Čína

Otázka týdne z 21. srpna 2020

Američtí diplomaté začali vyvíjet tlak na řadu dalších zemí: Nemůžete stát stranou! Musíte se zapojit do protičínského tažení!

Je to ale v našem zájmu? Z huntingtonovské logiky střetu civilizací by to totiž mohlo vyplývat. Západní křesťanská civilizace proti čínské civilizaci.

Více

Materiál z Číny

se stal trnem v oku našich rádobydemokratů a pofidérní opozice. Nejde o dar, ale můžeme být rádi, že po řádění Hřiba a dalších "kavárníků" se s námi Čína byla vůbec ochotná bavit a že byla svolná vzít standardní měnu. Mohli by taky chtít zaplatit zlatem, které už před lety ČNB s požehnáním nynější opozize z 95% zdefraudovala a ten žalostný zbytek před nedávnem zprivatizovala. Nebo na nás mohli čínští soudruzi ukázat prostředník.

Více

Sirotci džihádu

Opět byla rozvířena otázka sirotků z Afghánistánu a Sýrie. Schwarzenberg se nechal slyšet na téma nedostatku sociálního cítění. Kde bylo jeho sociální cítění, když ve funkci ministra zahraničí prodával dva nezletilé české občany cizí mocnosti za dotace? Totéž platí pro celou bandu jeho přitakávačů...

Více

ROZHOVOR: Sociolog Petr Hampl vysvětluje, proč nedělní exhibice prezidenta Zemana v Hovorech z Lán tak vyděsila Karla Schwarzenberga a elity, shromážděné kolem něj.  

Přirovnal to k rolníkovi, který se snaží proniknout na panský bál. Podle něj je žoviálnost a bodrost v uvažování knížat jejich vlastním atributem a nestrpí, pokud se jim do tohoto hájemství pokusí vstoupit někdo, kdo je mimo jejich urozenou společnost. To vnímají v podstatě jako sociální vzpouru chudiny.

 

Více

Skutečné jádro problému spočívá v tom, že samozvaná evropská vláda se snaží zničit evropské hospodářství a slušně se jí to daří.

 

Více

RSS kanál

Přihlásit se k odběru RSS kanál
Přihlásit se k odběru RSS - Čína