Hanba těm, kdo oslavují vrahy!

Dámy a pánové,

Posílám pozdrav vašemu shromáždění a vyjadřuji vám podporu. Situace je skutečně skandální. To, že jeden komik dokáže téměř rozvrátit celou zemi, a že dokonce pro část politické elity se stane hrdinou, to ukazuje, jak hluboko postoupila degradace profesionálních intelektuálů a politické třídy, označované jako tzv. kavárna.

Nebudu jméno toho ubožáka ani vyslovovat, protože o něj vlastně nejde. V každé době, v každé společnost a v každém politickém systému se najdou takoví lidé. Zakomplexovaný člověk, který nic neznamená, a nic nedokázal. Nevyučil se řemeslu, nenapsal úspěšnou knihu, nenatočil film, co by stál za koukání. Nezlepšil situaci ve své obci. Nikomu nepomohl. Nepřišel s žádným zajímavým nápadem. Nedokázal naprosto vůbec nic. Jediné, co mu zatím jde, je tloustnutí a vtipy založené na ukazování vlastní holé zadnice. Pokud existuje něco jako zkrachovalá existence, je to tento muž.

Jediné, co mu zatím jde, je tloustnutí a vtipy založené na ukazování vlastní holé zadnice. Pokud existuje něco jako zkrachovalá existence, je to tento muž.

Kdyby v naší zemi byly zdravé poměry, vyřešilo by se to pár fackami, ten muž by přišel k sobě, naučil by se něčemu pořádnému, začal vést slušný život, a nakonec by i on byl mnohem šťastnější. Jenže v naší zemi nejsou zdravé poměry. Takže ten muž zkouší, jak vzbudit ještě víc pozornosti, a koho ještě urazit. Pořád to stupňoval, až logicky dospěl k tomu nejhoršímu – oslavovat esesáky a plivat na hroby civilistů vyvražďovaných nacisty. Půjde příští rok vystrkovat zadnici do Lidického památníku? Možná ano. Nebylo by to překvapující.

Takové patologické případy nechme psychiatrům. Je ale dobré se vyjádřit k jednání politiků jako Tomáš Petříček, Petr Fiala a Miroslav Kalousek. Jsme svědky toho, jak předvádějí tu nejodpornější kombinaci zbabělosti, ubohosti, bezpáteřnosti a chamtivosti. Včera bojovali proti nacionalismu, dnes se hlásí k esesácké uniformě, zítra k čemukoliv jinému.

Včera bojovali proti nacionalismu, dnes se hlásí k esesácké uniformě, zítra k čemukoliv jinému.

Je to úplně jasný doklad o tom, že politický systém nefunguje. Měl zajistit, že lidé budou mít své zástupce. Jenže místo lidových zástupců tu je samozvaná elita. Měl do politiky dostat lidi moudré nebo aspoň průměrné – a místo toho se do politické třídy koncentruje ten nejhorší morální odpad z celé země.  Někdo říká, že politici jsou jako jejich voliči. Ale tak tomu u nás není. Politici jsou mnohem horší než jejich voliči.

Někdo říká, že politici jsou jako jejich voliči. Ale tak tomu u nás není. Politici jsou mnohem horší než jejich voliči.

Přes to všechno zůstáváme demokraty. Věřím, že ani vy nepožadujete něčí odstoupení, protože k tomu jsou volby. Ale je důležité dát najevo, že se současným hanebným jednáním části české politické scény nesouhlasíme.

  • Kvůli morální atmosféře v zemi
  • Kvůli potomkům umučených i potomkům hrdinů. Těch, co ty vlasovovské a ostatní esesáky porazili, mnohem za cenu oběti vlastního života.
  • A kvůli nám samým.

Hanba těm, kdo oslavují vrahy! Ať žije svobodná Česká republika!

Určeno setkání občanů nespokojených s tím, jaký obraz České republiky vytváří Pavel Novotný, které proběhlo v sobotu 14. prosince v Praze

RSS kanál

Přihlásit se k odběru RSS kanál