zásady přestaneme držet, jsme na cestě k vyhlazovacím táborům.

Více

Otázka týdne z 10. července 2020

Více

Dámy a pánové, spoluobčané, vlastenci,

Více

Budou evropské společnosti po epidemii jiné než před ní? V něčem možná ano, ale nečekejme skokovou průlomovou změnu. Rozhodně ale můžeme počítat s tím, že bude přibývat „černých labutí“. 

Více

Otázka týdne z 23. února

Často se setkáváme s představou, že dokud v západních společnostech hrálo klíčovou roli organizované křesťanství, potom Západ snadno porážel islámské armády. Když křesťanství ustoupilo do pozadí (přinejmenším ztratilo jakýkoliv politický vliv), potom získal převahu islám. Kdo má víru, ten vyhrává. Kdo nemá víru, ten prohrává.

Je to schéma jasné, jednoduché a přesvědčivé. Pouze není v souladu s fakty.

Více

Otázka týdne ze 17. ledna 2020

Během posledních několika let probíhal v České republice spor o to, jaký je islám.

Více

UDÁLOSTI POSLEDNÍCH DNÍ ... :
ZŠ Slovanské náměstí Brno-Královo pole, 5.třída....

Více

Moji čtenáři asi většinou znají aféru posledních týdnů celkem podrobně. V lednovém čísle Učitelských novin mi vyšel delší rozhovor. Byl zpracován jako každý jiný časopisový rozhovor. Tedy záznam volné konverzace, založený na předpokladu, že nejen poznatky, ale i názory a postoje zpovídaného jsou pro čtenáře nějak zajímavé. To znamená, že jsou přípustná i čistě subjektivní vyjádření. Někoho to možná překvapí, ale takto jsou koncipovány i rozhovory v recenzovaných (vědeckých) časopisech – proto se za ně nepřidělují body do systému RIV.

Více

Vánoční a novoroční projevy

Více

Pořiďme si Pumu. Nebo se učme rusky.

Timmermansův plán šlape v zemích svazového severozápadu jako hodinky.

Více

Stránky

RSS kanál

Přihlásit se k odběru RSS kanál
Přihlásit se k odběru RSS - Islám