Brusel

Parlamentní listy, 7. 4. 2016

REPORTÁŽ Nejen o Evropské unii či případném odchodu Británie z EU, ale také o migrantské krizi, chybných rozhodnutích Angely Merkelové i budoucnosti civilizace se hovořilo na besedě Úsvitu – Národní koalice a Bloku proti islámu, který uspořádal v Berouně setkání s občany, na které dorazil ekonom Pavel Kohout a sociolog Petr Hampl. Necelá padesátka lidí středního věku se zúčastnila živé diskuse a celý večer trval téměř dvě a půl hodiny.

Více

První díl rozhovoru pro Parlamentní listy

Jak zhodnotit českou geopolitickou pozici a zahraniční politiku za posledních 25 let? Objevuje se kritika naší přílišné loajality k USA a Západu obecně, prozápadní pozorovatelé naopak kritizují českou politick ou praxi za neloajalitu k EU a přátelskost k Rusku. Kde je dle Vás pravda?

Více

V ruchu událostí kolem VV a ministerských demisí by mohla uniknout pozornosti názorná ukázka, jak funguje vládnutí v Nové Evropě. Stačí si dát dohromady pár skutečností.

 

Více

Kdo jiný by je zaměstnal, až jim vyprší mandát? Vy byste se na jejich místě chovali jinak?

 

Tak už víme, proč se zdražují základní životní potřeby, proč se snižují platy policistů a proč jsou odpírány dávky těm nejpotřebnějším (nemám na mysli příživníky, kterým se nechce pracovat), proč stát není schopen pokračovat ve stavbě silnic atd. Je to proto, aby bylo možné solidárně podporovat německé bankéře a bruselské úředníky. Pro tak vznešený cíl se rádi uskrovníme.

Více

„Podívejte se, co nám ti hrozní bruselští úředníci nařizují!,“ voláme často my odpůrci Impéria. „Zameťte si před vlastním prahem, česká ministerstva nařizují ještě nesmyslnější regulace,“ kontruje protistrana.

Je to spor, který nemá řešení – protože je naprosto nesmyslný. Ve skutečnosti evropská byrokracie závisí na národní a naopak. Pokusím se to vysvětlit.

 

Více

RSS kanál

Přihlásit se k odběru RSS kanál
Přihlásit se k odběru RSS - Brusel