Neomarxismus

Vím, že si nenecháte politickou korektností diktovat, s kým se smíte bavit a pro koho přednášet. V minulosti jste přednášel kupříkladu i pro DSSS. Existují v tomto ohledu pro vás nějaké limity?

Držím se zásady formulované Karlem R. Popperem, že soupeřit mají myšlenky, nikoliv lidé. Některé myšlenky jsou natolik nepřijatelné, že mají být z veřejného prostoru vytlačeny, ale to nikdy nesmí platit o lidech. Jakmile se téhle zásady přestaneme držet, jsme na cestě k vyhlazovacím táborům.

Více

Odjakživa patří k lidskému údělu, že naprostá většina z nás má pocit, že se s námi zachází hůře, než bychom si zasloužili. Většina žen má pocit, že by se k nim jejich manželé měli chovat mnohem lépe. Většina mužů má pocit, že je jejich manželky příliš omezují. Většina zaměstnavatelů má pocit, že jejich zaměstnanci požadují příliš mnoho peněz, vezme-li se v úvahu, jak jsou líní a neschopní. Většina zaměstnanců má pocit, že zaměstnavatelé toho po nich chtějí příliš mnoho a že jim platí příliš málo.  Stejně je tomu mezi učiteli a žáky.

Více

Střet zájmů

Více

.„V prvním období byli také bílí otroci, vesměs Irové. Byly i případy, kdy černoch vlastnil bílé otroky či otrokyně. V dalších případech černoši vlastnili černé otroky. Napadá mě kuriózní příběh z roku 1830, kdy žena černoška získala svobodu, vydělala si nějaké peníze, koupila svého manžela, takže spolu žili jako manželé, on se opil, zmlátil ji a ona jej znovu prodala na plantáž,“ popisuje opomíjené skutečnosti sociolog Petr Hampl. Podle něj přijdou po zákazu filmů i obrazy a knihy, protože aktivisté musejí vyvíjet nějakou činnost.

Více

Otázka týdne z 19. června

Více

Šéfredaktor tohoto časopisu si kdysi získal pozornost výrokem, že on z opice nepochází.  Jako by tím naznačoval, že my ostatní… nemůžu si pomoc, ale moji dědečkové ani babičky nevypadali jako orangutani.

Nicméně k darwinismu. Spory o to, jak vznikl lidský druh, trvají více než 100 let, a budou pokračovat. Je totiž z principu nemožné získat plnou jistotu o něčem, co se stalo v minulosti. Vždy bude existovat určitý prostor pro pochyby a tudíž bude vždy záležet na tom, kdo drží víc politické moci.

Více

Pořiďme si Pumu. Nebo se učme rusky.

Timmermansův plán šlape v zemích svazového severozápadu jako hodinky.

Více

Otázka týdne z 20. prosince 2019

Jsme zvyklí vidět aktivisty jako lidi, kterým se prostě nechce pracovat. Je to správný a pravdivý pohled.  Ale kdo se s nimi dostane do bližšího kontaktu, všimne si, že je to ještě vážnější. Mnoho z nich tomu opravdu věří!

Americký sociální psycholog David Riesman kdysi napsal, že upřímný je ten, kdo věří vlastní propagandě. Je normální, že lidé si osvojují takový pohled na svět, který podporuje jejich ekonomické zájmy. To jsem snad dostatečně vysvětlil v páté kapitole Prolomení hradeb.

Více

Otázka týdne z 6. prosince

V Londýně byl podřezán mladý multikulturní aktivista. Jeho otec předvedl v reakci na synovu smrt povinné politicky korektní divadlo. Okázale vyjádřil, že věří v multikulturalismus, nadále podporuje volnou migraci a dovoz džihádistů je super. Připadá nám to odporné a zbabělé. Ale co se doopravdy děje v jeho mozku? Opravdu má vztek a bojí se ho vyjádřit?

Více

600 nebezpečných slov o zametání nepohodlné pravdy pod koberec

O Pirátské straně zpravidla nepíšu. Jsou mi názorově tak vzdálení, že na tom, co dělají a říkají, nemám co komentovat. Nicméně určité zklamání přece jen cítím. Po jejich minulém volebním úspěchu jsem čekal, že budou aspoň troch antisystémoví. Že budou zábavní a že budou rozbíjet zažité byrokratické rutiny.

Více

Stránky

RSS kanál

Přihlásit se k odběru RSS kanál
Přihlásit se k odběru RSS - Neomarxismus