Klimatická změna

Odjakživa patří k lidskému údělu, že naprostá většina z nás má pocit, že se s námi zachází hůře, než bychom si zasloužili. Většina žen má pocit, že by se k nim jejich manželé měli chovat mnohem lépe. Většina mužů má pocit, že je jejich manželky příliš omezují. Většina zaměstnavatelů má pocit, že jejich zaměstnanci požadují příliš mnoho peněz, vezme-li se v úvahu, jak jsou líní a neschopní. Většina zaměstnanců má pocit, že zaměstnavatelé toho po nich chtějí příliš mnoho a že jim platí příliš málo.  Stejně je tomu mezi učiteli a žáky.

Více

Otázka týdne z 10. dubna 2020

Evropské ekonomiky poničené epidemií si prostě nemůžou dovolit gigantické programy na ochranu klimatu. Není co řešit. Tak nějak se vyjádřil český premiér, a mnozí další v Evropě to vidí stejně jako on. Na druhou stranu, v Bruselu i v Berlíně v zelené agendě pokračují, jako by se nic nezměnilo. Co tedy můžeme čekat?

Více

Křečkiáda

Více

Otázka týdne z 3. ledna

I když nikdo nepochyboval, že ekologičtí aktivisté jsou nebezpeční fanatici, přesto byla ještě před dvěma lety současná vlna klimatického běsnění nemyslitelná. Zákaz automobilů a přechod na elektromobily. Zákaz všech fungujících typů výroby elektřiny. Zákaz jedení masa, omezování domácích mazlíčků, komplikace stavby domů a tisíce dalších zákazů hrozí návratem životní úrovně kamsi před průmyslovou revoluci, kdy se lidé s problémy dožívali čtyřicítky, a většina dětí se nedožila dospělosti.

Více

Vánoční a novoroční projevy

Více

Pořiďme si Pumu. Nebo se učme rusky.

Timmermansův plán šlape v zemích svazového severozápadu jako hodinky.

Více

Petr Hampl:

Nadšení britskými volbami překrylo, že v pátek schválili vůdcové států EU tzv. "zelený nový úděl." Jak si všimnul Martin Konvička, oficiálně očekávané dopady činí 5 tisíc korun na osobu a měsíc. Průměrnou rodinu s jedním dítětem budou tedy změny stát 15 000 korun každý měsíc.

Více

Domobrany

Více

460 nebezpečných slov o záškoláckém aktivismu

Varování: Následující text obsahuje narativy, které v pražské a brněnské kavárně vyvolávají výbuchy vzteku

Bývaly doby, kdy bylo zvykem, že když někdo demonstroval, měl aspoň přibližnou představu, co vlastně požaduje.  Nebo alespoň věděl, co odmítá.

Z toho by vyplývalo, že když někdo demonstruje proti globálnímu oteplování, měl by chápat, co je to globální oteplování.

Více

RSS kanál

Přihlásit se k odběru RSS kanál
Přihlásit se k odběru RSS - Klimatická změna