Třídní konflikt

Otázka týdne ze 4. prosince

Sousední Maďarsko se připravuje na masové očkování, aniž by to mezi tamní veřejností budilo jakýkoliv odpor. I současná opatření přijímají Madaři s pochopením, přestože trvají mnohem déle než u nás.

Situace v České republice je úplně jiná. Když pátráme po příčinách tak radikálního rozdílu v chování i náladě na veřejnosti, opakovaně narážíme na tvrzení o údajném vlivu Ruska. Nikdo z nás nevidí do tajných kremelských plánů (kromě Michala Koudelky, Ondřeje Kundry a Pavla Novotného), nicméně dokážeme odhadnout, jestli by to bylo v ruském zájmu.

Více

Otázka týdne z 27. listopadu 2020

Málokterou otázku dostávám častěji, a asi nejsem sám. Odpověď může mít několik úrovní.

Lidé nepovstanou, protože si spočítají, že je lepší se spokojit s mizernou vládou než riskovat všechny hrůzy revoluce (včetně brutálního potlačení). Můžeme mluvit o tom, že lidé jsou neorganizovaní, nejednotní, nedokážou se domluvit, možná ani nemají úplně společné cíle apod. Ale to všechno jsou vlastně jen technické podrobnosti.

Více

Je jen otázkou času, kdy mnozí zavilí euronadšenci (věkově tak do 30 či 35 let) budou otevření vlastenecké alternativě. Pokud vlastenci dokážou přijít s něčím zajímavým. Podrobněji jsem to vyložil v knize Cesta z nevolnictví, a zde se to pokusím zkrátit do několika tezí. 

Více

Otázka týdne z 28. srpna 2020

Výraz revoluce je s posledními událostmi v západním světě poměrně častá. Násilné nepokoje, zapalování budov, přebírání moci v celých městských čtvrtích… to vše lze najednou provádět beztrestně.

Více

V Americe se děje spousta věcí. Vyšší vrstvy bojují proti rasismu, násilí v ulicích některých měst opadá jen pomalu, cenzura se stupňuje, blíží se prezidentské volby… Takže schválení jednoho nového zákona ve státě New Jersey by mohlo uniknout pozornosti.

Ale nemělo by.

Více

Sociální sítě mají tu výhodu, že můžete sedět u počítače a sledovat diskuze různých skupin lidí a kulturu různých sociálních vrstev. Do určité míry můžete pozorovat myšlení lidí, s jakými se v životě setkáváte jen málokdy, a určitě s nimi nechodíte na pivo. Někdy vám to umožní všimnout si něčeho, co i dlouhé dotazníkové výzkumy ukazují jen nejasně.

Více

Co tomu redneckové říkají, když komanda Antify a BlackLivesMatter řádí v centrech měst, kde ničí, drancují a zapalují? A když dokonce obsadili kus Seattlu, vyhlásili tam vlastní stát a úřady to tolerují? 

Především tomu nepřikládají až takový význam. Děje se to ve velkých městech, kde beztak vládnou komunisté, všude je plno nejrůznějších deviantů a slušný redneck se takovým místům vyhýbá, jak jen může. A že by to zkusili na venkově, tak hloupí snad nejsou ani radikální studenti elitních škol. 

Více

Otázka týdne z 1. května

Čím to je, že je nová generace tak strašně náročná? V relativně nedávných dobách nebylo vzácné, že manželé s dětmi žijí ještě mnoho let po svatbě u rodičů.

Více

Otázka týdne z 24. dubna 2020

Ti největší boháči chtějí velkou válku, protože na ní úžasně vydělají. Státy budou utrácet biliony dolarů. Budou vypsány nové zakázky na zbraně a další armádní dodávky, budou se vypisovat nové půjčky, přijdou senzační obchodní příležitosti.

To je pokládáno za tak samozřejmé, že se o tom už ani nediskutuje. Za naprosto samozřejmé.

Více

V několika posledních článcích na Protiproudu jsem se zabýval tím, jak mohou běžní občané svými aktivitami přispět k urychlení eroze současného politicko-ekonomického systému. Pokud si snad někdo nebyl jist, že radikální změně systému je podmínkou záchrany civilizace, po událostech posledních týdnů už není co řešit.

Více

Stránky

RSS kanál

Přihlásit se k odběru RSS kanál
Přihlásit se k odběru RSS - Třídní konflikt