Výchova

Otázka týdne z 2. října 2020

Byli jsme zvyklí, že soudružka učitelka ve škole odříká ideologické fráze, kterým sama nevěří. Rodiče dětem doma vysvětlí, jak je to doopravdy.

A přidají instrukci, že se ve škole nesmí hádat se soudružkou učitelkou. A bylo to. Ideové školení proběhlo, účinek nulový, všichni spokojení.

Více

ROZHOVOR „Na konci 80. let jsme byli přesvědčeni, že komunistické školství je mizerné, a že potřebuje hlubokou reformu. Mluvilo se dokonce o tom, že je na úrovni Gabunu nebo jiné děsivě zaostalé země. Jenže přišel listopad 89, hranice zmizely, znalosti dětí byly srovnány v mezinárodních testech a ukázalo se, že to, co tady zůstalo po komunistech, bylo o třídu lepší než školy na západ od nás. Naše děti uměly lépe svůj jazyk, dokázaly lépe myslet, lépe řešit problémy a taky nesrovnatelně lépe počítat,“ říká sociolog Petr Hampl.

Více

Sociolog Petr Hampl není překvapen nejnovějšími událostmi na scéně neziskových organizací. A už vůbec ne rozruchem, který vyvolala odhalená „nalejvárna“ bojovníků proti nenávisti pro učitele. Podle něj je dnes již vliv multikulturních neziskovek takový, že si jen málokdo troufne se jim postavit.

 

Více

250 nebezpečných slov o mravním selhání těch, kdo chtějí být příkladem další generaci

Varování! Následující text obsahuje narativy neslučitelné s bezpečnostní koncepcí vlády Bohuslava Sobotky

Není to dlouho, co Evropu obletěl obrázek ze společné brněnské akce Skautů a jednotek Antifa. Antifa je novodobý nástupce Hitlerových a Röhmových oddílů SA. V USA již byla oficiálně prohlášena za teroristickou organizaci, a zcela zjevně je to nejnebezpečnější skupina vzniklá v Evropě za posledních 20 let.

Více

Odpovědi na otázky časopisu Svět ženy

Souhlasíte s názorem, že despekt a vulgární chování teenagerů k učitelům jim dnes komplikuje práci ve školách? A co je podle vás příčinou? Pomohly by lepší výukové programy?

Nemá smysl vymýšlet sofistikované výukové programy, pokud žáci nejsou ochotni spolupracovat.

Více

Alkohol za volantem dnes nepředstavuje akutní problém

Alkohol je obecně u nás společensky tolerován, a to všeobecně - u mladých i starších lidí. Podporují to nějaké průzkumy nebo se to dá tvrdit rovnou (okoukáno od života)?

Více

RSS kanál

Přihlásit se k odběru RSS kanál
Přihlásit se k odběru RSS - Výchova