Komentáře Krysodlaka (36)

Tlučhubové

Pozoruji poslední dobou zajímavý jev, který se táhne napříč politickým spektrem. Celá řada politiků a solidně etablovaných politických komentátorů dokáže přesně pojmenovat a právně kvalifikovat pochybení politické věrchušky a politických neziskovek a svá náležitě doložená prohlášení vždy uzavřou tím, že "někdo" by měl podat trestní oznámení. Proč "někdo"? Proč ne oni? Mají v ruce neprůstřelné doklady, mají právní rozbor, znají patřičné paragrafy, mají na rozdíl od běžného občana i dostatečné příjmy na právníky - ale - vždycky zůstanou jen u svých chytrých keců! Skutek jaksi utek - ať si pálí prsty někdo jiný, nejlépe nějaký idealistický amatér. A takových tlučhubů s blížícími se volbami přibývá.

Eurosvazák Zdechovský

si nedávno stěžoval, že výhrůžky likvidací jemu a jeho rodině jsou v tomto státě nestíhatelné. A čemu se diví? Když lze dle našich soudů beztrestně vyzývat k likvidaci prezidenta, tak proč by to nešlo v případě nějakého postradatelného eurosvazáka, navíc ještě lidovce. Jo, milý eurosvazáku - když jsi za tu bezcharakterní stranu lezl do politiky, namaloval sis na záda terč. Evidentně ti při tom nedošlo, že ho nemaluješ na záda jenom sobě. Špatná zpráva je, že kdo bude chtít zabíjet, udělá to bez keců. Ta dobrá je, že žvanilové skončí jen u toho vyhrožování.

Viktimizace obětí

trestné činnosti ve veřejném prostoru se bohužel stala běžnou součástí místního folklóru. Pokud se někdo stane obětí trestné činnosti, většinou se dozví, že si za to může sám. Standardem je to v případě znásilnění, nebo okradení důchodců podvodníky. Jeden z posledních případů byl, když se na síti objevila informace, že nezletilý cyklista, který se ošklivě rozsekal začátkem prázdnin, doplatil na "svobodně a demokraticky" vychovaného spolužáka od nich z baráku, který mu poškodil brzdy. Jak se ukázalo, nebylo to jediné záměrně poškozené kolo v daném místě. Bylo ale smutnou a alarmující skutečností, že za tento de facto pokus o vraždu by nezanedbatelná část diskutujících poslala do kriminálu jeho vlastní rodiče a ne skutečného pachatele (a jeho "free" rodiče)!

Bezprávní stát

byl předmětem besedy v parlamentě. Zajímavé bylo zjištění, že téměř 40% lidí je v kriminále zbytečně - díky chybám při vyšetřování, nebo díky předpojatosti státních zástupců a justice. A když se z justičního ping-pongu občan vymotá a uplatní nárok na náhradu škody, má stát za odškodnění za své pochybení spoustu času. Ukázalo se, že zde došlo v nedávné minulosti k celé řadě justičních zločinů (eurosvazák Zdechovský je tvrdohlavě prohlašuje za "omyly", byť jeho vlastní rozbor řve PROGRAMOVĚ SPÁCHANÝ ZLOČIN!), na kterých se svorně podílela policie, soudy, soudní znalci i státní zástupci. Řada obětí podlehla mystifikaci zvané "pachová stopa", další chybám při zajištění klasických stop. V "Případu střelby v Krušných Horách" si pochybně odsouzený odseděl 

plný trest jen proto, že se podle soudce "odmítal ztotožnit s rozsudkem" (za dobré chování - což splňoval - mohl jít teoreticky za půlku). Jenže to bychom nesměli žít v zemi, kde vadný rozsudek přezkoumává soudce, který ho vynesl!

Exekuce

jsou v tomto státě nastaveny naprosto zcestně. Zákon bohužel umožňuje exekutorovi kromě zabavení majetku dlužníka na základě pouhé úvahy vykrást prakticky kohokoliv z jeho okolí - ať už jde o příbuzenstvo, sousedy, nebo náhodně vytypovanou oběť. Stačí, aby se v dané lokalitě dlužník někdy vyskytoval. A dostat svůj majetek zpět, když Vám vykradou byt i s veškerou dokumentací je problém. Soud má dost času a Váš majetek může být v mezičase rozprodán, nebo uveden do neupotřebitelného stavu.

Že exekutoři dokážou kvůli jednomu konkrétnímu dlužníkovi vyhrožovat zabavením majetku celému věžáku o čtyřiceti partajích jsem zažil na vlastní kůži.

Virový zmatek

je sice děsivý, ale prostý lid se poslední dobou obává, že po volbách bude mnohem hůř (bez ohledu na to, kdo vyhraje). Zdá se, že horší než virus sám bude nastolená coronavirová totalita. A do toho se straší a straší a buzeruje a buzeruje. Dokonce se mihly informace o partičce samozvaných regulátorů v Praze a okolí, kteří chtěli mlátit lidi bez roušek. Zdá se, že spolu s tažením proti důchodcům (je pikantní, že na revoluci v Bělorusku a s tím spojené neziskovky prachy jsou, ale na léta oškubávané důchodce ne) je tohle další pokus rozeštvat společnost.

Volby

se blíží a nastala doba stupidních hesel a podivných ksichtů. Půlka lidí na plakátech vypadá jako profesionální podvodníci, druhá půlka jako duševně poněkud zaostalí jedinci, což o jejich schopnostech pranic nevypovídá. Volte podle osobních zkušeností s tím kterým konkrétním člověkem. Mám ale strach, aby tento stát nedopadl jako babička Mary: https://www.youtube.com/watch?v=otDHLECbAQw

Jinak jsem si vzpomněl na jednu moudrost sira Pratchetta v úžasném překladu pana Kantůrka (doufám, že tam někde ve věčných lovištích spřádají společně další příběhy) - Mrakoplašovi vysvětluje někdo z místních Čtyřiksanů, že informace o situaci sháněli i u předsedy vlády ve vězení. Mrakoplaš se tomu diví a domorodec mu to vysvětlí: "My strčíme všechny naše politiky, hned poté co jsou zvolení, do kriminálu. Ušetří to spoustu času". (Terry Pratchett, Poslední kontinent)

Já bych jen dodal, že nejen času, ale i peněz.

Krysodlak

(Krysodlak není Petr Hampl, ale jiný autor, který chce zůstat v anonymitě. Petr Hampl s některými jeho názory souhlasí, s jinými nikoliv, a za žádné nepřebírá odpovědnost. Pokud chce někdo komunikovat přímo s Krysodlakem, Petr Hampl takový kontakt zprostředkuje)

RSS kanál

Přihlásit se k odběru RSS kanál