Komentáře Krysodlaka (8)

Istvan NagyCírkevní restituce

Zdanění takzvaných církevních restitucí vyvolalo ukrutný řev. Bohužel v něm zaniklo, že ty Kalouskovy byly už třetí(!) v pořadí a "odškodněny" při nich byly i subjekty, které před rokem 1989 neexistovaly. Ještě zajímavější je, že po prvních i druhých restitucích se církve zapřísahaly, že dostaly zpátky všechno. Již v druhém pokusu se ukázalo, že církve mají v evidenci majetku neskutečný bordel, protože se při druhých restitucích pokoušely restituovat majetek, který už převzaly při těch prvních. Navíc to podle požadavků některých politiků vypadá, že největším zlodějem církevního majetku v KSČ byl císař Josef II. Je evidentní, že když jde o majetek, tak nějaké to století nehraje roli...

Zbití Jakla

Pan Jakl dostal 2x za sebou nakládačku, údajně pro svou politickou příslušnost. Vždy to bylo v situaci, kdy nevěnoval pozornost okolí, druhý útočník navíc velmi přesně věděl, kam si praštit. Z toho vcelku jasně vyplývá, že jde na rozdíl od průplesku poslance Feriho (dostal po čuni za obtěžování po internetu, které hájil svou politickou činností) o útoky na objednávku. A protože Jakl nejvíc vadí v Čt a Čro, měla by policie začít s vyptáváním tam. Ale nejspíš nezačne, pro ministra vnitra je důležitější stíhat ideozločiny proti jeho osobnímu vidění světa. Kdyby se pan Jakl ubránil, to by byl jiný cirkus - patrně by skončil za katrem na doživotí za nadšeného hýkání vyznavačů nezávislé justice a kompletnních sdělovacích prostředků - snad vyjma Soukupovy hradní televize. Bohužel se událost dá též vyložit jako velmi nenápadný začátek občanské války.

Předsudečná nenávist

Pojem, který se současný establishment pokouší  prosadit jako trestný čin. Je dostatečně gumový, aby bylo možno zavřít kdykoliv kohokoliv za cokoliv. Prakticky i za to, co si kdo podle libovolných práskačů bude údajně myslet. Takže když vás zmydlí a obere libovolná chráněná menšina, navrch skončíte za katrem na Mírově. Pokud to nehodíte na občany Ruska (nebo rovnou na Putina), ti přece můžou za všechno. Ale pozor! Časem se oficiální světonázor může obrátit, takže se v lochu sejdou multikulti s již léta zavřenými nemultikulti.

KSČM na pravici?

Z rétoriky Demokratického bloku a s ním spřízněných sdělovacích prostředků soudím, že klasičtí bolševici starého střihu budou v reálu někde na pravém středu politického spektra. Do snahy zopakovat si v červnu Vítězný únor se moc nehrnou, i když EU v jisté omezené míře mezi půlky taky lezou. Zato naši jediní praví demokrati řádí  (prozatím tedy naštěstí hlavně žvaní) jako nejzarytější Gottwaldovi poskoci v osmačtyřicátém.

Nezávislost

Pečlivě zorganizované davy v ulicích řvou o nezávislosti - tu sdělovacích prostředků, tu justice, nikdy ale tohoto státu. Patrně jde o nezávislost na občanech, kteří mají mít roli otce dítěte po rozvodu - držet hubu, krok a platit i když už nebude z čeho.

Kalouskova nevinnost

Činnost páně Kalouska na obraně je stále připomínanou záležitostí (mj. aféra s padáky). Jeho zastánci mají plnou hubu keců, že nebyl ani obviněn, natož souzen. Nějak je nezajímá, proč k tomu došlo. Případ byl ve finální fázi vyšetřování zameten pod koberec a vyšetřovací komise pod záminkou reorganizace rozehnána. Zjevně nešlo jen o Kalouska a podle jednoho z tehdy činných vojenských vyšetřovatelů by na celou partu pachatelů nestačila ani hodně velká věznice. Jednou z položek aféry byly levné náhradní díly na kdysi sovětské vrtulníky - podle sériových čísel byly očesané ze strojů odstavených v Černobylu. Když jeden z pilotů pátral, kde po dvou turnusech v Jugoslávii přišel k leukémii, odhalil původ náhradních dílů. Krátce na to (z hlediska jistých orgánů jako na zavolanou) selhala už druhá chemoterapie...

Krysodlak

(Krysodlak není Petr Hampl, ale jiný autor, který chce zůstat v anonymitě)

 

RSS kanál

Přihlásit se k odběru RSS kanál