Pokud by po válce došlo ke smíření a sudetští Němci byli po válce přijati jako nedílná součást ČSR. Bylo by v roce 1946 možné, aby stalinisté včele s Klementem Gottwaldem vyhráli volby a osnovali státní převrat?
„Babiš mnohdy chce správné věci, ale není dost bojovný. Takže i boj s epidemií dopadá polovičatě. Ale je to ještě pořád mnohem lepší, než kdyby byla u moci koalice ODS – TOP – Lidovci – Piráti, a snaživě napodobovala italsko-španělsko-francouzsko-německý postup,“ myslí si sociolog Petr Hampl. „Švédsko je rozpadlý stát. Jak můžete vyhlašovat karanténu, když velké části měst ovládají gangy, kterým jste pro smích? Myslíte, že somálští džihádisté budou nosit roušku a respektovat vzdálenosti? Švédi tedy udělali z nouze ctnost a navzájem se ujišťují, že to bude fungovat.
Alexander Tomský vydal článek o „nehorázných Putinových lžích“ na Novinkách.cz. Na názor se ptáme Petra Hampla, bývalého velvyslance v Rusku Jaroslava Bašty či Petra Trombíka, který se věnuje vztahům Ruska, Polska a Česka. Proč Tomský nazývá Putina diktátorem, proč reinterpretuje dějiny za použití metody „kdyby“ a směje se „nevzdělaným“?
Petra Hampla jsme se zeptali, jaký je rozdíl mezi „lží“ a „nehoráznou lží“…
Institut Václava Klause pořádal tento týden večer o česko-německých vztazích. Člověk ty přednášky a poslouchá a dochází mu, že to, co dnes probíhá s islámskou imigrací, je součástí dlouhodobého trendu. Ta stejná skupina lidí, která teď usiluje o postupné nahrazení českého obyvatelstva arabskými muslimy, ta stejná skupina je předtím chtěla nahradit Němci. A vlastně by nejspíš byla otevřená komukoliv, kdo by chtěl české obyvatelstvo vyměnit. Kde se bere ta nenávist k vlastnímu národu? Kde se bere ta nenávist k vlastním spoluobčanům a sousedům?
Vnímáte jako poctu, že Angela Merkelová zavítala do Prahy? Já taky ne. Přesto doufám, že příště nestráví paní Merkelová v České republice jen pár hodin, ale zůstane tu delší dobu. Můžeme nabídnout třeba věznici v Opavě určenou pro doživotní tresty a zvlášť těžké případy.
REPORTÁŽ Nejen o Evropské unii či případném odchodu Británie z EU, ale také o migrantské krizi, chybných rozhodnutích Angely Merkelové i budoucnosti civilizace se hovořilo na besedě Úsvitu – Národní koalice a Bloku proti islámu, který uspořádal v Berouně setkání s občany, na které dorazil ekonom Pavel Kohout a sociolog Petr Hampl. Necelá padesátka lidí středního věku se zúčastnila živé diskuse a celý večer trval téměř dvě a půl hodiny.
Prognóza pro nadcházející rok v české a evropské politice
Někteří říkají, že rok 2016 bude průlomový. Rozumím jim, také bych chtěl, aby to byl průlomový rok. Ale obávám se, že skutečnost bude jiná. K žádnému výraznému průlomu nedojde a v zásadě všechny trendy budou pokračovat stejně jako v roce 2015. Přesto to nejspíš bude rok, kdy se rozhodne o budoucnosti České republiky.
Nadešel čas obnovit česko-německou protiislámskou alianci
Dámy a pánové,
děkuji za pozvání na toto shromáždění, které si nesmírně vážím. Věřím, že je to shromáždění průlomové a že budou následovat další a další. Protože žijeme v době, kdy máme společné zájmy a společné cíle.