„Naděje na prosperitu a naději se s členstvím v Evropské unii nenaplnila. Změnila se i rétorika obhajoby Evropské unie. Dnešní europropaganda je naopak založena na vyvolávání strachu, co děsivého by se stalo, kdybychom Evropskou unii opustili,“ říká sociolog Petr Hampl s tím, že menším motivem je pak vyvolávání pocitu viny. Současně varoval před usazováním muslimů v České republice. Z analýz vyplývá, že pokud bude současné tempo pokračovat, někdy kolem roku 2035 překročíme práh nevratné islamizace, který už překročily Švédsko, Německo a Velká Británie.
„Média byla jednoznačně na Drahošově straně. V posledních týdnech to mělo podobu propagandistického stroje. Zvlášť Česká televize, Bakalovy noviny, Seznam. Měli finanční převahu, agitovali ve školách, dokonce blokovali Zemanovy příznivce na sociálních sítích. Už nemají co přidat,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz sociolog Petr Hampl. „Upozorňuji ale na další věc týkající se ‚kavárny‘. Ti lidé se léta ujišťovali, že Miloš Zeman je senilní, bezmocný starý alkoholik. Ujišťovali se v tom a vytvořili si tuto představu.
ROZHOVOR „Zatímco v českých zemích se debatuje o nové vládě, na evropské úrovni probíhá rychlé schvalování nového opatření, které umožní Evropské komisi naplnit české země islámskými radikály bez jakýchkoliv kvót. Kolonista získá evropský azyl a příslib pravidelných dávek vyplácených EU, což bude podmíněno tím, že se usadí v zemi, kterou EU určí. Nebudou se tedy schvalovat žádné nové kvóty, nebudou zveřejňována žádná čísla, média budou opakovat mantru o tom, že tu žádní imigranti nejsou,“ varuje sociolog Petr Hampl.
Senátní a krajské volby z letošního podzimu ukázaly především apatii veřejnosti, možná trochu kříženou dokonce se strachem. Jinak řečeno „zvyklosti z normalizační doby“. Sociolog Petr Hampl, který v nich sám neúspěšně kandidoval, pro ParlamentníListy.cz rozebírá podivnosti současné doby.
Skončily krajské a senátní volby, první relevantní obrázek voličské vůle od počátku migrační krize a všech společenských tenzí, které s ní souvisí. Co z pohledu sociologa ukázaly o tom, co se dnes děje ve společnosti?
Asi už nemá smysl ztrácet čas polemikami s lidmi, kteří se snaží sebe i ostatní udržet v iluzi, že existuje umírněná muslimská většina. Ostatně, stejně je to jen otázka slovníku. Pokud zvolíme správnou definici umírněnosti, můžeme za umírněné pokládat i velitele Islámského státu. Podobně představují ztrátu času debaty s „mudrci“, podle nichž je naší humanistickou povinností přijímat davy nepřizpůsobivých příslušníků jiných kultur.