Hlas pro Miloše Zemana je hlasem rozumu

Srdce každého člověka říká něco jiného. Rozum všech lidí by měl dospět ke stejnému závěru, vychází-li ze stejných podkladů. To platí také o volbě prezidenta. Pokud bereme volbu prezidenta jako záležitost estetického vkusu nebo záležitost emocí, dospějeme každý k jinému závěru. Pro ty, kdo postupují racionálně, je výsledek jasný: Nejvhodnějším kandidátem je Miloš Zeman.

Proč Zemana nevolit

Nejprve něco k argumentům proti. Jednoznačně nejsilnější námitkou je, že Zemanovo pokračování na Hradě bude také pokračováním kampaně pravdoláskových médií. Téměř každý den budou otravovat ovzduší. Budou útočit proti všemu, co souvisí s prezidentem a českou státností. Budou lhát, překrucovat skutečnost, vyrábět umělé „skandály,“ cenzurovat.. nebude nic, před tím by se zastavili. Kdyby měli tu možnost, navedli by na Českou republiku jaderné rakety a doufali, že spolu s 10 miliony obyvatel zahyne i Miloš Zeman.

I když o tom víme, působí to. Podařilo se třeba úplně zastřít, že Miloš Zeman je vzdělaný pán s důstojným vystupováním, dobrý diskutér a ještě navíc vtipný. V zahraničí nepotřebuje tlumočníka, protože se dobře domluví (na rozdíl třeba od premiéra Sobotky). Nikdy se mu nestal trapas podobný Havlovým vytaženým kalhotám. Samozřejmě, Václav Klaus starší, Bartoška a Vašut jsou ještě elegantnější, ale i tak je Miloš Zeman plně na úrovni. Přesto z něj máme pocit primitiva, protože to tisk neustále omílá.

Podařilo se třeba úplně zastřít, že Miloš Zeman je vzdělaný pán s důstojným vystupováním, dobrý diskutér a ještě navíc vtipný.

Ale především jde o to, že neustálé vyrábění „afér“ nám kazí náladu. Ale tohle nejspíš nelze vyřešit jinak než tím, že bude prezidenta jmenovat přímo Georg Soros.

Druhým argumentem proti je Zemanova minulost dlouho předtím, než se stal prezidentem. Existuje totiž pocit, že volba prezidenta by měla být odměnou za celoživotní zásluhy. A skutečně, Zeman příliš úspěšným premiérem nebyl. Podporoval zahraniční korporace na úkor českých podnikatelů, schválil obrovské rozkrádačky (které jsou dnes vesměs mylně připisovány Klausovým vládám) a rozpoutal regulační peklo, které postupně zlikvidovalo české drobné podnikatele. Jenže to už je dávno pryč. A mezi významnými protikandidáty není nikdo, koho by bylo možné označit za vzor ctnosti, jen se o některých záležitostech méně mluví. Třeba o tom, jak se česká věda postupně změnila z badatelského odvětví v obrovský stroj na čerpání a rozkrádání dotací. Kdo v těch kritických letech šéfoval akademii věd?

Třetím důvodem proti může být Zemanova ekonomická doktrína. Nejspíš je stále ještě zamilovaný do již zkrachovalého švédského ekonomického modelu a jednoznačně preferuje velké organizace před malými podniky. Nicméně hradní funkce nedává významné možnosti ovlivnit ekonomiku jinak než jmenováním vedení centrální banky. A v tom Zeman postupoval překvapivě racionálně.

Nicméně hradní funkce nedává významné možnosti ovlivnit ekonomiku jinak než jmenováním vedení centrální banky. A v tom Zeman postupoval překvapivě racionálně.

Když pomineme argumenty typu „ať Zeman zdechne!,“ žádné další námitky proti nezbývají.

…a proč ho volit

Za prvé. Kvůli národnímu přežití. Václav Klaus starší nedávno řekl, že dnešní české politice existuje pouze jediná skutečně důležitá otázka. Budou žít v českých zemích i nadále Češi a jejich potomci nebo bude toto území osídleno jiným etnikem s jinou kulturou? Všechno ostatní jsou bezvýznamné prkotiny.

Miloš Zeman je v tom jasný a jednoznačný. Uvědomuje si problém, otevřeně o něm hovoří a povzbuzuje k silnému hájení národních zájmů. V politických hrách manévruje tak, aby co nejvíce omezil pravdolásku. Vytváří atmosféru, která je silně nepříznivá proimigračním skupinám kolem veřejnoprávních médií, oligarchy Bakaly či Georga Sorose. Otevřeně se staví proti bruselskému protektorství a proti anticivilizační demenci dvojice Makron – Merkelová.

Otevřeně se staví proti bruselskému protektorství a proti anticivilizační demenci dvojice Makron – Merkelová.

Jak jsou na tom jeho hlavní protikandidáti? Mirek Topolánek několikrát silně vyjádřil, že si riziko likvidace českého národa uvědomuje. Jenže dal také jednoznačně najevo, že se nikdy nepostaví proti Angele Merkelové a že v případě sporu bude podporovat „kavárnu“. Ostatní jsou na tom ještě hůře – jejich strategií je: dělat, že problém neexistuje a podporovat drobné kroky vedoucí k jeho zhoršení.

Závěr: Pokud je pro vás důležité, aby existence českého národa pokračovala, je Miloš Zeman logickou volbou.

Svoboda projevu. Ve všech evropských zemích rychle přibývá snahy trestat lidi za diskuzi, zavádět cenzuru a zakazovat i šíření těch informací, které jsou pravdivé. České republice se trend nevyhýbá. Prezident Zeman tuto totalitní tendenci narušuje tím, že sám mluví absolutně nekorektně. Je těžké zavírat lidi do vězení za to, že říkají to samé co prezident státu.

Co jeho protivníci? Topolánek občas nabídne kritiku politické korektnosti, ale hned přihodí také výpad proti „extrémistům.“ Ostatní jen pečlivě papouškují politicky korektní poučky.

Závěr: Pokud je pro vás důležitá svoboda projevu, je Miloš Zeman logickou volbou. 

Zahraniční politika. V té se na české scéně profilují dva směry. Jeden říká, že bychom se měli plně spolehnout na EU, zrušit všechny další vazby, být vůči EU absolutně servilní a doufat, že až přijde do tuhého, nebudou ostatní hájit svoje zájmy nýbrž zájmy naše. Druhý směr říká, že by Česká republika měla budovat vlastní sebevědomou politiku – rozehrávat vztahy se všemi mocnými a vybírat si.

Zemanovi je občas připisována snahy vytvořit jednoznačnou závislost na Rusku a přerušit vztahy se všemi ostatními. To je samozřejmě lež...

Zemanovi je občas připisována snahy vytvořit jednoznačnou závislost na Rusku a přerušit vztahy se všemi ostatními. To je samozřejmě lež, o nic podobného nikdy neusiloval ani nepodnikl žádný krok, který by bylo možné tak interpretovat. Ale jeho strategie je jednoznačně ta druhá – rozehrát vztahy s více hráči. Všichni jeho protikandidáti naopak razí cestu jednoznačné závislosti na EU, bez toho, že by nám EU poskytla jakékoliv záruky.

Závěr: Pokud chcete, aby zájmy českých občanů byly hájeny i směrem do zahraničí, je Miloš Zeman logickou volbou.

Co se dá proti tomu postavit? Třeba tvrzení, že volič chce, aby prezident byl slušný člověk, aniž by byla definice, co je míněno výrazem „slušný člověk.“. Prostě jenom takové žonglování se slovy a vyvolávání pocitů.

Zkrátka, Miloše Zemana volí ti, kdo se nespokojí s povrchními frázemi.

RSS kanál

Přihlásit se k odběru RSS kanál