ODS: Nic nepochopili, nic se nenaučili

Jak to dopadá, když politici uvěří, že jejich deklarace jsou důležitější než skutečný život.

 

Tak ODS se zbavila kmotrů a je odhodlána důsledně hájit zájmy drobných podnikatelů a dalších obyčejných pracujících. Po pár měsících můžeme vidět, jak takové hájení vypadá.

Dějství první. Ministerstvo financí navrhne program takového zvýšení daní i rozšíření administrativy, které by bylo pro desetitisíce živnostníků likvidační. Naivní občan by možná čekal, že pánové Fiala a Zahradil se připoutají ke dveřím Babišova ministerstva, demonstraci před předsednictvem vlády a obstrukce při jednání parlamentu. Tisícům lidí jde přece o všechno! Kdy jindy by měla pravicová strana použít všechny možnosti, jaké má k dispozici? ODS vydává nesouhlasné stanovisko a věší jej do sekce novinek na své webové stránce. Jak statečné! Jak účinné!

Dějství druhé. Vláda přichází s nápadem zavedení speciální daně z vlastnictví staršího vozu. Čím starší auto máte, tím víc platíte. Fakticky se jedná o daň z chudoby. Nemáš na nové auto, choď pěšky. Jestli jsi řemeslník, zavři krám. ODS to vůbec nezaznamenala.

Dějství třetí. Nějaká slepice, která se omylem dostala do vlády, vydala plakátek, na kterém projevila trestuhodnou neznalost dějepisu. ODS je na nohou! Konečně je o co bojovat! Stanoviska, spory, emoce létají. ODS se pere o směrování země!

Obávám se, že problém ODS je mnohem vážnější než jen to, zda do vedení pronikl nějaký lobbista. Je problém lidí, kteří už jsou v politice tak dlouho, že si začali myslet, že formulace programů a politické deklarace jsou důležitější než obyčejný život.

Pan profesor Fiala ať si otevře antikvariát nebo malou jazykovou školu. Pan Zahradil ať zkusí třeba hospodu.

Milí přátelé z ODS, jestli chcete stranu zachránit, udělejte následující. Pan profesor Fiala ať si otevře antikvariát nebo malou jazykovou školu. Pan Zahradil ať zkusí třeba hospodu. A paní Němcová ať jde pracovat někam na recepci. Za pět let se vraťte, možná už budete rozumět tomu, co občané ČR potřebují.

Do té doby je poučení pro nás ostatní jednoznačné. Jestli je naší prioritou, aby se ministryně doučily dějiny 20. století, volte ODS. Jestli máte priority jiné (třeba podmínky pro slušný život), vyberte si jinou stranu.

 

 

Původně publikováno 1. 6. 2014 na blog.ihned.cz. Převzaly též servery www.eportal.parlamentnilisty.cz, www.virtually.cz a neviditelnypes.lidovky.cz.

 

RSS kanál

Přihlásit se k odběru RSS kanál